Tefal RK103811

Mezi největší nabízené rýžovary na trhu jistě patří Tefal RK103811, protože i při svém kompaktním zpracování nabízí objem neuvěřitelných 5 litrů. Kromě rýže tak v něm již můžete připravit i celé jídlo s rýží třeba rizoto s krůtím masem. Právě kvůli tomuto velkému objemu jsme se jej rozhodli pořádně vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

I přes svůj velký objem má rýžovar značky Tefal velmi kompaktní rozměry a prázdný váží pouhé tři kilogramy. Jeho černý design je opravdu povedený a vévodí mu dvě led diody, které značí, zda přístroj vaří nebo jen pokrm dohřívá. Zapínání přístroje, které je umístěné pod led diodami je mechanické tlačítko ve stříbrné barvě, která k celkovému designu rýžovaru krásně pasuje.

zpět k obsahu ↑

Funkce a příslušenství

Ačkoli má tento rýžovar příkon pouhých 700 W skvěle si poradí i vařením většího množství jídla a je tak mimořádně energeticky efektivní. Z funkcí, které rýžovar má jsme si již zmínili udržování teploty pokrmu, ale díky napařovací nádobě, která je součástí balení můžete hravě připravovat i pokrmy v páře. Což oceníte při přípravě ryb, zeleniny, drůbežích kousků nebo mořských plodů. Navíc je samozřejmě můžete připravovat zároveň s rýží.

Součástí přístroje je samozřejmě odměrka a lžička na rýži, abyste nemuseli odhadovat jejich správný poměr. Rýžovar Tefal RK103811 je plně automatický a práce s ním je opravdu snadná.

zpět k obsahu ↑

Bezpečnost

Samozřejmě, že Tefal RK103811 splňuje všechny bezpečnostní předpisy, ale navíc nabízí plastová ergonomická ouška pro lepší manipulaci, protiskluzové dno, aby jen tak nespadl z kuchyňské linky, a navíc také funkci automatického vypnutí, pro případ, že byste je zapomněli vypnout.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Víme, že rýži zvládá tento rýžovar připravit na jedničku, tak jsme se rozhodli vyzkoušet vaření rýže a krevet zároveň. Rýži jsme umístili do hlavní nepřilnavé nádoby a oloupané a očištěné krevety na napařovací vložku. Pak jsme jen hrnec stisknutím jediného tlačítka zapnuli a šli se věnovat jiným činnostem.

Zhruba za hodinu bylo hotovo a šli jsme podávat pokrm nejprve jsme se báli, že z krevet moc nezbylo, s tím, že jsme je asi měli přidat až později, ale byli jsme mile překvapeni jejich konzistencí. A rýže tak ta byla jedna báseň, nelepila se, nebyla vysušená a zároveň byla vařená. Napařovací vložka i poklice jsou vhodné do myčky nádobí nepřilnavá nádoba pro vaření rýže bohužel ne.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Tefal
Objem:5 l
Příkon:700 W
Automatické vypnutí při dovaření:ano
Ochrana proti vyvaření vody:
Ochrana proti přehřátí:
Časovač:ne
Max. váha rýže:1.5 kg
Hmotnost:3 kg

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Tefal RK103811

Tefal RK103811

zpět k obsahu ↑

Vývoj ceny

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení
Rýžovar pro velkou rodinu

Můžeme říct, že rýžovar Tefal RK103811 patří mezi ty nejlepší velkokapacitní rýžovary na trhu a jeho nákup doporučujeme větším rodinám nebo těm, kteří si chystají jídlo i na druhý den. Tento rýžovar snese velmi časté používání a jeho velkým plusem je i garance výrobce, že náhradní díly seženete i za 10 let, což někdy bývá problém a pak kvůli poškrábané nepřilnavé nádobě musíte kupovat celý nový rýžovar.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
KLADY
 • velký objem
 • provedení
 • snadné čištění
ZÁPORY
 • nádobka je plastová
Napsat hodnocení

Nejprodávanější rýžovary

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz