Cena / kvalita

Dyson V8 Absolute

Potřebovali byste častěji vysávat podlahu, ale zápas s vaším těžkým vysavačem, kde vám neustále překáží kabel už vás nebaví? Tak se s námi zkuste podívat na tyčový akumulátorový vysavač Dyson V8 Absolute z vyšší cenové relace, který jsme se pro vás rozhodli dnes otestovat.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Dyson V8 Absolute má naprosto jednoduchý design, který překvapivě funguje. Jeho jednoduchý minimalistický koncept názorně ukazuje, že se jedná o super lehký model s váhou pouze necelé 3 kg.

Mohli bychom říct, že vypadá jako trochu větší koště s motorem na konci, a to samozřejmě myslíme v dobrém. Barevné ladění sice není tak povedené jako u konkurentů, ale nedá se říct, že by bylo vyloženě špatné. Jen bychom výslovně vytknuli hliníkovou spojovací tyč, která vypadá jako náchylná k poškrábání.

Funkce a příslušenství

Tento vysavač má přívětivé užitné vlastnosti jako je nabití akumulátoru do plného stavu za 5 hodin. Baterie pak stačí na 40 minut provozu. Díky velkému sacímu výkonu by tato doba měla stačit k vysátí celého malého nebo středně velkého bytu.

Velkou výhodou tohoto vysavače je také účinná trojitá filtrace, kterou ocení nejen alergici. Prach a pyl tak nemají v domácnosti žádnou šanci.

Díky přímému pohonu kartáče či hlavice na tvrdé podlahy si vysavač poradí nejen s tvrdými podlahami, ale i s koberci s dlouhým chlupem. Vysavač je vhodný na vysávání drobných a velkých nečistot, včetně chlupů od domácích mazlíčků.

Další nespornou výhodou je možnost vysávat i ve výškách, protože jej můžete prostě překlopit či upravit na malý ruční vysavač. Součástí balení je pak kromě jiného příslušenství i praktický držák na stěnu, ve kterém je možné vysavač nabíjet a uložit i veškeré příslušenství.

Bezpečnost

Na bezpečnost mysleli výrobci vysavače především jeho perfektní ergonomií, takže nehrozí, že by vám jen tak vypadl z ruky třeba při vysávání stropu.

Náš test

Vysavač jsme se rozhodli otestovat u kolegyně doma, která má dva dlouhosrsté psy. Zajímalo nás totiž, jak si vysavač s dlouhými chlupy na podlaze, ale hlavně na koberci. Proto jsme se pustili hned do úklidu koberce. Vložili jsme správný rotační kartáč a hurá do práce!

Byli jsme opravdu velice nadšení, protože konečně nějaký vysavač vysával koberec bez větší námahy. Bylo vidět, jak se nádobka na odpad rychle plní, a tak ji bylo nutné vysypat. Vysypání nádobky je velmi jednoduché a rychlé. Pro vysávání podlah jsme použili speciální měkčený válec na tvrdé podlahy a opět si krásně poradil nejen s chlupy, ale i přidruženým prachem.

Parametry

Výrobce: Dyson
Vysávání: vysavač pro suché sání
Hmotnost: 2,61 kg
Hlučnost: 82 dB
Sací výkon: 115 W
Baterie: Li-Ion
Kapacita baterie: 2800 mAh
Provedení: bezsáčkové
Filtr: HEPA
Napájení: akumulátorové
Doba provozu: 40 min
Doba nabíjení: 5 hod.
Objem sáčku/nádoby na prach: 0,54 l
Výbava pro zvířecí chlupy: ano
2v1: ano

Fotografie

dyson v8 absolute

Dyson V8 Absolute

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Tyčový vysavač Dyson

Ačkoli je pořizovací cena vysavače Dyson V8 Absolute trochu vyšší, jedná o velmi povedený model, s kterým se úklid stává opravdu jednoduchý. Za nás můžeme jen doporučit.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
  • sací výkon
  • výdrž baterie
  • pěkný design
  • poměr cena/výkon
  • snadná manipulace
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Onlineshop.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Zajímá mě životnost a cena náhradní baterie.

  2. Vysavač mám sice krátce, ale zatím splnil všechno, co jsem od vysavače očekávala.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo