Sport 1

Sportovní kanál Sport 1 je jedním z poměrně dlouhé řady sportovních televizních stanic v České republice. Jedná se o placenou televizi (podle názvu by si ji někdo splést s německým programem Sport 1, který se dříve jmenoval DSF) a spolu s ní u nás vysílá ještě stanice Sport 2. Programu dominuje zejména fotbal, lední hokej, Formule 1, házená nebo americký fotbal.

Sport 1

Představení společnosti

Televizní stanice Sport 1 patří do skupiny kanálů společnosti AMC Networks. Do ní dále spadají stanice Sport 2, filmové kanály AMC a Film+, dětské programy Minimax a JimJam, dokumentární Spektrum, Paprika a Spektrum Home (který se jako jediný dá naladit i v pozemním vysílání).

Historie

Program pod názvem Sport 1 u nás vysílal už kolem roku 2000, tehdy ale šlo o zcela jinou stanici, která neuspěla a vysílala jen krátce. Současný Sport 1 zpočátku nebyl tak rozšířený, vysílal např. v síti UPC, postupně se ale objevil téměř u všech operátorů. Původním provozovatelem byla společnost Chello Central Europe, která se později přejmenovala na AMC Networks.

Program

Hlavními sporty na tomto programu jsou zejména fotbal a hokej, do konce sezony 2023/24 také Formule 1 – pak se přesune na Nova Sport. Z dalších sportů se zde vysílá např. americký fotbal, házená, box nebo šipky. Program tvoří přímé přenosy, záznamy a magazíny, jen v minimální míře pak teleshopping.

Dostupnost

Velká většina abonentů placené televize má možnost objednat si i stanici Sport 1 – z významných poskytovatelů schází pouze v nabídce O2 TV (která se nedomluvila se společností AMC a nemá tak žádný z jejích kanálů), z těch menších ji pak nemá např. Lepší TV. Jinak se dá naladit téměř všude, kromě běžných nabídek je i součástí některých sportovních balíčků (např. od T-Mobile nebo Telly).

Cena

Asi nejlevnějším způsobem, jak se dostat k vysílání kanálu Sport 1, je koupit si balíček Sport od T-Mobilu, který vyjde jen na 149 Kč měsíčně. Jinak je většinou Sport 1 v nabídkách, které se pohybují od 300 Kč nahoru, ať už jde o kabelovou, satelitní nebo internetovou televizi.

Živě

Přímých přenosů je na stanici Sport 1 velké množství, tento program vysílá především různé zahraniční ligové soutěže. Z fotbalu se konkrétně jedná o Evropskou ligu, Konferenční ligu, tureckou nebo saudskou nejvyšší soutěž a italský pohár, z hokeje pak Ligu mistrů, slovenskou Tipos extraligu, švédskou a švýcarskou ligu, u amerického fotbalu NCAA, u házené pak o Evropskou ligu a Ligu mistrů.

Výhody a nevýhody

K výhodám televizní stanice Sport 1 určitě patří velké množství přenosů ze dvou u nás nejpopulárnějších sportů – fotbalu a ledního hokeje. Tento program je navíc dostupný u většiny velkých operátorů a dá se získat i v rámci některých sportovních balíčků. Nevýhodou je jednoznačně jeho absence u O2 TV, od sezony 24/25 už navíc nebude vysílat Formuli 1. I tak je ale program Sport 1 stále atraktivní a má sportovním fanouškům co nabídnout.

Nejčastější otázky

Když nechci kabelovou ani satelitní televizi, je možné sledovat Sport 1 i přes internet?

Ano, Sport 1 je i v nabídkách operátorů internetové televize – např. Vodafone TV, Magenta TV (T-Mobile), Telly, Sledování TV, Antik TV, Kuki a řady dalších.

Proč už Sport 1 není v nabídce O2 TV?

Protože se O2 nedohodla na podmínkách se společností AMC, která provozuje Sport 1 a řadu dalších tematických kanálů. Vyjma Sport 1 a Sport 2 má ale O2 TV všechny české sportovní stanice.

Jak je to s vysíláním Formule 1 na tomto programu?

Formule 1 se na stanicích Sport 1 a Sport 2 vysílají od roku 2015, tuto sezónu ale kontrakt končí a od sezony 2024/2025 se vrátí zpět na stanice skupiny Nova.

Shrnutí

Sportovní kanál Sport 1 už pěknou řádku let přináším divákům v České republice a na Slovensku pořádnou porci sportovních přenosů z oblíbených odvětví, jako je fotbal, hokej nebo Formule 1. Jde o kanál, který nechybí v nabídce velké většiny poskytovatelů placené televize a spolu se sesterskou stanicí Sport 2 perfektně doplňuje nabídku ostatních sportovních stanic. Další sportovní přenosy pak mohou zájemci sledovat v bezplatné aplikaci AMC Mikro (funguje na mobilech, tabletech i na počítači).

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (81 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo