TOP produkt

Sencor SRM 0600WH

Na první pohled vás rýžovar Sencor SRM 0600WH zaujme jednoduchým, ale elegantním designem. S tímto spotřebičem můžete dát sbohem rozvařené či nedovařené rýži. Díky plně automatickému provozu zvládnete připravit všechny druhy rýže, a to včetně speciální rýže na Sushi. Nádoba má objem 600 ml a hravě se do ní vejde až 450 g rýže, což odpovídá porci pro 4 osoby.

Sencor SRM 0600 WH pracuje na principu vaření v páře, což je jedna z nejzdravějších variant. Příprava rýže bude tedy zdravá, ale také velmi rychlá, nemusíte nic míchat a odpadá starost s připalováním, jako tomu bývá u klasického hrnce.

Příkon je 300 W, což je dostačující, aby rýžovar obsloužil třeba čtyřčlennou rodinu, navíc má dobrou cenovou dostupnost. Výhodou je, že jakmile se rýže dovaří, ale vy ještě nemáte vše hotové, přepne se rýžovar do tzv. Keep Warm a udržuje rýži v teplém stavu až 6 hodin od chvíle, kdy jí dovařil. Vzhledem k tomu, že má váhu pouhých 1,2 kilogramů, snadno se s ním manipuluje a můžete si ho vzít s sebou třeba na chatu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Přestože je Sencor SRM 0600WH jednoduchý, nechybí mu bezpečnostní prvky. Firma Sencor nezapomněla třeba na protiskluzové nožičky, aby neklouzal po kuchyňské lince, dále má velmi praktické postranní rukojeti pro usnadnění manipulace. Světelné kontrolky signalizují, kdy je rýžovar v provozu a také udržování teploty.

Během vaření můžete rýži kontrolovat díky skleněné pokličce, která je vybavena otvorem pro unikání páry. Sencor SRM 0600WH má také trojnásobnou bezpečnostní pojistku, která zabrání přehřátí, vyvaření vody a zároveň rýžovar automaticky vypne po dovaření.

Pro usnadnění používání i snadnou údržbu je součástí balení speciální špachtle a odměrka na vodu i rýži, aby nevznikl problém s nevhodným dávkováním, navíc nádoba hrnce je vyjímatelná a s nepřilnavým povrchem, takže jí stačí jen po vychladnutí vyndat a omýt pod tekoucí vodou. Je to rychlé a jednoduché.

Parametry

Výrobce: Sencor
Objem: 0,6 l
Příkon: 300 W
Automatické vypnutí při dovaření: ano
Ochrana proti vyvaření vody: ano
Ochrana proti přehřátí: ano
Max. váha rýže: 0,45 Kg
Hmotnost: 1,2 Kg
Smart: ne
Odložený start: ne
Udržování teploty: ano
Automatické vaření: ano

Fotografie

Máme pro vás i návod ke stažení – Sencor SRM 0600WH

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

10 Celkové hodnocení
Dokonalý

Rýžovar Sencor SRM 0600WH jsme si proklepli opravdu důkladně a došli jsme k závěru, že je to skvělý pomocník pro každého, kdo už má plné zuby rýže ve varných sáčcích nebo připáleného hrnce při vaření klasické rýže. Můžeme o něm říci, že je to malý pomocník, který umí velké věci. Pracuje rychle, jednoduše, dokonce v naprosté čistotě, neboť ani při maximální kapacitě zaplnění neprská skrze otvor na páru žádné tekutiny kolem sebe. Obsluha je snadná, stejně jako údržba. Za nás určitě plný počet bodů. Ostatně podobně senzační je i Sencor SRM 1500WH, jehož recenzi zde naleznete také.

10Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
10
Údržba
10
9.5Hodnocení čtenářů
Design
9.6
Ovládání
9.5
Údržba
9.6
Klady
 • nízká cena
 • snadná manipulace
 • poměr cena vs. výkon
 • rýže se nikdy nepřípálí
 • obsahuje tepelnou pojistku
Zápory
 • šňůra nelze odpojit
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější rýžovary

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

10 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Jsem s ním velice spokojená a chci jím obdarovat další členy rodiny jako dárek pod stromeček.Je cenově dostupný a při vaření se můžu věnovat jiné činnosti o vše se postará rýžovar.

 2. 4.8
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  90

  Tento model si vychvaluje celá moje rodina, takže doporučujeme rýžovar dál…

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. Doporučuji tento typ rýžovaru. Má jednoduché ovládání, výborně pracuje, rýže se nelepí a je rychle uvařená.

 4. Na vaření ve vodě nemusíte mít rýžovar. Voda se tam dává právě z důvodu, aby se utvořila pára. Jen díky tomu je pak rýže hezky nadýchaná a ne rozblemcaná, jako když se vaří v kastrolu na plotně.

 5. 4.5
  Design
  90
  Ovládání
  90
  Údržba
  90

  Vaše recenze mi velice pomohla a zakoupila jsem si právě tento typ.

  Klady: snadné ovládání údržba design příznivá cena
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 6. 4.8
  Design
  90
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Je malý, skladný, a přesto uvaří pro celou rodinu. A je levný, přesto ne na úkor jeho kvality.

  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 7. 4.8
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  90

  Máme rýžovar půl roku a jsme s ním velice spokojení. S pytlíkovou rýží se to nedá srovnat. Děkuji za návod, který jsem někde ztratila :D

  Klady: poměr cena/kvalita je super
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 8. 4.8
  Design
  100
  Ovládání
  90
  Údržba
  100

  Při vaření rýže se nemusím o nic starat. O vše se postará rýžovar. Po uvaření udržuje stabilně teplotu. Za tuhle cenu je to skvělý pomocník.

  Klady: spokojenost, cena
  Zápory: namám
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 9. zadne vareni v pare! jen ve vode….

 10. Můj první rýžovar, mám velice ráda sushi, tak netrvalo dlouho a pořídili jsme si tento typ domů. Za tu cenu nabízí dobrou kvalitu. Četla jsem tady o typech rýže. Jakou používáte vy na sushi? Docela by mě zajímal názor ostatních :-)

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo