Vigan RV1LX

Rýžovar Vigan RV1LX patří mezi méně známé, ale velmi kvalitní výrobky v řadě nabízených rýžovarů na dnešním trhu. Za velmi nízkou pořizovací cenu nabízí možnost uvaření až 700 g rýže, na což je jeho příkon 400 W tak akorát a jedná se tak o energeticky úsporný výrobek. Na základě mnoha pozitivních recenzí od uživatelů tohoto rýžovaru jsme se jej pro Vás rozhodli vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Po vyjmutí z obalu nás mile překvapili kompaktní rozměry výrobku a jeho povedený nerezový design s černými prvky. Hned jsme si vyzkoušeli povrchovou úpravu proti otiskům prstů a byli jsme mile překvapeni, že na nádobě opravdu otisky prstů nezůstávají viditelné. Rýžovar sice trochu připomíná hrnec fritovací, ale skvěle pasuje do každé kuchyně. Povrchová nepřilnavá úprava vnitřní nádoby vypadá odolně.

zpět k obsahu ↑

Vybavení a funkce

Rýžovar Vigan RV1LX má na přední straně dvě diody, z nichž jedna svítí, když je hrnec v provozu a vaří a druhá nám pak ukazuje, že je v módu keep warm, tedy rýže je hotová a rýžovar jen udržuje její teplotu. Což bychom u tak levného modelu rýžovaru opravdu nečekali.

Kromě udržování teploty je rýžovar schopen díky svému příslušenství ve formě praktického pařáku připravit i zeleninu nebo rybu v páře či ohřát houskové knedlíky. Což je za nás opět velké plus.

zpět k obsahu ↑

Bezpečnost

Rýžovary Vigan RV1LX jsou vybaveny praktickými ergonomickými madly pro jednoduché přenášení, ale také praktické nožičky proti sklouznutí z linky. Rýžovar disponuje také funkcí proti přehřátí a integrovaným bezpečnostním vypínačem.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Kromě toho, že jsme se rozhodli si v rýžovaru vyzkoušet uvařit rýži nás zaujal také pařák. Za necelou hodinku jsme si pochutnávali na sypké uvařené rýži, která se opravdu nikde nepřichytila, aniž bychom museli dolévat vodu nebo přidávat tuk. Bylo tedy na čase vyzkoušet vaření na pařáku.

Vyzkoušeli jsme si uvařit brokolici, zde už bylo nutné sem tam dolít vodu, protože pára utíkala přes pokličku rychleji, než brokolice měkla, ale výsledek rozhodně stál za to. Brokolice byla chutná a ocenili jsme, že nechutnala jako by ji někdo vykoupal ve vodě. Drobnou nevýhodu spatřujeme pouze v tom, že nádobu je nutné mít ručně.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Vigan
Objem:1 l
Příkon:400 W
Automatické vypnutí při dovaření:
Ochrana proti vyvaření vody:
Ochrana proti přehřátí:ano
Časovač:ne
Max. váha rýže:0.7 kg
Hmotnost:2 kg

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Vigan RV1LX

Vigan RV1LX

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení

Rýžovar Vigan RV1LX nás opravdu mile překvapil, za velmi nízkou cenu se jedná o velmi kvalitní přístroj, který propojuje líbivý design a praktické příslušenství. Jeho bezpečnostní prvky za konkurencí nezaostávají a hodí se i pro časté používání.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
KLADY
 • hezký design
 • dobrá cena
 • kvalita a rychlost
Napsat hodnocení

Nejprodávanější rýžovary

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz