Vysavače Dyson

Hned při prvním pohledu vás každý vysavač Dyson zaujme netradičním a zcela specifickým designem. To nejdůležitější, čím se od běžných vysavačů liší, je bezesporu cyklónová technologie. První, kdo tuto technologii využil pro vysavače, byl zakladatel společnosti James Dyson.

To je také důvod, proč jsou všechny vysavače Dyson bezsáčkové a pouze pro suchý způsob vysávání. Cyklónovou technologii dovedl k naprosté dokonalosti, přičemž inspirací mu byly průmyslové cyklonové odlučovače, které měly za úkol odstraňovat piliny ze vzduchu.

K pokusu použil nově pořízený vysavač Hoover Junior, vyjmul z něj sáček a instaloval místo něj lepenkový cyklonový odlučovač, díky čemuž zjistil, že zvládne vysát mnohem víc nečistot, než když měl vložený sáček.

Všechny vysavače Dyson

Vysavače Dyson jsou zásadně tyčové a fungují na akumulátor. Odpadá tak potřeba tahat za sebou neustále tahat přívodní kabel. Jedinou vadou na kráse je vyšší pořizovací cena.

Cyklónová technologie

Všechny vysavače Dyson disponují cyklonovou technologií, s jejíž pomocí se snadno a mnohem lépe odstraňuje prach i ostatní částice, obsažené v proudu vzduchu. Základním kamenem je nádoba s kuželovitým tvarem, které se říká cyklona.

V té se proud nasměruje do úzké spirály. Pomocí odstředivé síly jsou jednotlivé částečky odhazovány z proudícího vzduchu do stěn, odkud postupně padají do sběrné nádoby.

Technologie ventilátorů Air Multiplier

V roce 2009 představila společnost Dyson inovativní ventilátory. Jsou zvláštní tím, že tento ventilátor nemá vrtuli, lopatku nebo jakákoliv oběžná kola.

Vzduch prochází přes otvor prstencového tvaru, který se skrývá v tzv. smyčkovém zesilovači. Utvoří se proud, který přechází skrz aerodynamickou rampu, jejímž úkolem je určitě směr proudění.

Značka Dyson

Tato společnost spatřila světlo světa roku 1993 ve Velké Británii. V tomto roce byl uveden na trh úplně první bezsáčkový vysavač DC01. Od té doby se značka rozrůstá prakticky neustále a věnuje se nejen oblasti vysavačů, ale také péči o vlasy, čištění vzduchu, osvětlení, sušení rukou a v neposlední řadě i oblasti robotiky.

Společnost Dyson má k dispozici dva technologické areály, jejich rozloha je 800 akrů a nachází se v Hullvingtonu a Malmesbury (Velká Británie). Celosvětová centrála je umístěna v Singapuru.

Zaměstnání zde našlo přes 14 000 pracovníků, z toho více než 6 000 lidí tvoří vědci a inženýři. Veškeré produkty jsou nabízeny na 83 trzích po celém světě.

Vize společnosti je více než jasná, chce se totiž zaměřit na úplně nové technologie v podobě polovodičových bateriových článků, vysokorychlostní elektromotory, systémy vidění, technologie strojového učení a nezapomíná ani na umělou inteligenci.

V roce 2002 došlo k založení Nadace Jamese Dysona. Funguje mezinárodně jako charitativní organizace a pomáhá začínajícím inženýrům ve vzdělávání, ale také investuje do lékařského výzkumu.

Vysavače můžete Dyson nakoupit v těchto e-shopech: Mall.cz, Provysavace.cz, Dyson.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (93 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Vysavače Dyson jsem na počátku spíš odsuzovala, protože ta jejich přemrštěná cena dost odrazovala od jejich koupě. Jaké bylo moje překvapení, když mi manžel k výročí svatby pořídil Dyson V15s Detect Submarine, abych prý měla nějakého pořádného pomocníka na úklid. Nakonec však musím uznat, že je to fakt skvělý přístroj a pracuje se s ním parádně, navíc se snadno udržuje čistota podlah.

  2. Udělala jsem si takovou malou radost a pořídila si Dyson Gen5detect Absolute, což je naprostá bomba. Takový vysavač jsem si dlouho přála a teď jsem opravdu moc spokojená, protože je to skutečný tahoun a dříč. Krásně vyčistí podlahu a odstraní veškeré nečistoty.

Přidat komentář

Recenzer
Logo