Městské batohy

Městské batohy jsou stylovým doplňkem každého, kdo hledá praktické zavazadlo, které ustojí nástrahy městského provozu. Výběr městského batohu může být na první pohled jednoduchou záležitostí a mnozí takovýto batoh vybírají podle vzhledu a pořizovací ceny. Městské batohy mají i několik praktických funkcí, přičemž každá nemusí vyhovovat všem.

Městský batoh je třeba vybírat podle několika parametrů. Zajímat vás bude pochopitelně vzhled a velikost. Obecně jsou tyto batohy menší, přesto by měly pojmout vše potřebné. Batoh do města musí splnit veškerá vaše očekávání, jiné nároky na něj bude mít student, jiné maminka malých dětí. Kvalitu a odolnost určuje výrobní materiál, všímat byste si měli i provedení popruhů. Každý batoh nabídne i něco navíc, ať už je to členění batohu či různé praktické funkce.

Porovnat ceny batohů

Typy

Městské batohy využije čas od času každý. Někteří budou nosit batoh pravidelně, jiní po něm sáhnou spíše příležitostně. Městské batohy mají několik podob, přičemž každému bude vyhovovat něco trochu jiného.

Batohy pro ženy

Dámské batohy do města zaujmou na první pohled svým vzhledem. Batoh pro ženy je většinou tvořen prostornou kapsou a několika malými kapsičkami.

Díky tomu budete mít vše přehledně upořádané. Součástí batohu bývají většinou dva nastavitelné popruhy, ale koupit můžete i moderní batoh s jedním popruhem. Tyto batohy jsou velmi oblíbené zejména u mladších ročníků. Na výrobu se používá, kůže, koženka i textil, záleží na tom, kolik chcete do batohu investovat a jak často ho budete chtít měnit.

Rolovací batohy

V současnosti jsou velmi oblíbené rolovací batohy, které vám umožní nastavit velikost dle potřeby. Rolovací batohy jsou oblíbené u mužů i žen, ocení ho však i studenti nebo maminky dětí.

Rolovací batohy jsou již universálnější, vzít je můžete do města, ale i do přírody. Na výrobu se používají velmi často nepromokavé materiály a jejich vzhled již není tak výrazný. Přesto ho koupíte v mnoha barvách a jednotlivé batohy se liší také členěním vnitřního prostoru.

Na notebook

Tyto batohy ocení studenti, ale i všichni, kteří potřebují být mobilní na mnoha místech. Batohy jsou vybaveny odolnou kapsou, do které můžete bez obav vložit notebook.

Kromě něho se však do batohu vejde i mnoho dalších nezbytností. Také tyto batohy zaujmou na první pohled elegantním vzhledem, vyrobeny jsou z vysoce odolných materiálů, které elektroniku ochrání i před nepříznivým počasím. Batohy na notebook budou praktické nejen ve městě, ale i na cestách.

Cestovní batohy

Do skupiny městských lze zařadit i malé cestovní batohy. Tyto batohy mívají zpravidla velikost palubních zavazadel a vzít si je tak můžete vzít i na palubu letadla.

Na rozdíl od klasických turistických batohů zaujmou atraktivnějším vzhledem, nosit je můžete na zádech jako batoh, ale i v ruce jako kufr nebo pracovní tašku. Také v případě cestovních batohu je kladen velký důraz na odolnost a kvalitu materiálu. Cestovní batohy jsou k dostání v mnoha barvách a stylech.

Velikost

Městské batohy spadají do kategorie malých až středních batohů. Objem těch největších je nejčastěji 30 litrů. Díky této velikosti jsou batohy vhodné na každodenní nošení do práce, školy, ale do města. Pokud budete potřebovat přenášet jen několik drobností, mohou vám stačit batohy s velikostí okolo 15 litrů.

Členění

Městské batohy nabízí různé možnosti členění. Někomu bude více vyhovovat větší počet menších kapsiček, jiný naopak ocení jednu velkou a prostornou kapsu a menší počet malých kapes. Batohy zpravidla nabízí velkou vnitřní kapsu a boční kapsy. Některým batohům nechybí kapsa na láhev nebo horní kapsa.

Velmi často najdete i samostatnou kapsu na telefon a jiné cennosti, praktická je kapsa na brýle atd. Členění batohu je čistě individuální záležitostí každého a záleží jen na vás, jakým způsobem chcete batoh využívat a co vše v něm budete chtít nosit.

Materiál

Na výrobu městských batohů se používají různé materiály. U tohoto typu záleží více než kdy jindy na líbivém vzhledu. Přesto i ve městě oceníte, když budete vlastnit batoh vyrobený z nepromokavého materiálu.

Na výrobu batohů se používá kůže, bavlna, nylon, polyamid, polyester, ale velmi často i kombinace různých materiálů.

Design

U městského batohu je prvořadým kritériem výběru vzhled. Díky stylovému batohu se budete cítit stylově a můžete se od ostatních poměrně výrazně odlišit. Batoh by měl být nejen praktický, ale mělo by ho být rovněž možné sladit s jakýmkoliv outfitem.

Funkce

Moderní batoh by měl splňovat nároky současného životního stylu. V něm je důležité být flexibilní a mobilní. Městský mobil nemusí být tedy jednoduchým zavazadlem, ale může se stát i důležitým pracovním příslušenstvím, které vám umožní pracovat na jakémkoliv místě.

  • Polstrovaná kapsa – do speciální kapsy můžete uložit tablet, čtečku či jiné zařízení.
  • USB – součástí batohu může být USB konektivita, díky které můžete nabíjet mobilní telefon atd.
  • Bezpečnostní zámek – díky němu budete mít jistotu, že se dovnitř batohu nedostane nepovolená osoba.
  • Poutka – díky poutku budete moci batoh pověsit na různých místech. Častým prvkem jsou i karabiny, které vám umožní připevnit klíče, osobní alarm nebo jiné drobnosti.
  • Reflexní prvky – zajistí vám viditelnost i v horším počasí.
  • Prodyšná zadní strana – díky tomuto prvku se nebudete při nošení batohu zbytečně potit.

Značka

Městské batohy nabízí poměrně široké využití, vzít je většinou můžete nejen do města, ale posloužit mohou i při cestě do práce, školy, na procházku do parku na cestu na kroužek, či za sportem. Díky své universálnosti jsou batohy k dostání ve velkém počtu a nabízí je skutečně velký počet výrobců. Městský batoh koupíte na mnoha místech, ty opravdu kvalitní seženete ve specializovaných prodejnách.

Avšak i méně kvalitní batoh může mít své výhody. Obecně se levné batohy vyznačují kratší životností, což vám umožní batoh vyměnit za nový model. Mezi výrobce batohů patří například VUCH, Alpine Pro, Lulu Bags, Jennifer Jones, Baging, Desigual, BagBase a mnoho dalších.

Cena

Cena městských batohů není nijak vysoká. Za neznačkový batoh zpravidla nezaplatíte více než 500 Kč. Elegantní batoh však může stát více než 3 000 Kč. Vše se odvíjí od kvalitě výrobního materiálu a jednotlivých prvcích, které batoh nabízí. Za kvalitní lze považovat batohy s cenou od 800 – 1 500 Kč. V jejich případě oceníte delší životnost i praktičnost.

Porovnat ceny batohů

Otázky a odpovědi

Jaký batoh pořídit dětem?

Batoh můžete samozřejmě opatřit i dětem. Také v jejich případě je možné vybírat mezi batohy, které se hodí do různých situací. Pro běžné používání je to právě stylový městský batoh. Dětské batohy by měly být v každém případě praktické, sedět musí výškově, důležitá je nastavitelnost popruhů.

V případě dětí by neměl chybět ani hrudní popruh, který dokonale rozloží hmotnost batohu. Kvalitní batohy mívají pevná záda, levnějším batohům tento prvek chybí. U batohů pro děti je navíc velmi důležité, aby se batoh líbil. Výběr je skutečně velký a koupit můžete batoh, který zaujme nejmenší i větší děti.

Jakým způsobem se mohou městské batohy zapínat?

Na výběr máte hned několik možností, přičemž každá souvisí se samotným vzhledem a stylem batohu. Elegantní batohy se velmi často zapínají pomocí magnetu. Klasikou jsou batohy se zavíráním na přezky. Ležérnější batohy zavřete pomocí stahovací šňůrky. Mnohé batohy nabízí zapínání pomocí zipu.

Co při výběru městského batohu nezanedbat?

Velmi důležité je řešení popruhů. Ačkoliv je v případě batohů do města velmi důležitý atraktivní vzhled, neměli byste podceňovat ani svoje pohodlí či bezpečí. O pohodlné nošení se postarají popruhy. Díky kvalitním a nastavitelným popruhům nebude batoh zbytečně zatěžovat vaše záda ani krční páteř. To se pochopitelně více týká větších batohů, které budete mít na zádech delší dobu. I u městských batohů může být praktickým prvkem hrudní popruh.

Závěr

Městský batoh vám může usnadnit váš každodenní život, do batohu sbalíte vše potřebné a nosit ho budete klasicky na zádech. Při pohybu po městě vám nebude batoh nijak padat ani vás nebude žádným způsobem omezovat v pohybu.

Městské batohy lze koupit v mnoha podobách, své batohy mají ženy, muži, studenti i děti. Mnoho batohů je pak ve variantě unisex. Do kategorie městských spadají batohy s objemem 15 – 30 litrů. Velikost, členění, výrobní materiál, vzhled či další možnosti jsou spíše individuální záležitostí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.alza.cz, www.sportisimo.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo