LG RC7055AH6M

Předem plněná kondenzační sušička LG RC7055AH6M s tepelným čerpadlem patří do extrémně úsporné energetické třídy A++. Jedna náplň bubnu pojme najednou až 7 kilogramů prádla, takže je vhodná do středně velkých i větších domácností. Sušička je maximálně spolehlivá a ovládá se intuitivně. Nerezový buben s LED osvětlením umožňuje dohlížet nad prádlem po celou dobu sušicího cyklu.

Odhadovaná roční spotřeba elektrické energie činí 207 kWh, což je zhruba 1,29 kWh za jeden cyklus. Samotné sušení při maximální náplni trvá slušných 166 minut.

LG RC7055AH6M je vcelku tichá, ostatně hlučnost je standardních 65 dB. Co vás potěší je jednoznačně moderní a tak trochu nadčasový design, který se hodí do jakékoliv domácnosti. K zahození není ani třída účinnosti kondenzace A.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

K dispozici je celkem 14 programů a řada zajímavých funkcí. Uvítáte automatické čištění kondenzátoru, což zajišťuje nízkou spotřebu a vysoký výkon sušení. Technologie LG Sensor Dry využívá senzorů vlhkosti, aby přesně určila, kdy je sušení hotové.

Jiné sušičky i nadále suší bez ohledu na to, jestli už je prádlo suché, zatímco tyto senzory jsou schopné poznat podle zbytkové vlhkosti, že je čas přestat sušit.

Výhodou LG RC7055AH6M  je maximální péče o každý kousek oblečení i úspora času a také provozních nákladů. Na druhé straně mohou senzory v případě potřeby dobu sušení i prodloužit. V obou případech je výsledkem 100 % efektivnost při sušení.

Nastavení teploty monitorují a regulují také čtyři termostaty. Samozřejmostí je bezpečnostní senzor otevřených dveří, dále senzor hladiny vody a také ukazatel, kdy je filtr zanesený.

Pokud by došlo k poruše, pak je tu systém Smart Diagnosis, ten snadno odhalí problém, identifikuje jej a ulehčí tím případnou opravu. Inteligentní diagnostika umí pomoci až v případě 28 technických problémů, aniž by bylo potřeba volat servisního technika.

Parametry

Výrobce: LG
Zařazení: kondenzační sušička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 65 dB
Tepelné čerpadlo: ano
Počet programů: 14
Spotřeba el. energie za hodinu: 1.29 kWh
Energetická třída: A++
Výška: 85 cm
Šířka: 60 cm
Hloubka: 68 cm (reálná), 64 cm (udávaná)
Hmotnost: 55 kg

Fotografie

Závěrečné hodnocení

8.5 Celkové hodnocení

Určitě už se nemůžete dočkat, jaký verdikt v případě LG RC7055AH6M vyneseme, ale věřte, že nebude nijak špatný. Velká programová nabídka jde ruku v ruce se speciálními funkcemi jako Sensor Dry, Smart Diagnosis nebo automatické čištění kondenzátoru. Přestože se někomu může zdát sušička příliš drahá, věřte, že vám to vynahradí uspořenou energií. Proce sušení je mnohem rychlejší a pohodlnější než s jinými sušičkami. Ostatně zkuste porovnat LG RC7055AH6M třeba s Beko DPY 7405 XHW3.

Design
9
Ovládání
8.5
Údržba
9
Klady
  • dobře suší
  • přehlednost
  • snadné ovládání
  • samočistící kondenzátor
Zápory
  • svetry raději sušit na šňůře. Na program vlna nebyly zcela suché a nekvalitnější svetry se sráží
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této sušičce LG najdete na stránkách výrobce.

Nejprodávanější sušičky prádla

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo