Tefal RK103811

Mezi největší nabízené rýžovary na trhu jistě patří Tefal RK103811, protože i při svém kompaktním zpracování nabízí objem neuvěřitelných 5 litrů. Kromě rýže tak v něm již můžete připravit i celé jídlo s rýží třeba rizoto s krůtím masem. Právě kvůli tomuto velkému objemu jsme se jej rozhodli pořádně vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

I přes svůj velký objem má rýžovar značky Tefal velmi kompaktní rozměry a prázdný váží pouhé tři kilogramy. Jeho černý design je opravdu povedený a vévodí mu dvě led diody, které značí, zda přístroj vaří nebo jen pokrm dohřívá. Zapínání přístroje, které je umístěné pod led diodami je mechanické tlačítko ve stříbrné barvě, která k celkovému designu rýžovaru krásně pasuje.

Funkce a příslušenství

Ačkoli má tento rýžovar příkon pouhých 700 W skvěle si poradí i vařením většího množství jídla a je tak mimořádně energeticky efektivní. Z funkcí, které rýžovar má jsme si již zmínili udržování teploty pokrmu, ale díky napařovací nádobě, která je součástí balení můžete hravě připravovat i pokrmy v páře. Což oceníte při přípravě ryb, zeleniny, drůbežích kousků nebo mořských plodů. Navíc je samozřejmě můžete připravovat zároveň s rýží.

Součástí přístroje je samozřejmě odměrka a lžička na rýži, abyste nemuseli odhadovat jejich správný poměr. Rýžovar Tefal RK103811 je plně automatický a práce s ním je opravdu snadná.

Bezpečnost

Samozřejmě, že Tefal RK103811 splňuje všechny bezpečnostní předpisy, ale navíc nabízí plastová ergonomická ouška pro lepší manipulaci, protiskluzové dno, aby jen tak nespadl z kuchyňské linky, a navíc také funkci automatického vypnutí, pro případ, že byste je zapomněli vypnout.

Náš test

Víme, že rýži zvládá tento rýžovar připravit na jedničku, tak jsme se rozhodli vyzkoušet vaření rýže a krevet zároveň. Rýži jsme umístili do hlavní nepřilnavé nádoby a oloupané a očištěné krevety na napařovací vložku. Pak jsme jen hrnec stisknutím jediného tlačítka zapnuli a šli se věnovat jiným činnostem.

Zhruba za hodinu bylo hotovo a šli jsme podávat pokrm nejprve jsme se báli, že z krevet moc nezbylo, s tím, že jsme je asi měli přidat až později, ale byli jsme mile překvapeni jejich konzistencí. A rýže tak ta byla jedna báseň, nelepila se, nebyla vysušená a zároveň byla vařená. Napařovací vložka i poklice jsou vhodné do myčky nádobí nepřilnavá nádoba pro vaření rýže bohužel ne.

Parametry

Výrobce: Tefal
Objem: 5 l
Příkon: 700 W
Automatické vypnutí při dovaření: ano
Ochrana proti vyvaření vody:
Ochrana proti přehřátí:
Časovač: ne
Max. váha rýže: 1.5 kg
Hmotnost: 3 kg

Fotografie

tefal-rk103811

Tefal RK103811

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Rýžovar pro velkou rodinu

Můžeme říct, že rýžovar Tefal RK103811 patří mezi ty nejlepší velkokapacitní rýžovary na trhu a jeho nákup doporučujeme větším rodinám nebo těm, kteří si chystají jídlo i na druhý den. Tento rýžovar snese velmi časté používání a jeho velkým plusem je i garance výrobce, že náhradní díly seženete i za 10 let, což někdy bývá problém a pak kvůli poškrábané nepřilnavé nádobě musíte kupovat celý nový rýžovar.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
  • velký objem
  • provedení
  • snadné čištění
Zápory
  • nádobka je plastová
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější rýžovary

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo