Bosch WTW85460BY

Úsporná kondenzační sušička prádla s tepelným čerpadlem Bosch WTW85460BY prádlo dokonale suší a ještě změkčuje, navíc vám usnadní žehlení a ve většině případů vás ho zcela zbaví. To je díky tomu, že když vyndáte prádlo ze sušičky je naprosto suché, měkké, nepomačkané a není potřeba s ním dělat víc než ho uložit.

Kapacita bubnu, jehož objem činí 112 litrů, je maximálně 8 kilogramů prádla, navíc je osvětlený, takže můžete prádlo sledovat během celého sušicího cyklu. Odhadem se roční spotřeba energie pohybuje kolem 232 kWh, přičemž Bosch WTW85460BY patří do energetické třídy A++. Vedle nízké spotřeby energie, potěší i příjemné a poměrně tiché sušení při hlučnosti 65 dB.

K tomu přispívá i bezuhlíkový kompresor EcoSilence, který je dokonale tichý a také úsporný s velmi dlouhou životností. K dokonalosti přispívá také pečeť kvality ECARF, zajišťující vysoce kvalitní péči o prádlo a to jak po stránce specifických potřeb alergiků, tak pokud jde o jedince s citlivou pokožkou.

Opět musíte zohlednit fakt, že se sušička nedá připojit na odpad, takže rozhodně potřebuje pravidelnou údržbu, a svou účinností sušení, patří do třídy B. Větší stabilitu, zajišťuje kruhovitá struktura bočních panelů, kromě toho se snižují také vibrace, jež způsobuje otáčení bubnu.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

V čem nás Bosch WTW85460BY  nenadchla v základních parametrech, to doženou programy a funkce. Uvítáte samočisticí kondenzátor, což je taková menší kompenzace za nutnost vylévat nádrž na kondenzát. Systém šetrného sušení SensitiveDrying pečuje o prádlo jemně a s maximální šetrností.

System AutoDry disponuje chytrými senzory, které neustále měří teplotu a zbytkovou vlhkost v prádle, takže je prádlo vysušeno přesně tak, jak je potřeba a vy tak můžete hravě všechno složit a uložit do skříně, případně vyžehlit, pokud se vám na prádle něco nezdá.

Technologie ActiveAir využívá tepelného čerpadla k ohřevu vzduchu a tím efektivně využívá vytvořeného tepla. K dokonalým funkcím rozhodně patří načechrávání, to se spouští hned, jak doběhne sušicí cyklus a trvá 120 minut. Není však problém jej kdykoliv přerušit, třeba už po 30 minutách.

Nechybí ani přehledný LCD panel a mechanická dětská pojistka, ta funguje jako ochrana proti otevření dvířek. Samozřejmostí je extra krátký program, šetrné sušení pro choulostivější druhy textilií, programy na vlnu, peří, košile, halenky, ale i program mix, vhodný pro směs bavlněných a syntetických textilií.

Parametry

Výrobce: Bosch
Zařazení: kondenzační sušička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 65 dB
Tepelné čerpadlo: ano
Počet programů:
Spotřeba el. energie za hodinu: 1.8 kWh
Energetická třída: A++
Výška: 84,2 cm
Šířka: 59,8 cm
Hloubka: 59,9 cm
Hmotnost: 50 kg

Fotografie

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Sušička prádla Bosch WTW85460BY sice spadá do třídy účinnosti sušení B, ale jinak je vcelku praktická. Má hezký design, dostatečnou programovou nabídku a prádlo i přes uvedenou třídu sušení dokonale suché. Jednoduše se ovládá a je šetrná k prádlu. Kvalitně usušené prádlo nemusíte žehlit, možná snad košile. Spolehlivé senzory pohlídají zbytkovou vlhkost v prádle. Čištění filtrů je naprosto jednoduché, stejně jako vylévání kondenzátů. Není nijak hlučná a má díky pár vychytávkám i dokonalou stabilitu. Za nás určitě palec nahoru. Je svým způsobem podobná sušičce prádla Bosch WTW87467CS.

Design
9.5
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
  • pěkný design
  • dokonale suší
  • poměrně tichá
  • jednoduché ovládání
  • dostatečná programová nabídka
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této sušičce Bosch najdete na stránkách výrobce.

Nejprodávanější sušičky prádla

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo