Výhodný

Candy SLC D813B-S

Volně stojící kondenzační sušička Candy SLC D813B-S v klasickém bílém provedení sice na první pohled zaujme svým designem, ale pokud chcete spotřebič, který nebude mít nijak vysokou spotřebu energie, pak to rozhodně není tento. Sušička patří do energetické třídy B a odhadovaná roční spotřeba elektrické energie činí neuvěřitelných 561 kWh, což je oproti úsporným modelům třídy A+++ téměř astronomické číslo.

Pokud tedy hledáte jak ušetřit rodinný rozpočet, vyhněte se Candy SLC D813B-S velkým obloukem. Jestli na spotřebě až tak moc nelpíte, nic nebrání tomu, dát sušičce šanci aspoň pokud jde o její programovou a technologickou nabídku. Kapacita galvanizovaného bubnu je 8 kilogramů prádla, což je dostatečné pro početnější rodinu. Výhodou bubnu je, že se otáčí do obou stran.

Co vám moc velkou radost neudělá je třída účinnosti sušení C, to v překladu znamená, že v prádle po dokončení sušicího cyklu zůstává nějaká zbytková vlhkost a prádlo bude nutné ještě nechat doschnout.

Hlučnost Candy SLC D813B-S je 69 dB, to znamená, že určitě nepatří k tichým modelům. V případě, že budete potřebovat se sušičkou jakkoliv manipulovat, ať už půjde o rekonstrukci koupelny, malování nebo dokonce stěhování, uvítáte její váhu, která je parádních 35 kg.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Největší radost vám co se vybavení týká, udělá radost hadice pro připojení k odpadu, která je součástí balení. Candy SLC D813B-S má celkem 11 volitelných programů, ty se snadno nastaví na čelním panelu vybaveném ikonami. Vše potřebné se zobrazuje na přehledném digitálním displeji, najdete tam tedy zůstatkový čas, naplnění nádoby na vodu, zanesení filtru a kompletní informace, jež se týkají aktuálně probíhajícího sušicího cyklu.

Sušička disponuje senzorovým sušením, které usuší prádlo podle vašich potřeb. Dále potěší program bez pomačkání, to vám ušetří žehlení. Program Košile usuší bez problémů bavlněné, ale i ty, co jsou ze syntetických vláken.

S programem vlna, který má dokonce i certifikát Woolmark Apparel Care se nemusíte obávat, že by se vám cokoliv znehodnotilo či zmenšilo. Samozřejmostí je možnost odložit start až o 24 hodin. Průměrná doba trvání programu činí slušných 150 minut.

Parametry

Výrobce: Candy
Zařazení: kondenzační sušička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 69 dB
Tepelné čerpadlo: ne
Počet programů: 11
Spotřeba el. energie za hodinu: 4.7 kWh
Energetická třída: B
Výška: 85 cm
Šířka: 59.5 cm
Hloubka: 61 cm
Hmotnost: 35 kg

Fotografie

Závěrečné hodnocení

8.5 Celkové hodnocení
Základní model sušičky

Máme-li být upřímní, tak narovinu říkáme, že tato sušička rozhodně není určená pro rodiny s dětmi, kde jsou rodiče rádi, když ušetří nějakou tu korunku na vše, co potřebují jejich dítka. Programová nabídka i funkčnost je slušná, ale spotřeba i účinnost sušení nic moc. To však neznamená, že bychom Candy SLC D813B-S úplně zavrhovali. Má své kladné i záporné stránky a účel, pro který je určena splňuje do posledního puntíku, i když třeba ne tak úplně jak bychom chtěli. Zkuste se podívat třeba na Bosch WTW85460BY nebo Whirlpool HSCX 70311.

Design
8
Ovládání
8.5
Údržba
9
Klady
  • snadná obsluha
  • poměr cena/výkon
  • bez tepelného čerpadla
Zápory
  • poměrně hlučná
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této sušičce Candy najdete tady.

 

Nejprodávanější sušičky prádla

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo