Sport 2

Mezi důležité televizní sportovní programy patří v České republice a na Slovensku stanice Sport 2. Jedná se o placený kanál, který vysílá přes satelit, kabel i internet, zařadili ho do své nabídky skoro všichni operátoři. Jedná se o sesterskou stanici od programu Sport 1 a i obsah je tak podobný – fotbal, hokej, Formule 1, házená a další sporty.

Sport 2

Představení společnosti

Sport 2 je jedním z kanálů skupiny AMC Networks Central Europe, která zde provozuje celou řadu tematických televizních programů. Jedná se nejen o sportovní kanály Sport 1 a Sport 2, ale i o vysílání pro děti (JimJam a Minimax), filmové programy (Film+ a AMC), dokumentární Spektrum, kanál o vaření Paprika a také stanici Spektrum Home, která jako jediná z nich vysílá zdarma přes terestriku.

Historie

Zatímco Sport 1 má trochu delší historii, stanice Sport 2 začala v Česku vysílat 1.dubna 2009. Ze začátku tento kanál vysílal i hokejovou NHL, tenisové turnaje ATP nebo americký fotbal (NFL), v programu nechyběly prestižní evropské fotbalové ligy a poháry, prostor dostaly i další sporty – golf, box, ragby nebo poker. Postupem času se ale obsah proměnil a řadu práv získaly jiné sportovní stanice.

Program

Mezi sporty, které mají v programu televizní stanice Sport 2 největší zastoupení, patří fotbal, lední hokej a Formule 1. Kromě nich tento program vysílá i házenou, šipky a v menší míře pak i jiné sportovní disciplíny. Sport 2 vysílá 24 hodin denně, většinu programu tvoří přímé přenosy a záznamy, kromě nich jsou součástí programu i různé magazíny, dokumenty a v minimální míře teleshopping.

Dostupnost

S výjimkou O2 TV je stanice Sport 2 zařazena do programových nabídek všech velkých operátorů, nabízí ji tak Vodafone, T-Mobile, Sledování TV, Telly, Kuki, Antik TV, Sweet TV a spousta dalších providerů. Obvykle je u jednotlivých poskytovatelů součástí rozšířené nabídky, dá se ale získat i jako součást speciálního sportovního balíčku. Naladit se dá přes kabelovou, internetovou i satelitní televizi, samozřejmě vždy v HD rozlišení.

Cena

Pokud máte o sledování tohoto programu zájem, nemusíte platit žádné vysoké částky. Získat ho můžete už od 149 Kč v rámci sportovního balíčku Magenta TV (od T-Mobile), jiné varianty se pohybují od 300 Kč za měsíc. Samozřejmě vždy je v ceně i spousta dalších zajímavých televizních kanálů.

Živě

Alfou a omegou každé správné sportovní televize jsou přímé přenosy a jinak tomu samozřejmě není ani u stanice Sport 2. Ta vysílá živě oba české nejoblíbenější sporty – z fotbalu se jedná např. o Evropskou ligu, Konferenční ligu, tureckou ligu, saúdskou ligu nebo italský pohár, z hokeje pak o zápasy Ligy mistrů a nejvyšší ligy Slovenska, Švédska a Švýcarska. Velkým tahákem tohoto sportovního kanálu jsou přenosy všech závodů Formule 1, z dalších stojí za zmínku např. americký univerzitní fotbal (NCAA).

Výhody a nevýhody

Plusem tohoto sportovního kanálu jsou rozhodně práva na spoustu atraktivních událostí, mezi něž patří např. Formule 1 nebo hokejová Liga mistrů, velmi dobrá je jeho dostupnost, kdy je možné ho (vyjma O2 TV) u všech předních operátorů. Zásadní nevýhody tato stanice nemá, je ale otázkou, jestli po ztrátě práv na F1 neklesne její sledovanost.

Nejčastější otázky

Které fotbalové ligy se dají na Sport 2 sledovat?

Momentálně je v programu této stanice turecká Süper Lig, saudská Saudi Pro League, italský pohár Coppa Italia nebo mezinárodní soutěže Evropská liga a Konferenční liga.

Jak mohu sledovat program Sport 2 nejlevněji?

Velmi levně se dá Sport 2 získat u společnosti T-Mobile, která má tento kanál v balíčku Sport – ten se dá objednat samostatně, beze smlouvy (platí se kartou), je v něm celkem 13 kanálů a cena je pouhých 149 Kč za měsíc.

Jaké hokejové soutěže stanice Sport 1 a Sport 2 vysílají?

Letos mají tyto programy vysílací práva na hokejovou Ligu mistrů, slovenskou Tipos extraligu, švýcarskou Národní ligu a švédskou SHL.

Shrnutí

Televizní stanice Sport 2, která v Česku vysílá od roku 2009, patří k oblíbeným a zavedeným sportovním kanálům a přináší atraktivní podívanou zejména pro fanoušky fotbalu a ledního hokeje. Do konce sezony 2023/2024 vysílá také závody Formule 1, v programu jsou zastoupeny i další sporty. Kromě O2 TV se dá naladit u všech velkých operátorů placené kabelové, satelitní i internetové televize.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo