Conseq

Česká společnost Conseq Investment Management a.s. působí v odvětví financí a finančních služeb již od roku 1994 a mimo nabídky investic do podílových fondů, dluhopisů a certifikátů taktéž nabízí služby v oblasti wealth managementu, penzijního spoření a připojištění. V této recenzi se ovšem zaměříme právě na investiční programy a produkty kterých můžete ve spolupráci se společností Conseq využít.

Conseq

Jak Conseq funguje?

Klienti společnosti Conseq mají k dispozici širokou nabídku podílových fondů a dluhopisů jejichž správu mohou ve svém portfoliu provádět sami nebo mohou zvolit možnost svěření portfolia zkušeným manažerům.

Investiční produkt Classic Invest umožňuje investice do více než 1 000 investičních fondů, certifikátů a dluhopisů od více než 2 000 investičních společností. Své portfolio si v případě Classic Invest řídíte jakožto investoři naprosto sami bez zásahu poradce. Jednorázová investice je umožněna od 10 000 Kč a každá další již od částky 500 Kč. Pokud zvolíte pravidelnou investici, hodnota jedné měsíční musí být minimálně 500 Kč a čtvrtletní je umožněna od 1 000 Kč.

Dalšími dostupnými investičními plány jsou řízené strategie Active Invest a Horizont Invest. V obou případech se jedná o programy fungující bez nutnosti zásahu investora. Hlavním úkolem Active Invest je široké rozložení rizik s možností jednorázového nebo pravidelného investování, na výběr je ze tří fondů, přičemž každý z nich má předem definovanou strategii a o portfolio se plně stará manažerský tým Conseq.

Minimální délka investic se liší v závislosti na vybrané strategii v horizontu 3 až 5 let. Od vybraných strategií se taktéž odvíjí poplatky a očekávané výnosy včetně složení portfolia. Portfolio pro Konzervativní strategii je složeno ze 70 % dluhopisových fondů, 3 % fondů akciových a zbývajících 27 % je určeno pro ostatní. Strategie Vyvážený znamená 31 % akciových fondů, 50 % fondů dluhopisových, 19 % ostatní a Dynamický se skládá z 80 % akciových fondů, 9 % dluhopisových a 11 % ostatní. Investiční program Horizont Invest umožňuje dlouhodobé a pravidelné investování s předem daným časovým horizontem do rizikových aktiv s postupným snižováním rizikovosti.

K dispozici jsou 2 předem dané varianty Vyvážený s investičním horizontem nejméně 10 let a Dynamický s délkou investic minimálně 15 let. Hodnota jedné minimální investice je pro všechny automatické investiční programy totožná, 10 000 Kč jednorázově a 500 Kč pravidelně.

Celkové poplatky se v ohledu na zvolené produkty a strategie samozřejmě liší, kompletní a aktuální sazebník poplatků je vždy transparentně k dispozici a nahlédnutí na oficiálních webových stránkách. Obecně se však ve spolupráci se společností Conseq nevyhnete ročnímu poplatku od 1 % do 3 % z celkového majetku fondu. Roční poplatek zahrnuje bankovní poplatky, nebo poplatky pro manažery a depozitáře. Počítat musíte i se vstupním poplatkem za zprostředkování investice. Tento poplatek se pohybuje v rozmezí od 3 % až 5 % a obecně platí, že čím vyšší vklad, tím mírnější nebo zvýhodněný poplatek.

Poplatky spojené s pravidelnými investicemi lze hradit předplacenou expresní i běžnou formou či jednorázově z každého vkladu. Běžná forma odečítá 75 % z prvního vkladu, zbylých 25 % přenechá investičnímu účtu až do úplného zaplacení poplatku. Expresní forma předplaceného poplatku odečte 100 % z prvních vkladů až do plné úhrady poplatku. Obchodovat lze pouze v CZK měně, vklady a výběry financí jsou umožněny pouze bankovním převodem.

Přejít na web

Jak začít investovat s Conseq?

Ještě předtím, než se pustíte do své první investice, je samozřejmě nutné se u společnosti Conseq řádně registrovat. Registrace probíhá na oficiálních webových stránkách a začíná investičním dotazníkem. Jako druhý krok volíte svou investiční strategii včetně doplnění vašeho investičního plánu.

Po vyplnění požadovaných osobních údajů a bankovního účtu dokončíte svou registraci vyplněním identifikačního a kontrolního dotazníku. Celá registrace je dokončena po podpisu smlouvy za pomocí SMS kódu, doložení výpisu z účtu a kopie občanského průkazu společně s druhým osobním dokladem kterým může být řidičský průkaz, zbrojní průkaz, nebo cestovní doklad. Před registrací se prosím ujistěte, že jsou veškeré doklady platné.

Pro všechny klienty má společnost Conseq připravenou telefonní linku, na kterou se lze obracet v případě jakéhokoliv dotazu nejen ohledně investic ale samozřejmě i jiných nabízených služeb. Využít můžete i pohodlného kontaktního formuláře umístěného na webových stránkách společnosti Conseq.

Riziko investování s Conseq

Společnost Conseq, stejně jako všechny její dceřiné společnosti, podléhá regulaci ČNB, důvěryhodnost společnosti podtrhuje i její dlouhodobá tradice a celkové zkušenosti klientů kteří s Conseq investují již bezmála 30 let. Obecně ovšem nelze investovat zcela bez rizika a bohužel žádná společnost nedokáže zaručit vaše případné zisky či ztráty.

Pokud se ovšem rozhodnete zhodnotit své volné finanční prostředky cestou investic, je bezpochyby rozumnější volit takovou společnost která má nejen podporu svých vlastních klientů ale i dobré jméno a bezproblémovou historii. Všechny tyto body Conseq bezpochyby splňuje.

Shrnutí

Pokud hledáte důvěryhodnou společnost, které můžete svěřit své investiční plány a finance, s Conseq nemusíte nutně udělat chybu. Veškeré poplatky jsou transparentní a i přesto, že se dá mluvit o poplatcích poměrně vysokých, za nás jsou zkrátka a jednoduše opodstatněné zejména v profesionálních službách které Conseq nabízí.

Splnit si své investiční vize a plány ať už v krátkodobém, nebo dlouhodobém horizontu, jednorázově či pravidelně tak může naprosto každý kdo si plně uvědomuje riziko investování a akcepujte vyšší poplatky společnosti Conseq. Díky pečlivě sestaveným investičním programům můžeme společnost Conseq s klidným srdcem doporučit i naprostým začátečníkům.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo