TOP produkt

Recenze Sencor SRM 0600WH

Na první pohled vás rýžovar Sencor SRM 0600WH zaujme jednoduchým, ale elegantním designem. S tímto spotřebičem můžete dát sbohem rozvařené či nedovařené rýži. Díky plně automatickému provozu zvládnete připravit všechny druhy rýže, a to včetně speciální rýže na Sushi. Nádoba má objem 600 ml a hravě se do ní vejde až 450 g rýže, což odpovídá porci pro 4 osoby.

Sencor SRM 0600 WH pracuje na principu vaření v páře, což je jedna z nejzdravějších variant. Příprava rýže bude tedy zdravá, ale také velmi rychlá, nemusíte nic míchat a odpadá starost s připalováním, jako tomu bývá u klasického hrnce.

Příkon je 300 W, což je dostačující, aby rýžovar obsloužil třeba čtyřčlennou rodinu, navíc má dobrou cenovou dostupnost. Výhodou je, že jakmile se rýže dovaří, ale vy ještě nemáte vše hotové, přepne se rýžovar do tzv. Keep Warm a udržuje rýži v teplém stavu až 6 hodin od chvíle, kdy jí dovařil. Vzhledem k tomu, že má váhu pouhých 1,2 kilogramů, snadno se s ním manipuluje a můžete si ho vzít s sebou třeba na chatu.

Vybavení a funkce

Přestože je Sencor SRM 0600WH jednoduchý, nechybí mu bezpečnostní prvky. Firma Sencor nezapomněla třeba na protiskluzové nožičky, aby neklouzal po kuchyňské lince, dále má velmi praktické postranní rukojeti pro usnadnění manipulace. Světelné kontrolky signalizují, kdy je rýžovar v provozu a také udržování teploty.

Během vaření můžete rýži kontrolovat díky skleněné pokličce, která je vybavena otvorem pro unikání páry. Sencor SRM 0600WH má také trojnásobnou bezpečnostní pojistku, která zabrání přehřátí, vyvaření vody a zároveň rýžovar automaticky vypne po dovaření.

Pro usnadnění používání i snadnou údržbu je součástí balení speciální špachtle a odměrka na vodu i rýži, aby nevznikl problém s nevhodným dávkováním, navíc nádoba hrnce je vyjímatelná a s nepřilnavým povrchem, takže jí stačí jen po vychladnutí vyndat a omýt pod tekoucí vodou. Je to rychlé a jednoduché.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Sencor
Objem:0.6 l
Příkon:300 W
Automatické vypnutí při dovaření:ano
Ochrana proti vyvaření vody:ano
Ochrana proti přehřátí:ano
Max. váha rýže:0.45 Kg
Hmotnost:1.2 Kg

zpět k obsahu ↑

Fotografie

zpět k obsahu ↑

Máme pro vás i návod ke stažení – Sencor SRM 0600WH

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení
Dokonalý

Rýžovar Sencor SRM 0600WH jsme si proklepli opravdu důkladně a došli jsme k závěru, že je to skvělý pomocník pro každého, kdo už má plné zuby rýže ve varných sáčcích nebo připáleného hrnce při vaření klasické rýže. Můžeme o něm říci, že je to malý pomocník, který umí velké věci. Pracuje rychle, jednoduše, dokonce v naprosté čistotě, neboť ani při maximální kapacitě zaplnění neprská skrze otvor na páru žádné tekutiny kolem sebe. Obsluha je snadná, stejně jako údržba. Za nás určitě plný počet bodů. Ostatně podobně senzační je i Sencor SRM 1500WH, jehož recenzi zde naleznete také.

Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
10
KLADY
 • rýže se nikdy nepřípálí
 • obsahuje tepelnou pojistku
 • poměr cena vs. výkon
 • snadná manipulace
 • nízká cena
ZÁPORY
 • šňůra nelze odpojit
Uživatelské hodnocení: 4 (3 hlasů)

Nejprodávanější rýžovary

Právě zlevněné rýžovary

Podobné články, co by vás mohli zajímat

2 komentáře
 1. Reagovat
  Jana 6.11.2017 v 17:36

  Můj první rýžovar, mám velice ráda sushi, tak netrvalo dlouho a pořídili jsme si tento typ domů. Za tu cenu nabízí dobrou kvalitu. Četla jsem tady o typech rýže. Jakou používáte vy na sushi? Docela by mě zajímal názor ostatních :-)

 2. Reagovat
  kamil 11.1.2018 v 22:20

  zadne vareni v pare! jen ve vode….

  Komentáře / diskuse