Teploměry do bazénů

V horkých letních dnech přijde vhod ochlazení v bazénu. Jestliže máte to štěstí, že patříte k těm, kteří vlastní rodinný bazén, může být teploměr do bazénu zajímavým doplňkem, který můžete využívat. Teploměr do bazénu nepatří mezi příslušenství, které je nutné pořizovat, ke každému bazénu. Jedná se však o praktickou pomůcku, která souvisí především s komfortem.

Díky teploměru budete přesně vědět, jakou má voda ve vašem bazénu teplotu a po vstupu do bazénu nebudete nepříjemně překvapeni. Ne každému je příjemný pobyt ve studené vodě, jiní naopak nevyhledávají vodu teplejší.

Teploměry do bazénu dnes koupíte v několika podobách. Důležité je vědět, co přesně od teploměru očekáváte a zda vám postačí jednoduchá rtuťová varianta, nebo dáte přednost modernějšímu digitálnímu teploměru.

Porovnat ceny teploměrů

Nejlepší teploměry do bazénů

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Clean Pool 90381 plovoucí teploměr 99 % 49 Kč Zobrazit Sport365.cz
2. INTEX 29039 plovoucí teploměr 95 % 60 Kč Zobrazit Sport365.cz
3. MARIMEX 10963002 ACM 140 Teploměr plovoucí 95 % 126 Kč Zobrazit Datart.cz
4. MARIMEX 10963014 Teploměr bezdrátový 88 % 399 Kč Zobrazit Onlineshop.cz
5. TFA bazénový teploměr 40.2005 85 % 399 Kč Zobrazit Mironet.cz

Typy

Bazénové teploměry mají několik podob. Obecně je lze rozdělit na plovoucí nebo pevné. Zatímco první varianta je na trhu zastoupena ve velkém množství, ta druhá se vyskytuje spíše sporadicky.

Pevný teploměr do bazénu

Pevný teploměr bude mít své místo na stěně bazénu. Umístit byste ho měli na neutrálním místě, vhodným místem například není v místě vyústění solárního ohřívání. Zde je pochopitelně voda teplejší než na jiných místech. Pevné teploměry najdete mezi rtuťovými i digitálními.

Díky pevnému umístění zjistíte teplotu vody opravdu jednoduše. Teploměr budete mít vždy po ruce. Pevný teploměr nemusí být umístěn pouze na vodní hladině. Lepší je jeho umístění v polovině bazénu. Díky tomu budou naměřené hodnoty přesnější.

Plovoucí teploměr do bazénu

K oblíbenějším patří plovoucí teploměry. Ty jednoduše umístíte na vodní hladinu, kde se budou moci dle libosti pohybovat. Díky možnosti pohybu mohou teploměry teplotu bazénové vody tzv. zprůměrovat. Nevýhodou plovoucích teploměrů je skutečnost, že měří vodu pouze při hladině. Zde však bude vždy teplota vyšší než u dna bazénu. Plovoucí teploměry zaujmou svým vzhledem a nabízí i řadu funkcí.

Plovoucí teploměry se mohou hůře používat, zejména pokud je budete honit po vodní hladině. Z tohoto důvodu mívají minimálně otvor na provázek, nebo přímo úchyt, díky kterému je budete moci přivázat.

Materiál

Bazénové teploměry mají mnoho podob. Tradičním výrobním materiálem je v jejich případě plast. Ne každý teploměr je však vyroben z dostatečně kvalitního a odolného materiálu. Kvalitu plastu určuje pořizovací cena i výrobce. Jestliže chcete, aby vám teploměr nějakou sezónu sloužil, neměli byste se při výběru zajímat o ty nejlevnější modely.

Funkce

Digitální teploměry mohou být doplněny i o několik funkcí. K nejmodernějším v současnosti patří digitální teploměry, které jsou schopny přenášet data díky bezdrátové technologii.

  • WiFi teploměry – tyto teploměry koupíte jako plovoucí i pevné. Lze je dokonce koupit jako analogové i digitální. Bezdrátový teploměr je složen ze dvou částí. První část je nutné umístit do bazénu, druhou pak do místa, odkud chcete teplotu sledovat. U těchto modelů se zaměřte na dosah, který bývá několik desítek metrů.
  • Solární dobíjení – mnoho teploměrů je vybaveno malým solárním panelem, díky kterému se mohou sami dobíjet.
  • Měření vnitřní teploty a vlhkosti – dražší digitální WiFi teploměry nabízí i to, co klasický domácí teploměr. Tedy změří teplotu a vlhkost v místnosti.
  • Datum a čas – jsou další hodnoty, které mohou digitální WiFi teploměry zobrazovat.

Značka

Bazénový teploměr můžete vybírat také podle vzhledu. Úkolem teploměru je pouze změřit teplotu vody, což výrobci pochopitelně vědí a chtějí svoje výrobky co nejvíce zatraktivnit.

Díky tomu budete moci koupit teploměr v klasické podobě, ale také s podobou ryby, želvičky, kachny či jiného motivu. Co se týká výrobců, jsou bazénové teploměry na trhu zastoupeny značkou Vágner Pool, Marimex, Laguna, Stachema, Hanscraft, TFA, Hecht, Sparky POOL a mnoha dalšími.

Cena

Pořizovací cenu udává typ teploměru. Levnější variantou jsou jednoduché plovoucí rtuťové teploměry s cenou začínající na 50 Kč. Pokud si nevystačíte s jednoduchým vzhledem, koupíte propracovanější teploměr za cenu od 150 – 300 Kč. Více zaplatíte za digitální teploměr. Zde cena začíná na cca 350 Kč a vyšplhat může nad 1 000 Kč. Záleží pouze na tom, jaké požadavky na teploměr máte, za více funkcí si budete jednoduše muset připlatit.

Porovnat ceny teploměrů

Otázky a odpovědi

Kdy se může teploměr do bazénu hodit?

Teploměr do bazénu by měl vlastnit zejména ten, kterému může studená nebo naopak teplá voda způsobovat nějaké zdravotní potíže. Díky teploměru budete přesně vědět, kolik stupňů voda v bazénu má, a no co se můžete připravit. Prudký přechod z horkého prostředí do ledové vody není pro mnohé jednoduchý a způsobit může i nepříjemné zdravotní komplikace.

Na co při výběru teploměru myslet?

Uvědomit byste si měli především to, že voda v bazénu má na každém místě trochu jinou teplotu. Největší rozdíly jsou pochopitelně mezi dnem a vodní hladinou. Pokud chcete, aby bylo měření co nejpřesnější, nebude vám stačit koupit teploměr, který se vznáší na vodní hladině. Ideální je, pokud vám teploměr umožní měřit teplotu přibližně v polovině bazénu.

Je možné k teploměru koupit nějaké příslušenství?

K teploměru pravděpodobně žádné příslušenství nenajdete. Některé teploměry však mohou být součástí dávkovače na chemii v podobě tablet. K některým bezdrátovým teploměrům však lze pořídit náhradní díl v podobě čidla.

Závěr

Teploměr do bazénu je jednoduchý pomocník, díky kterému budete vědět, zda v daný okamžik budete chtít bazén použít ke koupání. Při výběru budete volit mezi pevným či plovoucím teploměrem. Obě verze jsou pak zastoupeny rtuťovými nebo digitálními modely. Při výběru byste neměli podcenit ani kvalitu materiálu. Především s ohledem na bezpečnost dětí je rozumné koupit opravdu pevný teploměr, který se nerozbije při prvním nárazu a ustojí i ataky malých dětí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Doporučuji Clean Pool 90381 plovoucí teploměr, který ukazuje perfektně a nestojí více než padesát korun. Měli jsme už pár jiných teploměrů, ale tento se nám zatím osvědčil ze všech nejlépe.

  2. Objednala jsem plovoucí teploměr Intex a je skvělý. Opravdu ukazuje správnou teplotu a v bazénu si ho téměř ani nevšimnete.

Přidat komentář

Recenzer
Logo