Cena / kvalita

Dyson V8 Absolute

Potřebovali byste častěji vysávat podlahu, ale zápas s vaším těžkým vysavačem, kde vám neustále překáží kabel už vás nebaví? Tak se s námi zkuste podívat na tyčový akumulátorový vysavač Dyson V8 Absolute z vyšší cenové relace, který jsme se pro vás rozhodli dnes otestovat.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Dyson V8 Absolute má naprosto jednoduchý design, který překvapivě funguje. Jeho jednoduchý minimalistický koncept názorně ukazuje, že se jedná o super lehký model s váhou pouze necelé 3 kg.

Mohli bychom říct, že vypadá jako trochu větší koště s motorem na konci, a to samozřejmě myslíme v dobrém. Barevné ladění sice není tak povedené jako u konkurentů, ale nedá se říct, že by bylo vyloženě špatné. Jen bychom výslovně vytknuli hliníkovou spojovací tyč, která vypadá jako náchylná k poškrábání.

zpět k obsahu ↑

Funkce a příslušenství

Tento vysavač má přívětivé užitné vlastnosti jako je nabití akumulátoru do plného stavu za 5 hodin. Baterie pak stačí na 40 minut provozu. Díky velkému sacímu výkonu by tato doba měla stačit k vysátí celého malého nebo středně velkého bytu.

Velkou výhodou tohoto vysavače je také účinná trojitá filtrace, kterou ocení nejen alergici. Prach a pyl tak nemají v domácnosti žádnou šanci.

Díky přímému pohonu kartáče či hlavice na tvrdé podlahy si vysavač poradí nejen s tvrdými podlahami, ale i s koberci s dlouhým chlupem. Vysavač je vhodný na vysávání drobných a velkých nečistot, včetně chlupů od domácích mazlíčků.

Další nespornou výhodou je možnost vysávat i ve výškách, protože jej můžete prostě překlopit či upravit na malý ruční vysavač. Součástí balení je pak kromě jiného příslušenství i praktický držák na stěnu, ve kterém je možné vysavač nabíjet a uložit i veškeré příslušenství.

zpět k obsahu ↑

Bezpečnost

Na bezpečnost mysleli výrobci vysavače především jeho perfektní ergonomií, takže nehrozí, že by vám jen tak vypadl z ruky třeba při vysávání stropu.

zpět k obsahu ↑

Náš test

Vysavač jsme se rozhodli otestovat u kolegyně doma, která má dva dlouhosrsté psy. Zajímalo nás totiž, jak si vysavač s dlouhými chlupy na podlaze, ale hlavně na koberci. Proto jsme se pustili hned do úklidu koberce. Vložili jsme správný rotační kartáč a hurá do práce!

Byli jsme opravdu velice nadšení, protože konečně nějaký vysavač vysával koberec bez větší námahy. Bylo vidět, jak se nádobka na odpad rychle plní, a tak ji bylo nutné vysypat. Vysypání nádobky je velmi jednoduché a rychlé. Pro vysávání podlah jsme použili speciální měkčený válec na tvrdé podlahy a opět si krásně poradil nejen s chlupy, ale i přidruženým prachem.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Dyson
Vysávání:vysavač pro suché sání
Hmotnost:2,61 kg
Hlučnost:82 dB
Sací výkon:115 W
Baterie:Li-Ion 2800 mAh
Objem sáčku/nádoby na prach:0,54 l
Provedení:bezsáčkové
Filtr:HEPA
Napájení:akumulátorové

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Dyson V8 Absolute

Dyson V8 Absolute

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení

Ačkoli je pořizovací cena vysavače Dyson V8 Absolute trochu vyšší, jedná o velmi povedený model, s kterým se úklid stává opravdu jednoduchý. Za nás můžeme jen doporučit.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
KLADY
 • sací výkon
 • výdrž baterie
 • pěkný design
 • poměr cena/výkon
 • snadná manipulace
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Onlineshop.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohli zajímat

3 komentářů
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Nela 2.6.2021 v 19:53

  Vysavač mám sice krátce, ale zatím splnil všechno, co jsem od vysavače očekávala.

  • Reagovat
   Luděk 18.1.2022 v 12:04

   Taky jsem s ním náramně spokojený.

 2. Reagovat
  Milena 21.8.2021 v 8:20

  Zajímá mě životnost a cena náhradní baterie.

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz