Nova Sport 2

Televizní kanál Nova Sport 2 je v pořadí druhou sportovní televizní stanicí skupiny Nova. Program nabízí spoustu přímých přenosů z oblíbených sportů, jako je basketbal, fotbal, házená nebo šipky, věnuje se ale i celé řadě dalších sportovních odvětví.

Nova Sport 2

Představení společnosti

Stanice Nova Sport 2 je jedním ze čtveřice sportovních kanálů od Novy, která patří spolu s Primou a Českou televizí mezi tři nejsilnější televizní skupiny na českém trhu. Nova šíří většinu svých stanic ve volném terestrickém vysílání, které je zdarma, sportovní stanice (včetně Nova Sport 2) pak patří mezi placené.

Historie

Zatímco Nova Sport 1 je na trhu už více než 20 let, její druhý kanál začal vysílat mnohem později – k jeho spuštění došlo 5.9.2015. Historicky prvním přenosem na Nova Sport 2 byl zápas v ragby mezi Anglií a Irskem, stanice se jinak od samého začátku zaměřovala na basketbal, šipky, ragby a mnoho dalších sportů. O několik let později ji pak doplnily kanály Nova Sport 3 a Nova Sport 4.

Program

I program druhé stanice ze skupiny Nova Sport je nesmírně pestrý a atraktivní. K nejdůležitějším akvizicím bezesporu patří přímé přenosy ze zámořské basketbalové NBA, dále pak francouzská nejvyšší fotbalová liga, prestižní turnaje v šipkách, basketbalová Liga mistrů, německá liga v házené a další sporty. Součástí programu jsou i různé magazíny, talk show a další sportovní obsah.

Dostupnost

Stanice Nova Sport 2 má prakticky stejnou dostupnost jako Nova Sport 1 – naladíte ji u všech předních operátorů placené televize, vysílá přes kabel, internet i satelit. U některých je i součástí samostatných sportovních balíčků (třeba u Telly). Další možností, jak Nova Sport 2 sledovat, je předplatit si streamingovou službu Voyo, kde je i Nova Sport 1.

Cena

Nova Sport je většinou součástí rozšířených balíčků jednotlivých poskytovatelů, konkrétní cena je u každého z nich trochu jiná. Asi nejlevněji lze program Nova Sport 2 přijímat přes Voyo (za 159 Kč měsíčně), jinak v balíčcích se dá pořídit už od cca 300 Kč za měsíc.

Živě

Co by to bylo za pořádný sportovní kanál, kdyby na něm nebyly přímé přenosy. I Nova Sport 2 má ve svém programu pořádnou porci zápasů vysílaných živě, hodně prostoru mají zejména přenosy z NBA. Mezi další živě vysílané události pak na této stanici patří francouzská fotbalová Ligue 1, německá házenkářská Bundesliga, švédská florbalová superliga nebo turnaje v šipkách.

Výhody a nevýhody

K největším plusům této sportovní stanice patří atraktivní zahraniční obsah v čele s přenosy z basketbalové NBA a francouzské fotbalové ligy. Pozitivní je, že na své si zde přijdou i milovníci méně rozšířených sportů, jako jsou např. šipky, prostor zde mají i různé magazíny a jiné pořady. Stanice nicméně není zdarma, a navíc u jednotlivých operátorů je obvykle až v rozšířených balíčcích, takže zájemci o její sledování si musejí připlatit.

Nejčastější otázky

Mohu sledovat Nova Sport 2 i když doma nemám připojení k internetu?

Ano, tato televizní stanice je zařazena i do nabídek kabelových televizí (např. Vodafone) a přijímat se dá i přes satelit (např. Skylink).

Je Nova Sport 2 vždy ve stejném balíčku jako Nova Sport 1?

Ve velké většině případů ano – když získáte přístup k programu Nova Sport 1, obvykle je v takovém balíčku i Nova Sport 2. Jsou ale výjimky, např. T-Mobile má první program už v nabídce S a druhý pak od balíčku M.

Vysílají se na Nova Sport 2 i nějaké české ligy?

Ne, jedná se o sportovní kanál se specializací na zahraniční sportovní soutěže, české ligy tak na něm nehledejte. Na ty se zaměřuje např. O2 TV sport nebo ČT sport.

Shrnutí

Televizní stanice Nova Sport 2 je jedním čtyř sportovních kanálů skupiny Nova a přináší divákům pestrý mix sportovních přenosů, záznamů a magazínů z řady odvětví. K nejdůležitějším sportům zde patří hlavně zámořská basketbalová NBA, francouzská fotbalová Ligue 1, turnaje v šipkách a mnoho dalších. Naladit si Nova Sport 2 můžete u všech velkých operátorů kabelové, satelitní a internetové televize, sledovat se dá i prostřednictvím streamovací služby Voyo.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo