Průmyslové vysavače s oklepem

Průmyslový vysavač se může hodit v každé dílně nebo v místech, kde je nutné pravidelně uklízet hrubé nečistoty. Průmyslové vysavače mají mnoho podob, těmi nepraktičtějšími jsou právě vysavače s oklepem. Tyto vysavače jsou vybaveny čištěním kartušového filtru. Ten se tak vyčistí prakticky sám a vy ho nebudete muset z vysavače vyndávat a čistit ručně, což vám výrazným způsobem usnadní čištění.

Průmyslové vysavače s oklepem můžete používat prakticky stejně jako jakýkoliv průmyslový vysavač. Při výběru tak zohledněte velikost prostoru a množství nečistot, které by měl vysavač zvládnout uklidit. Od toho se odvíjí velikost a provedení sběrné nádoby.

Některé vysavače zvládnou suchý i mokrý úklid, zvážit byste tak měli, zda je pro vás tato funkce atraktivní. Zvolit můžete i způsob oklepu, v nabídce jsou průmyslové vysavače s manuálním i automatickým oklepem. To, co vše dokáže vysavač uklidit, ovlivňuje sací výkon. Kvalitu přístroje pak ovlivňuje především spolehlivý výrobce. Nevýhodou těchto vysavačů je trochu vyšší cena ve srovnání s průmyslovými vysavači bez oklepu.

Porovnat ceny vysavače

Typy

Průmyslové vysavače s oklepem lze rozdělit do dvou skupin právě podle toho, jakým způsobem je oklep řešen. Může se jednat o manuální nebo automatický oklep. Každý způsob se liší technologií i pořizovací cenou.

 • Manuální oklep – v tomto případě vyčistíte vysavač pouhým stisknutím jednoho tlačítka. Manuálním oklepem jsou vybaveny levnější průmyslové vysavače. Tento způsob se dnes již nepoužívá.
 • Poloautomatický oklep – tyto vysavače disponují funkcí měření průtoku vzduchu. Ve chvíli, kdy dojde ke snížení průtoku vzduchu, vysavač automaticky filtr očistí.
 • Automatický oklep – tyto vysavače vyčistí filtr pokaždé, když skončíte s vysáváním. K čistění dochází i během kratších přestávek, které můžete při úklidu dělat.

Sací výkon

U vysavačů není tolik podstatným parametrem příkon, ale sací výkon. Příkon má vliv na spotřebu elektřiny, ale dá se říct, že neovlivňuje samotnou kvalitu vysávání. To, co vše dokáže vysavač uklidit, určuje právě sací výkon.

 • Sací výkon 160 – 240 AW – tyto vysavače s nižším sacím výkonem jsou vhodné spíše při úklidu drobnějších nečistot, tedy pilin, špon, prachu atd.
 • Sací výkon 240 a více AW – výkonnější vysavače si poradí i s většími sutinami a jiným stavebním odpadem.

Velikost sběrné nádoby

Průmyslové vysavače s oklepem se liší i objemem sběrné nádoby. Velikost sběrné nádoby je parametr, který neovlivňuje kvalitu vysavače a souvisí spíše s uživatelským komfortem. Malou sběrnou nádobu budete jednoduše častěji vysypávat. Volba velikosti sběrné nádoby pak souvisí i se samotnou velikostí vysavače a myslet byste měli i na, kde bude nepoužívaný vysavač uskladněn.

 • Objem okolo 20 litrů – objem okolo 20 litrů je běžnou velikostí
 • Objem do 20 litrů – při úklidu menších ploch vám postačí i vysavač s menší nádobou na odpad.
 • Materiál sběrné nádoby – sběrná nádoba může být vyrobena z kovu nebo plastu. Levnější vysavače mají nádoby plastové a jsou vhodné spíše při vysávání menších a méně agresivních nečistot. Kovová nádoba je odolnější a vysávat můžete prakticky vše, co vám vysavač dovolí.

Mokré vysávání

Díky funkci mokrého vysávání budete moci vysát prakticky jakoukoliv tekutiny z různých povrchů. Mokré vysávání je vhodné i při údržbě koberců. Průmyslové vysavače jsou rovněž vhodné k vysávání bahna či jiné znečištěné vody. Některé vysavače jsou určeny i k vysávání chemikálií, co všechno lze vysavačem vysávat, si však vždy nejprve ověřte v manuálu od výrobce. Nesprávně používaný vysavač můžete poměrně rychle zničit.

Nástavce

Součástí průmyslových vysavačů s oklepem bývají u různé nástavce, které můžete při úklidu dle libosti využívat. Přihlédnout můžete i k výrobnímu materiálů nástavců. I zde lze volit mezi nástavci z kovu nebo plastu. Materiál ovlivňuje životnost i pořizovací cenu vysavače.

 • Universální nástavec – jedná se o klasickou hubici, kterou vysajete prakticky jakýkoliv povrch.
 • Široký nástavec – širší hubice si poradí s objemnějšími nečistotami.
 • Štěrbinový nástavec – úzká hubice zase uklidí i méně přístupná místa.
 • Podlahový nástavec – speciální nástavec, kterým vysajete běžné podlahy. Tento nástavec si může poradit i s přilepenými nečistotami.
 • Rotační kartáče – využít je můžete při vysávání koberců.

Značka

Průmyslový vysavač s oklepem lze koupit od mnoha výrobců. V tomto případě byste měli spoléhat na kvalitu a volit značkový vysavač, za který si sice připlatíte, ale můžete se spolehnout na záruční i pozáruční servis nebo dostupnost náhradních dílů. Za mimořádně kvalitní lze označit vysavače Kärcher, Bosch, Narex, Makita, Metabo, Hilti, Hecht nebo třeba Scheppach.

Cena

Za funkci oklepu si budete muset připlatit. Zatímco vysavač bez oklepu můžete koupit i za cenu okolo 1 000 Kč, nejlevnější vysavač s oklepem vyjde na cca 2 000 Kč. Do běžné domácnosti jsou dostačující vysavače s cenou od 2 – 4 000 Kč. Náročnější uživatelé mohou vysavač pořídit za 4 – 8 000 Kč. Profesionálové mohou za vysavač zaplatit více než 8 000 Kč. Cena těch nejdražších může být až 20 000 Kč.

Porovnat ceny vysavače

Otázky a odpovědi

Kdy je možné průmyslový vysavač s oklepem použít?

Tyto vysavače jsou vhodné při úklidu většího objemu sutin, prachu a jiných průmyslových nečistot. Vysavač však lze používat i v domácnosti, při vysávání koberců. Díky většímu sacímu výkonu, který tyto vysavače nabízí, snadno odstraníte zvířecí chlupy i vlasy.

Jaké funkce může vysavač s oklepem nabízet?

Kromě klasického a mokrého vysávání mohou mít některé vysavače funkci fukaru. Využít je můžete nejen při úklidu různých prostor, ale hodit se mohou i při odfoukávání listí. Další běžnou funkcí je možnost regulovat výkon. Díky funkci QuickClick můžete velmi snadno měnit.

K dispozici můžete mít pracovní zásuvku, praktickou funkcí je automatické vypnutí, ke kterému dojde ve chvíli naplnění sběrné nádoby. Stav naplnění nádržky kontroluje i plovák, který by měl být součástí vysavače s funkcí mokrého vysávání. Pomocí funkce šamponování můžete z podlahy odstranit přilepené nečistoty a při špatném světle se bude hodit i integrované osvětlení vysavače.

Kam lze průmyslový vysavač zapojit?

Průmyslové vysavače s jednofázovým motorem je možné zapojit do běžné 230 V zásuvky. Tyto vysavače jsou dostačující pro občasné méně náročné používání. Více využívané vysavače, které musí ustát náročnější provoz, mívají motor třífázový a připojit je můžete je připojit do 400 V zásuvky.

Závěr

Průmyslový vysavač se vám bude hodit při broušení, řezání i vrtání. Své využití má i při odklízení suti na stavbách, ale využívat ho můžete i při vysávání auta nebo běžném úklidu domácnosti. Výhodou průmyslového vysavače s oklepem je automatické čištění filtru.

Používání vysavače je tak velmi jednoduché a nemusíte se zdržovat jeho vyndáváním a ručním čištěním. Průmyslové vysavače s oklepem nabízí stejné funkce jako běžné průmyslové vysavače a jejich součástí je i různé příslušenství.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.datart.czwww.profinaradi.com

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo