Recenze Zelmer ZVC 425 HT a ZVC 427 HT

Podlahový sáčkový vysavač Zelmer ZVC 425 HT je malý, ale velmi šikovný. Příkon je slušných 1 000 W, zatímco hlučnost dosahuje maximálních 78 dB. Co potěší, je prachový sáček, který má obsah 4 litry, takže není nutné ho tak často vyměňovat. Účinnost vysávání podlahy je třídy A, u koberců je to třída C.

Délka přívodního kabelu 6 m zajišťuje akční rádius 9 m, což už je vcelku slušný dosah. Pokud jde o hmotnost, ta je pouhých 5,4 kg. To sice není až tak málo, ale zase tak moc, aby nebylo s vysavačem jednoduché manipulovat. Přestože má energetickou třídu B, tak to u vysavače není tak prioritní parametr, aby nějak znatelně zatěžoval váš rodinný rozpočet.

Zjistit cenu

Alternativa – Zelmer ZVC 427 HT

Tento model vysavače se již doprodává, proto jej najdete už jen v pár obchodech. Od značky Zelmer ale seženete podobný (má nižší příkon), s jiným výrobním označením – Zelmer ZVC 427 HT.
zpět k obsahu ↑

Vybavení a funkce

Tou největší výhodou, kterou vysavač má, je jeho skladnost. Snadno se totiž složíte a zasunete pod postel, vedle skříně nebo třeba do komory. Je malý, má kompaktní rozměry a vejde se zkrátka všude. Nejmenší nečistoty zachycuje HEPA filtr třídy 13 který tak ochrání vaše potomstvo před případnými alergiemi, neboť dokáže zachytit až 99,95 % bakterií, roztočů, pylu, prachu atd.

Pogumovaná velká kolečka zamezují poškrábání podlahy či poškození koberců. Hadice otočná o 360° se přizpůsobí vašim požadavkům a nikdy se tak nestane, že by překážela, jednoduše si jí natočíte, jak potřebujete a to nejen při úklidu, ale také během skladování vysavače. Zelmer ZVC 425 HT má ve výbavě spoustu příslušenství, jako třeba vzduchový rotační kartáč, který je ideální na úklid chlupů domácího zvířectva z různých typů podlah, ale i na vysávání koberců.

Dále kartáč s přírodními štětinami na parketovou podlahu, jeho výhodou je, že se hodí pro dokonale měkké a velmi citlivé plochy. Potěší flexibilní a značně odolná hadice Flexi, ta má hustou výztuž z hedvábných vláken.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Zelmer
Zařazení:vysavač pro suché sání
Hmotnost:6 kg
Hlučnost:78 dB
Délka přívodového kabelu:6 m
Příkon:1000 W
Filtr:HEPA H13
Objem sáčku/nádoby na prach:4 l
Akční rádius:9 m
Energetická třída:B

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Recenze Zelmer ZVC 425 HT a ZVC 427 HT

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení
Vítěz roku 2017

Když to vezmeme stručně, je Zelmer ZVC 425 HT hodně malý pomocník, který umí velké věci. Je to příjemné překvapení, kdy vysavač takových rozměrů zvládne bez problémů i větší úklid. Akční rádius je vyhovující, objem prachového sáčku luxusní a otočná hadice maximálně usnadní úklid. Tenhle vysavač rozhodně má co ukázat. Rozhodně však neváhejte a porovnejte ho s některým jiným modelem, například Sencor SVC 6000BK, na jehož recenzi zde rovněž narazíte.

Design
9.5
Ovládání
10
Údržba
9.5
KLADY
 • příslušenství
 • velikost
 • výkonný
 • dobře saje
ZÁPORY
 • uchycení trubice k hadici je krkolomné
Napsat hodnocení

Více o tomto vysavači Zelmer najdete na oficiální stránce výrobce.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz