Bazénové schůdky

Bazénové schůdky patří k základnímu příslušenství, bez kterého se neobejde žádný majitel bazénu. Bazénové schůdky mají mnoho podob a velikostí, jejich nejdůležitější funkcí je umožnit vám a vašim blízkým bezpečný vstup a výstup z bazénu. Proto byste neměli jejich výběr podcenit a nevybírat schůdky, které vás nadchnou pouze vzhledem nebo pořizovací cenou.

Bazénové schůdky by měly být v první řadě bezpečné, stabilní a v případě, kdy se v blízkosti bazénu pohybují malé děti, by měli zabránit jejich možnému pádu do bazénu. Při výběru schůdků hraje důležitou roli také nosnost a pohodlný vstup pro děti i dospělé.

Kvalitní bazénové schůdky mají pevnou ocelovou konstrukci a nášlapy vyrobené z tvrzeného plastu. Z bezpečnostních důvodů by měly mít schůdky zaoblený tvar a chybět by neměla ani protiskluzová úprava. O větší stabilitu se postarají různé kotvící prvky, které můžete v případě některých výrobců dokoupit. Nosnost schůdků by měla být alespoň 100 kg, častěji však narazíte na schůdky s vyšší nosností. Pohodlný vstup vám umožní dostatečně vysoké a široké schůdky.

Porovnat ceny bazénových schůdků

Nejlepší bazénové schůdky

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. BESTWAY 58430 Schůdky k bazénu 84 cm 89 % 898 Kč Zobrazit Wiky.cz
2. BESTWAY 58330 schůdky 1,07 m 87 % 1 165 Kč Zobrazit Mall.cz
3. MARIMEX 10950014 Schůdky Tampa 0.91 m 86 % 1 496 Kč Zobrazit Datart.cz
4. MARIMEX 10950010 schůdky 1,07 m 82 % 1 690 Kč Zobrazit Mall.cz
5. MARIMEX 10950015 schůdky 1,25 m 79 % 1 990 Kč Zobrazit Marimex.cz

Typy

To, jaké bazénové schůdky budete moci pořídit, určuje typ bazénu, který vlastníte. Bazénové schůdky je možné pořídit do zapuštěného i volně stojícího bazénu.

Schůdky pro povrchové bazény

Pro bazény umístěné na povrchu jsou k dostání oboustranné schůdky. Tyto schodky se liší velikostí, šířkou i kvalitou. Ne všechny schůdky jsou dostatečně stabilní, pozor dejte především u levných schůdků. Tyto schůdky se umísťují na dno bazénu, kde se nejčastěji nachází bazénová fólie. Schůdky by měly být vyrobeny tak, aby při jejich používání nedošlo k protržení této plachty.

Zabudované schodiště

Patří k nejpohodlnějšímu řešení, které můžete pořídit pro zapuštěný bazén. Zabudované schodiště se staví současně s bazénem, je dostatečně prostorné, aby vám umožnilo pohodlný vstup i výstup. Díky speciální úpravě je schodiště bezpečné, má vysokou nosnost a můžete ho doplnit o zábradlí. Zabudované schodiště může mít různé tvary, nejčastěji je to tvar obdélníku, kruhu nebo trojúhelníku. Větší schodiště můžete využít ke hře s dětmi i opalování.

Nerezové schůdky

Jsou považovány za universální a nejčastěji se pořizují v kombinaci s menšími zapuštěnými bazény. Toto schodiště je stabilní, bezpečné, avšak neposkytne vám takové pohodlí jako schodiště zabudované. Nerezové schodiště je nenáročné na prostor a jsou k dostání v několika velikostech.

Menší schůdky mají výšku okolo 90 cm, koupit můžete schodiště s výškou 130 a více centimetrů. U těchto schůdků je již nutné zohlednit nosnost, největší pozornost je nutné věnovat především velikosti nášlapné plochy. Ta je nejčastěji vyrobena z odolného plastu, nášlapné plochy by měly být opatřeny protiskluzovou úpravou. Chybět by nemělo ani odolné a pohodlné madlo.

Materiál

Bazénové schůdky se vyrábí z různých materiálů, nejčastěji se jedná o nerezové nebo plastové schůdky. Nejčastěji narazíte na schůdky vyrobené v kombinaci obou materiálů. Konstrukce je vyrobená z nerezové oceli, díky čemuž jsou schůdky stabilní, z plastu jsou vyrobené nášlapy, madla a další prvky. Tyto materiály jsou dostatečně kvalitní, nevyžadují žádnou údržbu a mají dlouhou životnost.

Příslušenství

Někteří výrobci umožňují ke schůdkům přikoupit další příslušenství.

  • Bezpečnost – z hlediska bezpečnosti je možné pořídit ke schůdkům je speciální kotvení či šrouby, pomocí kterých můžete upevnit zábradlí.
  • Zábava – k některým schůdkům je možné dokoupit skokanský můstek, který udělá radost zejména dětem.
  • Životnost – ke schodům je možné koupit i náhradní schodnice nebo ochranné koncovky

Značka

Bazénové schůdky pro částečně zapuštěné nebo volně stojící bazény koupíte od značky Marimex, Intex, Bestway, vidaXL, Vágnerpool, Hecht nebo Master Pool.

V případě kvalitních výrobců máte jistotu, že jsou pro výrobu bazénových schůdků použity kvalitní materiály, jako je tvrzený plast. Spoje značkových schůdků jsou dostatečně kvalitní, hrany zaoblené. Značkové schůdky umožňují dokoupit také další příslušenství, jako je kotvení a jejich nosnost se nejčastěji pohybuje okolo 150 kg.

Cena

Cena bazénových schůdků není nijak vysoká, nejlevnější schůdky je možné koupit od 1 – 2 000 Kč. V této kategorii je možné koupit schůdky s výškou od cca 80 cm – 1,3 metru. Zastoupeno je i velké množství výrobků nejoblíbenějších výrobců.

S výškou schůdků roste i pořizovací cena. Dražší schůdky lze pořídit pro zapuštěné bazény. Cena schůdků se pohybuje od 3 000 Kč a více. V tomto případě se jedná o schůdky vyrobené z nerezové oceli. Nejdražší schůdky je možné koupit za více než 10 000 Kč. Tyto schůdky jsou robustní, mají velkou nosnost a jsou určeny spíše pro komerční bazény. Koupit si je však můžete pochopitelně i domů.

Porovnat ceny bazénových schůdků

Otázky a odpovědi

Na co se zaměřit u zabudovaných schůdků?

U těchto schůdků hraje důležitou roli povrchová úprava. Vhodné je zjistit, jakou povrchovou úpravu je možné realizovat. Ti, kdo nechtějí do bazénových schodů tolik investovat, mohou zvolit zabudované schody, které jsou vyrobeny z plastu. Také tyto schody mají mnoho podob a velikostí. Firmy, které se výrobou schodů zabývají, vám umožní vybrat si velikost a tvar schodů.

Jaká je hmotnost bazénových schůdků?

Hmotnost se pohybuje od 5 – 20 kg. Hmotnost se odvíjí od velikosti schůdků a výrobním materiálu. Na hmotnost má vliv i počet jednotlivých nášlapných ploch. Některé bazénové schůdky mají nášlapy v menší vzdálenosti, jiné mají jednotlivé nášlapy ve větší vzdálenosti a mají tedy na stejnou výšku menší počet nášlapů.

Kde bazénové schůdky koupit?

Bazénové schůdky můžete koupit ve specializovaných prodejnách i v pohodlí domova přes internetový e – shop. Nákup přes internet je mnohem pohodlnější a schůdky vám dopravci přivezou přímo domů. Je však vhodné před nákupem vámi vybrané schůdky vyzkoušet. Některé schůdky mohou působit na první pohled dobře, při jejich používání však můžete zjistit, že vám schůdky nevyhovují.

Závěr

Při výběru bazénových schůdků hraje nejdůležitější roli bezpečnost a stabilita. Kvalitním schůdkům by neměla chybět protiskluzová úprava. Díky ní nemusíte investovat do protiskluzové fólie, kterou je možné ke schůdkům koupit v případě potřeby dodatečně. Bazénové schůdky mají několik podob, snadno tak vyberete takové, které nebudou kazit dojem či ráz zahrady. Největší možnosti nabízí zabudované schůdky, zde můžete zvolit tvar, velikost, materiál i barvu schodů.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.mastersport.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (43 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

6 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Hledali jsme ideální řešení pro bazén, pokud jde o schůdky a nakonec jsme spolu s výstavbou nechali zajistit i zabudované schodiště. Je to velmi praktické, vypadá to dost dobře a hlavně nejsou kluzké, takže určitě stojí za to si připlatit, než kupovat jen ty obyčejné, co si na nich div nezlomí člověk nohu.

  2. Postavil jsem na zahradu nadzemní bazén a bylo potřeba k němu dokoupit schůdky. Koupil jsem tedy od značky Bestway a jsou parádní, navíc nejsou nijak kluzké a cena byla necelé dva tisíce.

  3. Máme schůdky Vágner pool a jsou docela dobré. I když já sem chtěl původně jiné, manželka si vybrala tyto.

  4. Koupil jsem bezpečnostní bazénové schůdky Bestway a jsou bezva. Moc dobře se po nich chodí a neklouže to.

  5. Když bazénové schůdky, tak jedině od Marimexu, téhle značky se držím léta, ať jde o cokoliv. Dobrá kvalita jde ruku v ruce s pěkným provedením.

  6. Článek je poučný, stručný a moc mi pomohl s výběrem, děkuji.

Přidat komentář

Recenzer
Logo