Sencor SRM 065SS

Na dnešním trhu najdete velmi širokou nabídku rýžovarů a mezi velmi známé výrobce patří firma Sencor, která má na trhu celou škálu rýžovarů. Mezi levnější, ale kvalitní výrobky pak patří i rýžovar Sencor SRM 065SS, který má řadu praktických vychytávek, a proto jsme se jej rozhodli otestovat.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Hrnec je v moderním černo-stříbrném provedení. S jednoduchým velkým ovládáním formou tlačítek na přední straně a LED displejem.

Funkce

Tento rýžovar s příkonem 350 W si skvěle poradí s 450 g rýže. Jeho celkový objem činí 600 ml a je tak vhodný zejména pro menší domácnosti. Kromě standardního programu na vaření rýže si však můžete zvolit i z programů pro přípravu luštěnin, ovesné kaše, vaření v páře či pomalého vaření. I tento menší rýžovar tak má řadu vlastností, které bychom hledali spíše u multifunkčních hrnců.

Pro vaření v páře je součástí tohoto výrobku praktický pařák, na kterém si můžete připravit zeleninu, rybu či ohřát knedlíky. Samozřejmostí je pak funkce keep warm, která udrží Váš pokrm teplý až 12 hodin po jeho dovaření. Mnozí pak určitě ocení možnost odloženého startu až o 15 hodin.

Test

Při testování produktu jsme si rozhodli uvařit trochu běžně dostupné rýže dlouhozrnné parboiled. Nasypali jsme do rýžovaru rýži, podle návodu ji zalili dostatečným množstvím vody a jedním stisknutím tlačítka Rice jsme nechali rýži uvařit na automatický program.

Zbývající čas vaření nám krásně svítí na displeji, takže víme, za jak dlouho se k rýžovaru vrátit. Trochu nás trápí absence ergonomických uší pro přenášení hrnce a neprůhledné víko rýžovaru. Po dovaření přešel rýžovar automaticky do režimu keep warm, ale dlouho jsme tam rýži nenechali, protože jsme byli zvědaví. Rýže byla po uvaření pěkně sypká a zároveň byla zcela provařená.

Chutnala opravdu dobře, takže s výsledkem jsme spokojeni. Trochu zamrzí, že nádoba není vhodná do myčky nádobí, ale pokud dodržíte návod a rýže se vám nepřichytí není problém nádobu rychle a jednoduše umýt.

Parametry

Výrobce: Sencor
Objem: 0,6 l
Příkon: 350 W
Automatické vypnutí při dovaření: ano
Ochrana proti vyvaření vody: ano
Ochrana proti přehřátí: ano
Časovač: ano
Max. váha rýže: 0,45 kg
Hmotnost: 1,4 kg
Odložený start:  ano
Příprava dietní rýže: ano
Udržování teploty: ano
Automatické vaření: ano

Fotografie

Sencor SRM 0650SS

Sencor SRM 0650SS

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Rýžovar se hodí do menších domácností, pro příležitostné používání. Má dostatek zajímavých funkcí, které potěší každého uživatele. Jeho ovládání je opravdu jednoduché a poradí si s ním opravdu každý.

Design
9.5
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
  • hezký design
  • dobrá cena
  • hodně funkcí
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější rýžovary

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Pořídila jsem rýžovar Sencor SRM 065SS na chalupu, když nám starý odešel a je skvělý. Pro naše potřeby je plně vyhovující, vleze se do něj dostatek rýže a má vynikající chuť.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo