ČT sport Plus

Sportovní program České televize ČT sport nabízí obrovskou porci přímých přenosů z mnoha různých sportovních odvětví, ČT má ale tak velké množství práv, že se jí ani zdaleka všechno na jediný kanál nevejde. V minulosti se situace občas řešila tím, že se druhý přenos občas vysílal na ČT 2, dnes už má ale naše veřejnoprávní televize chytřejší řešení.

Veškerý obsah, který se nevejde na ČT sport, vysílá ČT přes internet na platformě ČT sport Plus. V jednu chvíli si tak divák může vybrat hned z několika přímých přenosů a prostor dostávají i události, jež by jinak neměly šanci se v programu objevit.

ČT sport

Jak sledovat ČT sport Plus?

Základní podmínkou, kterou musíte pro naladění ČT sport Plus splňovat, je přístup k internetu. Pokud ho nemáte, nemůžete její program sledovat, je totiž dostupný pouze online. Spustit si ho ale můžete hned několika způsoby:

  • přímo v televizi přes HbbTV
  • přímo v televizi přes aplikaci iVysílání
  • na PC nebo notebooku přes webový prohlížeč
  • na mobilním telefonu přes aplikaci

U televizorů je tak hlavní podmínkou, aby se jednalo o Smart TV – nezáleží pak na tom, o jakou značku se jedná, standard HbbTV je totiž společný pro všechny operační systémy. Jinak přes HbbTV lze ČT Sport Plus naladit u pozemního (DVB-T), kabelového (DVB-C) i satelitního vysílání (DVB-S), problém ale může být u internetové televize (IPTV a OTT) – tam nemusí HbbTv fungovat, dá se ale použít aplikace iVysílání, která funguje stejně jako u hybridního příjmu.

ČT sport Plus v pozemním vysílání

Pokud přijímáte televizní vysílání zdarma, na obyčejnou anténu, můžete ČT sport plus v televizi bez problémů sledovat – podmínkou je pouze to, aby se jednalo o Smart TV, neboli televizor, jenž jde připojit k internetu. ČT sport plus pak můžete jednoduše naladit přes HbbTV, ta funguje na všech chytrých televizorech bez ohledu na značku.

ČT sport Plus v kabelové televizi

U klasické kabelové televize je situace podobná jako u té pozemní – i u ní je dostupná hybridní televize HbbTV, takže pokud máte chytrou televizi, můžete si ČT sport Plus bez problémů naladit (např. u kabelovky Vodafone – bývalé UPC a řada dalších).

ČT sport Plus na satelitu

Také na satelitu je signalizace HbbTV dostupná, takže pokud chytáte televizní stanice třeba přes Skylink (nebo jiného operátora), můžete sledovat i ČT sport Plus. Tak jako u terestriky a kabelovky, i zde platí, že je potřeba mít TV s připojením k internetu (nebo k ní mít multimediální centrum).

ČT sport Plus v internetové televizi

Oproti pozemnímu, kabelovému a satelitnímu vysílání u IPTV hybridní televize není. Pokud má divák televizi přes internet, tak pro příjem ČT sport Plus musí buď přeladit na pozemní signál anebo si stáhnout aplikaci iVysílání.

Co se na ČT sport Plus vysílá?

Vysílání ČT sport Plus se zaměřuje na přímé přenosy z různých sportovních událostí a to nejen z domova, ale i ze zahraničí. Největší porci přenosů vysílá o víkendových dnech (kolem 10 přenosů za den), zajímavé události jsou ale na programu i ve všední dny.

ČT sport Plus nabízí divákům možnost sledovat široké spektrum sportovních zápasů z pestré škály disciplín – kromě těch nejpopulárnějších jako je fotbal nebo hokej na ní mají své místo i basketbal, plavání, nohejbal, stolní tenis, krasobruslení, hokejbal, futsal a mnoho dalších. Na své si tak zde přijdou i fanoušci méně rozšířených sportů.

Hokej na ČT sport Plus

Velký prostor má ve vysílání ČT sport Plus lední hokej. Pravidelně se zde vysílá živě z Chance ligy – je zde přímý přenos jednoho zápasu z každého kola (na hlavní program ČT sport se tato liga dostane jen 1x za měsíc), jsou zde i přenosy z české univerzitní ligy, mezinárodních turnajů Euro Hockey Tour a nechybí ani ženský hokej. Významnou roli pak ČT sport Plus hraje v době konání MS v hokeji, kdy na něm může ČT vysílat všechny zbylé zápasy, co se nevejdou na hlavní kanál.

Aktuální program

Zajímá vás, co bude ČT Sport dnes, zítra a v dalších dnech vysílat? Kompletní a vždy aktuální přehled všech přímých přenosů je k dispozici na internetových stránkách České televize (stačí do Googlu zadat ČT sport Plus a na program vede hned první odkaz). Program ČT sport Plus se dá zobrazit i na webu ČT v přehledu vysílání všech jejích stanic.

Aplikace

Samostatnou aplikaci platforma ČT sport Plus nemá, její kompletní obsah lze sledovat přes stávající mobilní aplikace – buď ČT sport nebo iVysílání. Obě jsou ke stažení zdarma a jsou určené jak pro Android, tak i pro iOS. Pokud jde o televizní aplikace, i tam je ČT sport Plus součástí aplikace iVysílání, tu si mohou do svých chytrých televizorů stáhnout majitelé TV značek Samsung, LG a televizí s Android TV. iVysílání (a tím pádem i ČT sport Plus) je dostupné i pro Apple TV.

Nejčastější otázky

Jak mohu v televizi sledovat ČT sport Plus, když mi nefunguje HbbTV?

Pokud se nejedná o televizi, kterou lze připojit k internetu, pak na ní ČT sport Plus sledovat nelze (jedině přes multimediální centrum s Androidem nebo Apple TV). Jinak pokud máte signál přes IPTV operátora, řešením je buď přepnout signál na pozemní vysílání anebo sledovat ČT sport Plus přes aplikaci iVysílání.

Kolik se měsíčně platí za příjem ČT sport Plus?

Za sledování přímých přenosů na ČT sport Plus se neplatí nic, jde pouze o doplňkové vysílání k hlavnímu programu ČT sport.

Dá se ČT sport Plus sledovat přes O2 TV?

O2 TV jakožto internetová televize sice HbbTV nemá, nicméně problém lze vyřešit tak, že si do televize stáhnete aplikaci iVysílání (je dostupná pro Samsung Tizen, LG WebOS, Android TV i Apple TV).

Shrnutí

Česká televize má od samého začátku svého vysílání na programu velké množství přímých přenosů, záznamů, zpravodajství, dokumentů, magazínů a dalšího sportovního obsahu. Toho je už v současné době tolik, že se na jediný kanál nevejde. Další obsah tak mohou všichni diváci s přístupem k internetu sledovat na platformě ČT sport Plus – je dostupná v chytrých televizorech, na počítačích i mobilech a samozřejmě bez dalšího poplatku.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo