Cena / kvalita

Dyson v11 Absolute Extra

Bezdrátový/akumulátorový vysavač Dyson v11 Absolute Extra vypadá na první pohled jako modelka mezi vysavači, zároveň však patří mezi nejvýkonnější modely, které lze pod touto značkou pořídit. Má velmi slušný výkon, což sice také vyžaduje trochu vyšší spotřebu elektrické energie, ale zase má špičkovou baterii vysoké kvality, která zajišťuje až 60 minut pracovního nasazení při úklidu podlah. Když navíc použijete náhradní baterii, kterou dostanete do výbavy při nákupu, můžete vysávat až 120 minut v kuse.

KLADY
 • Skvělý sací výkon
 • Snadno vyměnitelná baterie
 • Nízká hmotnost
 • Spousta nástavců
 • Elegantní design
 • Možnost nastavit 3 režimy vysávání
 • Rychlý úklid
 • Bez tahání kabelů za sebou
 • Omyvatelný filtr
 • Snadné a hygienické vyprazdňování zásobníku

ZÁPORY
 • Pouze suché vysávání
 • Vyšší pořizovací cena
 • Dlouhé nabíjení baterie
 • Chybí český návod

Vysavač je výkonný, lehký a snadno se s ním manipuluje. Díky nízké hmotnosti s ním můžete hravě proběhnout celou domácnost a vůbec se u toho nezadýcháte. Pracuje dobře, efektivně a není ani nijak moc hlučný, naopak je to praktický pomocník, bez kterého se už po prvním použití neobejdete. Úklid podlah nikdy nebyl jednodušší.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Tyčový vysavač Dyson v11 Absolute Extra vypadá velmi elegantně, má kvalitní provedení a svým fialovým odstínem rozhodně vyčuhuje mezi ostatními přístroji tohoto typu. Samozřejmě, že na jeho těle najdeme i další barvy, například tyč je v odstínu modré a vše doplňují šedivé prvky.

Nádoba na zachycování nečistot je průhledná a její kapacita je 760 ml, což je dostačující na běžný úklid. Ostatně nádobu není problém průběžně během úklidu vyprazdňovat. Na těle vysavače je praktický a špičkově vyvinutý LCD displej, na kterém vidíte stále aktuální dobu, která zbývá pro dobu chodu a výkonu.

Funkce

Přestože vypadá jako drobeček, rozhodně mu nechybí řada zajímavých funkcí. Dokáže se zcela automaticky adaptovat vůči hladkým podlahám i kobercům. Technologie Radial Root Cyclone zajístí, že se veškeré nečistoty dostanou přímo do nádoby na zachycení odpadu, aniž by hrozilo ucpání filtru. Nehrozí tak, že by poklesl sací výkon vysavače.

Srdcem tohoto přístroje je motor Dyson Hyperdymium, který je schopen dosáhnout až 125 000 otáček za jednu jedinou minutu. Díky tomu je sací výkon až dvakrát větší, než tomu bývá u běžných vysavačů tohoto typu. Filtrační systém je natolik kvalitní a dokonale utěsněný, že zvládne zachytit až 99,97 % částic a to od velikosti cca 0,3 mikronu.

Technologie Dyson Dynamic Load Sensor, jinak také DLS, monitoruje odpor rotačního kartáče, který je umístěn uvnitř podlahové trubice High Torque. Tak může bez problémů a zcela automaticky přizpůsobit výkon vysavače Dyson v11 Absolute Extra podle typu podlahy, na které se právě používá. Není tak potřeba vyměňovat hubice, když najednou místo koberce vysáváte například plovoucí podlahu.

Vysavač nabízí celkem 3 režimy výkonu. Tím prvním je Eko režim vhodný na delší úklid pro všechny typy podlah. Dále je to Boost režim ideální na intenzivní úklid nečistot, které se usadily hlouběji a nakonec Automatický režim, který si upraví sací výkon podle typu podlahy a ještě udrží dobu chodu na maximum.

Systém namířit a stisknout zajišťuje zcela hygienický a absolutně jednoduchý způsob jak vyprázdnit zásobník nečistot, aniž by se jich člověk musel jakkoliv dotýkat, což je velká výhoda i vůči bezsáčkovým vysavačům, kde se občas musí vypadnutí odpadu pomoci.

Příslušenství

Jestli existuje vysavač, který má opravdu mega výbavičku jako součást balení, pak je to právě Dyson v11 Absolute Extra. Mezi příslušenstvím najdete inteligentní podlahovou hubici High Torque, kombinovaná kartáčová hubice, dále podlahová hubice s měkkým rotačním válečkem, motorizovaná mini hubice, štěrbinová hubice i kartáč na odolné nečistoty.

Nechybí ani jemný mini kartáč na prach, nabíjecí úchyt na stěnu, nabíjecí adaptér i úchyt na stěnu pro uložení příslušenství. Dokoupit je možné náhradní nabíječku, předmotorový filtr, sadu hubic, filtrační jednotku, dále svítící štěrbinovou hubici, ale také například redukci a další.

Parametry

Výrobce: Dyson
Zařazení: vysavač 
Typ vysavače: tyčové
Hmotnost: 3,05 kg
Hlučnost: 84 dB
Filtr: HEPA H13
Objem sáčku/nádoby na prach: 0,54 l
Baterie: Li-Ion
Doba provozu: 60 min
Kapacita baterie: 2800 mAh
Indikátor plnosti sáčků: ne
Mopování a vysávání 2v1: ne
Prachový kartáč: ano
Výbava pro zvířecí chlupy: ano
Antibakteriální: ano

Fotografie

Dyson v11 Absolute Extra

Dyson v11 Absolute Extra

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Tyčový vysavač Dyson

Hned na začátku hodnocení můžeme říci, že si tyčový vysavač Dyson v11 Absolute Extra zaslouží oba palce nahoru. Když nebudeme koukat na pořizovací cenu, která se pohybuje v rozmezí od 18 000 do 19 000 korun. Přístroj je vhodný pro náročnější uživatele, kteří si zakládají zejména na celkovém designu přístroje a neřeší jeho cenu. Ovšem to neznamená, že není vhodný pro kohokoliv, naopak díky mnoha technologiím a funkcím, je jeho práce rychlá, efektivní a dosahuje maximálního výkonu. Skvělá je i možnost vyměnit baterii a hlavně naprostá volnost od kabelů díky bezdrátovému provedení.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
 • design
 • sací výkon
 • výkon/cena
 • výdrž baterie
 • snadné ovládání
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Onlineshop.cz.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Eliška Vachková – autor článku

Eliška Vachková – autor článku

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo