Nova Action

Televizní stanice Nova Action je jedním z programů skupiny Nova, zaměřuje se především na mužské publikum. Vysílá různé reality show, seriály nebo filmy, program ale obsahuje i sport – např. přenosy z NHL nebo NBA. Jedná se o bezplatný, volně šířený program, který vysílá 24 hodin denně a v češtině.

Nova Action

Představení společnosti

Kanál Nova Action patří do televizní skupiny Nova Group, která zastřešuje celou řadu stanic – jak volně dostupných, tak i placených. Provozovatelem je společnost TV Nova s.r.o., jejíž mateřskou společností je CME. Kromě televizních stanic patří pod tuto firmu i zpravodajský portál TN.cz nebo oblíbená streamovací služba Voyo.

Historie

Svoje vysílání tato stanice zahájila 14. července 2012, tehdy ještě pod názvem Fanda. Nejdříve jen přes kabel, satelit a internet, hned o měsíc později už ale byla dostupná i v terestrickém vysílání.

Od března 2013 vysílá i v HD rozlišení. K přejmenování z Fandy na Nova Action došlo 4. února 2017 spolu se změnou názvu dalších stanic – tehdy se zároveň Smíchov přejmenoval na Nova 2 (a ta se později změnila na Nova Fun) a Telka na Nova Gold.

Program

Od samého začátku je program této televizní stanice zaměřený hlavně na muže, vysílá tak různé akční filmy a seriály, reality show nebo sportovní přenosy a magazíny. Většina programu na Nova Action je z USA nebo Kanady, velkou část tvoří americké a kanadské reality show jako jsou Mistři zastavárny nebo Válka skladů.

Z evropské tvorby pak Nova Action vysílá např. známý německý seriál Kobra 11. V nočních hodinách se pak v programu objevují i přímé přenosy z kanadsko-americké hokejové NHL nebo záznamy z basketbalové NBA.

Dostupnost

S dostupností je to u kanálu Nova Action podobné jako u dalších bezplatných stanic skupiny Nova – program je součástí pozemního digitálního celoplošného multiplexu 24, kde je v základním rozlišení. Jinak je samozřejmě u všech operátorů placené internetové, kabelové i satelitní televize, kde už je možné ho sledovat v HD, další možností je pak příjem programu přes platformu Voyo.

Cena

Pokud jde o cenu za sledování Nova Action, je to úplně stejné jako u Nova Cinema – stačí-li vám jen základní kvalita obrazu, můžete ji sledovat zdarma přes anténu, jinak ji ale naladíte u každého poskytovatele placené televize ve vysokém rozlišení, téměř všude pak hned v základním nejnižším programovém balíčku.

Online

Jednou z možností, jak program televizní stanice Nova Action sledovat, je streamingová služba Voyo. Ta nabízí především rozsáhlou knihovnu českých i zahraničních filmů, seriálů a reality show, součástí je ale i živé vysílání většiny programů skupiny Nova – včetně prémiových stanic Nova Sport 1 a Nova Sport 2.

Živě

Vzhledem k tomu, že Nova Action se zaměřuje hlavně na muže, její program zahrnuje i sportovní obsah. Díky tomu, že Nova vlastní vysílací práva na spoustu atraktivních sportovních soutěží, rozhodla se, že některé přenosy nabídne i divákům, kteří přijímají televizi jen pozemní cestou. V programu Nova Action se tak objevují i přímé přenosy z hokejové NHL. V minulosti pak tato stanice vysílala např. přímé přenosy z MS ve fotbale.

Výhody a nevýhody

K velkým přednostem této stanice patří určitě to, že díky ní mohou vybraný exkluzivní sportovní obsah sledovat i diváci přijímající televizi pouze pozemní cestou. I ti se díky Nova Action dostanou k některým zápasům z NHL či NBA.

Zajímavý je tento program obecně hlavně pro muže, kterým nabídne kvalitní obsah zejména z amerického kontinentu, výhodou stanice je určitě i to, že přes DVBT-2 vysílá zdarma pro všechny, přes kabel, satelit a internet ji pak mají v nabídce všichni operátoři. Kdo chce ale sledovat novější filmy a seriály nebo více sportu, musí si objednat placené kanály.

Nejčastější otázky

Jaké sporty se dají na stanici Nova Action sledovat?

Kromě přímých přenosů z hokejové NHL a záznamů z basketbalové NBA jsou v programu Nova Action i různé sportovní magazíny (motorsport, extrémní sporty, thajský box a další).

Kde si mohu naladit program Nova Action v HD?

Ve vysokém rozlišení nabízejí stanici Nova Action všichni poskytovatelé placené televize – ať už se jedná o IPTV, satelit nebo kabel, najdete ji u všech operátorů. Je také součástí portálu Voyo.

Ve kterému pozemním multiplexu Nova Action vysílá?

Nova Action vysílá v multiplexu 24, jehož součástí jsou i další programy skupiny Nova (Nova, Nova Fun, Nova Gold a Nova Lady), dále pak Paramount Network, JOJ Family, Relax, Rebel a řada dalších televizních stanic.

Shrnutí

Volně šířený televizní kanál Nova Action nabízí obsah určený zejména pro muže, kterým přináší mix různých reality show, seriálů, filmů, magazínů a sportu, včetně atraktivních přímých přenosů z hokejové NHL. Tato stanice vysílá na všech vysílacích platformách – v základním rozlišení si ji diváci mohou naladit zdarma, v HD ji pak naleznou u všech operátorů kabelové, satelitní a internetové televize a nechybí ani ve streamovací službě Voyo.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo