Fingood

Česká crowdfundingová společnost Fingood umožňuje alternativní způsob investování všem, kteří nechtějí nechat své finanční prostředky ležet ladem na účtech nebo doma pod polštářem. Investiční platforma Fingood se pyšní tvrzením o investování do libovolných projektů českých firem s garancí fixního zisku. Jestli je to opravdu tak jednoduché a snadné, jak se zdá, na jakém principu Fingood funguje, zda je investování opravdu bezpečné a jestli je platforma vhodná třeba i pro úplné nováčky se dozvíte v následující recenzi.

Fingood

Jak Fingood funguje?

Fingood za pomocí drobných investorů pomáhá financovat podnikání pouze prověřeným a stabilním firmám. Firmy s historií a doložitelnou finanční analýzou se posléze na investiční platformu mohou obrátit s žádostí o peer-to-business půjčku pro svůj nový projekt. V praxi tak každá firma, která o úvěr žádá a který investoři financují, musí předložit svou neprůstřelnou roční historii která investorům zajišťuje důvěryhodnost a pro vklad finančních prostředků. V případě kladného posouzení firmy a pádně odůvodněného záměru k čerpání P2B úvěru je firma včetně projektu zveřejněna na internetových stránkách investiční platformy Fingood a následně je její úvěr zafinancován libovolnými investory. Investory, kterými se můžete stát třeba právě vy.

S investiční platformou Fingood můžete do různých projektů investovat po minimální částce 1 000 Kč přičemž počet projektů je libovolný a je zcela na vás, zda budete investovat pouze jednou. Maximální výše investice sahá do celkové výše požadované finanční částky a kolik zbývá na jednotlivý projekt vybrat peněz je transparentně zobrazeno již v medailonku jednotlivé investice.

Každý plnoletý občan České republiky nebo cizinec s trvalým pobytem na území ČR se může stát drobným investorem crowdfundingové platformy Fingood. Zhodnocení investic je pevně dané a neměnné, každý projekt přesto disponuje jinou částkou, dle reálných zkušeností investorů se však průměrné zhodnocení pohybuje okolo 10 % avšak maximálně dosahuje 12 %. Výnosy z investic jsou zatížené poplatkem ve výši 9 % jenž si platforma Fingood měsíčně automaticky odečítá z měsíčního zhodnocení investice.

Výplata zisku probíhá pouze na bankovní účet, a to formou balonové nebo anuitní splátky. Anuitní splátka se skládá ze splácení jistiny a úroku, přičemž podobně jako u splátky hypotečního úvěru klesá jistina, a to ve výsledku znamená snížení výnosové částky. Balonová splátka pravděpodobně přinese vyšší výnos než anuitní, neboť po celou dobu trvání úvěru hradí dlužník pouze úrok na bázi pravidelných měsíčních splátek, jistina tak neklesá a je uhrazena jednorázově během poslední splátky. Pokud se rozhodnete investovat do kterékoliv investiční příležitosti na platformě Fingood mějte na paměti, že Fingood nedisponuje žádným sekundárním trhem, investici nelze předčasně prodat ani opustit po celou dobu splácení úvěru, nejdéle však po dobu 3 let.

Přejít na web

Jak začít investovat s Fingood?

K registraci a vstupu do světa investorů bohatě stačí mít dva platné doklady totožnosti a bankovní účet vedený na vaše jméno. Samotná registrace nezabere více než pár minut, osobní doklady lze doložit za pomocí bezpečné služby Veriff nebo je do systému zanést klasickým způsobem přiložením souborů. Ověřit bankovní účet lze pouze odesláním symbolické 1 Kč na účet Fingood. Po aktivaci účtu ze strany investiční platformy Fingood získáte přístup k podrobnějším informacím investičních příležitostí a po dobití peněženky převodem na účet můžete začít investovat.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně investic na platformě Fingood se můžete obrátit na telefonní linku, napsat e-mail, nebo využít pohodlného kontaktu formou online chatu. Online chat funguje na principu předem naučeného chatbota a velké množství informací dokáže předat na základě předvyplněného dotazníku a pokud ani ten nestačí, odkáže vás na pomoc po telefonu.

Riziko investování s Fingood

Riziko investování s Fingood je ve své podstatě stejně nepředvídatelné jako je tomu v případě jakékoliv jiné investice. Za investiční platformou Fingood ovšem stojí profesionálové v oboru, kteří se snaží rizikovost eliminovat řádným výběrem firem kterým poskytují svou platformu pro žádost o úvěr. Většina úvěrů je zajištěna movitým či nemovitým majetkem který v případě nutnosti slouží právě jako pojistka všem investorům jenž vkládají do úvěrů své prostředky.

Investice s platformou Fingood se dají považovat za ty méně rizikové, avšak každý by měl důkladně zvážit své finanční možnosti a schopnosti ještě předtím, než se rozhodne peníze investovat, neboť o ně může prakticky kdykoliv přijít.

Shrnutí

Investovat na platformě Fingood není žádná věda a svou první investici dokáže provést i naprostý nováček. Veškeré úkony probíhají v online prostředí, které je nejen přehledné zpracované, ale zejména pak transparentní a každý investor se dostane ke všem potřebným dokumentům a informacím bez velké námahy.

K dispozici je navíc i mobilní aplikace, takže se nemůže stát, že by vám případně utekla nějaká zajímavá investiční příležitost. Co se týče jejich počtu, ten je poměrně omezený a na webové platformě Fingood zatím nenaleznete stovky nýbrž pouze jednotky investičních příležitostí a není proto příliš z čeho vybírat. Celkově ovšem hodnotíme portál Fingood kladně, základní myšlenka propojuje české investory a české firmy, investovat lze již od 1 000 Kč a každá firma je předem důkladně prověřena.

Fingood je pod dohledem České národní banky, nemusíte se proto obávat o bezpečnost platformy jako takové a pokud hledáte alternativní způsob zhodnocení svých peněz který zároveň pomůže českým společnostem posunout se svým podnikáním zase o krok dál, můžeme vám investiční platformu Fingood jedině doporučit.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (66 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo