Tepelná čerpadla Vaillant

Tepelná čerpadla Vaillant využívají snadno dostupné zdroje, kterými jsou vzduch, voda a země. Řadí se k těm nejúčinnějším čerpadlům ve své kategorii, přičemž mají ve výbavě ty nejlepší technologie. Pomohou ušetřit náklady za vytápění a zároveň jsou šetrné vůči životnímu prostředí.

Dá se říci, že vzduch a země jdou svým způsobem nevyčerpatelnými zdroji a může je využívat každý. Současné technologie bez problémů snadno a velmi efektivně zvládají využít veškerou získanou energií, která se poté přeměňuje na teplo pro vytápění domu.

Vše je řešeno úsporně a maximálně šetrně. Tepelná čerpadla Vaillant jsou vhodné i pro ty zákazníky, kteří se řadí mezi ty hodně náročné, které jen tak něco neuspokojí. Nejen, že je lze instalovat do každé novostavby, ale zároveň jsou vhodné při modernizaci a rekonstrukci jakéhokoliv starého domu.

Vynikají vysokou účinností, tichým chodem a dostatečně vysokým stupněm komfortu. U tepelných čerpadel Vaillant máte jistotu špičkové kvality, ale i těch nejlepších technologií. Jsou konstruována tak, aby náklady na vytápění byly minimální.

Díky použití vysoce kvalitních materiálů velkému podílu kovu, je zajištěna velmi dlouhá životnost každého jednotlivého tepelného čerpadla. Hravě tak odolávají různým nepříznivým vlivům počasí. Ta nejnovější čerpadla mají nízké vibrace, speciální izolační rouno pro zvukovou izolaci, ale i dost velký ventilátor s tichým chodem.

To je však jen zlomek inovativních prvků, které tvoří systém Sound Safe System. Tepelná čerpadla Vaillant vám zajistí vytápění domu během topné sezóny, ochlazování prostor během tropických letních měsíců, ale také celoroční ohřev vody.

Zjistit více

Tepelná čerpadla Vaillant vzduch-voda

Tato čerpadla vynikají tichým chodem a vysokou účinností, přičemž nejsou nijak náročná na údržbu. Jsou vhodná na vytápění i takových nemovitostí, kde není možné využít zemní kolektory či hlubinný vrt.

Zvládnou bez problémů odolat velkým mrazům a nezastaví je ani výpadek elektrického proudu. Hravě pracují a je na ně spolehnutí i v případě extrémních podmínek. Tichý chod je zajištěn nejen vhodnými konstrukčními prvky, ale také dvojitým odhlučněním kompresoru.

U tohoto typu čerpadel není problém připojit zásobník na teplou vodu, stejně tak jde čerpadlo jednoduše začlenit do systému vytápění i s dalšími zdroji, jako je elektrokotel, plynový kotel, solární systém a jiné. Tepelná čerpadla vzduch-voda disponují ekvitermní regulací, ta reguluje činnost čerpadla v závislosti na venkovních teplotách, a také měřičem získaného tepla.

Tepelná čerpadla Vaillant země-voda

K získání energie využívají jako zdroj podzemní vodu, plošný kolektor nebo zemní vrt. Vzhledem k tomu, že má podloží stálou teplotu, se výkon čerpadla nemění a je naprosto vyrovnané celoročně.

Díky vyššímu výkonu je možné taková čerpadla zapojit do tzv. kaskád, takže se dají použít i na vytápění rozsáhlých budov. Tento typ čerpadel zajistí efektivní vytápění rodinného domu, ale jen s minimálními náklady a maximální účinností. Tepelná čerpadla země-voda se dají kombinovat se zásobníky teplé vody. Ty mohou být o objemu v rozmezí od 281 do 460 l.

O značce Vaillant

Rodinná firma Vaillant byla založena v roce 1874 v Remscheidu a od svého počátku se řadí mezi světovou špičku. Na našem trhu se výrobky této značky objevily cca v roce 1992. Společnost nabízí pestrou škálu produktů, ovšem výrobu tepelných čerpadel pod touto značkou zahájila teprve v roce 2006.

Zjistit více

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (87 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo