Kávovary na kapsle

Kávovary na kapsle jsou tím nejméně nákladným typem kávovaru, kterým můžete svoji domácnost vybavit. Kromě toho je lze použít na přípravu nepřeberného množství kávových i čajových nápojů. Vše navíc zvládnete rychle za pomoci několika tlačítek. Příprava kávy je opravdu jednoduchá, stačí vložit kapsli, zmáčknout tlačítko a během chvíle si již můžete pochutnávat na lahodné kávě.

Káva z kapslí vás vždy nadchne svojí chutí i vůní. Kávové kapsle jsou vždy hermeticky uzavřené, díky čemuž neztrácí aroma ani chuť. Kapsle kávu ochrání přes vlhkostí vzduchem i světlem a zajistí vám tak její absolutní čerstvost.

Výběr kapslového kávovaru je poměrně jednoduchý. Zajímat vás bude zejména kompatibilita kávovarů s kapslemi, velikost kávovaru a jeho funkce. Počet funkcí se odvíjí pouze od pořizovací ceny kávovaru. Nejlevnější modely toho příliš nenabízí, ty drahé jsou naopak doplněny o celou řadu praktických funkcí. Záleží tedy pouze na tom, kolik jste ochotni do kávovaru investovat.

Porovnat ceny kávovarů

Nejlepší kávovary na kapsle

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. DeLonghi EN 85.L 99 % 1 990 Kč Zobrazit Tera.cz
2. Krups NESCAFÉ Dolce Gusto Mini Me KP123B31 93 % 1 549 Kč Zobrazit Expert.cz
3. Krups Nescafé Dolce Gusto Mini Me KP1201CS 91 % 2 999 Kč Zobrazit Mall.cz
4. Krups XN 110B 90 % 3 198 Kč Zobrazit Mall.cz
5. DeLonghi EN 124.R 84 % 3 379 Kč Zobrazit Pilulka.cz

Materiál

Výrobní materiál určuje cena kávovarů. Ti, kteří si pořídí levnější variantu, se budou muset spokojit s kávovarem vyrobeným převážně z plastu. Pokud zaplatíte více, dostanete kávovar vyrobený z prémiových materiálů, u kterých máte zaručenou delší životnost.

Velikost nádržky na vodu

Kávovar na kapsle disponuje nádržkou na vodu. Jednotlivé modely se pak liší její velikostí. Velikost nádoby je vhodné vybírat podle počtu šálků kávy, které budete pravidelně připravovat. Někomu postačí objem, ze kterého připraví 2 šálky kávy, jiný naopak využije větší nádobu. Jestliže vám kapacita nádoby nebude stačit, stačí ji jednoduše opětovně napustit.

Kávovary na kapsle mívají nádrž o velikosti 0,6 – 1,4 litru. Nejoblíbenější jsou kávovary s nádobou o objemu 1 litru.

Tlak

K tomu, aby byl kávovar schopen kávu připravit, potřebuje dosáhnout určité hodnoty tlaku. Díky správnému tlaku dokáže káva nabídnout pravé aroma a chuť. Kvalitní kávovar by měl být schopen pracovat při tlaku 15 bar.

 • Tlak 10 bar – při nižším tlaku budete moci připravit spíše méně aromatické mléčné kávové nápoje jako latte, cappuccino atd.
 • Tlak 15 bar – ti, kteří preferují kávu typu presso, budou potřebovat kávovary s tlakem 15 a více baru.

Příkon

Tento parametr určuje, jak rychle může kávovar nahřát vodu a připravit šálek kávy. Velmi rychlou přípravu zajistí kávovar s příkonem 1 400 W.

Funkce

Kapslové kávovary se velmi často vybírají podle různých funkcí. Některé funkce jsou součástí i nejlevnějších kávovarů, za jiné si však budete muset připlatit.

 • Nastavení výšky – jednou z nejžádanějších funkcí je možnost nastavit výšku šálku. Díky tomu můžete kávu připravovat do skleniček nebo hrnečků různé velikosti. Tuto funkci nabízí prakticky jakýkoliv kapslový kávovar. Rozdíl je však ve způsobu nastavení, ne každý kávovar je v tomto ohledu praktický.
 • Automatické vypnutí – praktický funkce, která zajistí, že se kávovar po nějaké době nečinnosti sám vypne.
 • Čištění – podstatnou funkcí je i čištění kávovaru. Některé dražší kávovary funkci čištění nabízí a jejich držba je tak skutečně jednoduchá.
 • Chytré kávovary – nejmodernější kávovary lze ovládat pomocí mobilní aplikace. Stačí do kávovaru vložit kapsli, připravit šálek a poté odejít z domova. Díky aplikaci si můžete kávu připravit ještě před příchodem domů.
 • Zásobník na kapsle – díky zásobníku nebudete muset ihned vyhazovat každou použitou kapsli.
 • Příprava studených nápojů – pomocí některých kávovarů budete moci připravit i studené nápoje.
 • Paměť – nastavit můžete množství požadovaného nápoje. Zvolit můžete i teplotu nebo intenzitu. Tyto informace lze poté uložit do paměti, další šálek oblíbené kávy si tak budete moci připravit velmi rychle.
 • Parní tryska a nádoba na mléko – dražším kávovarům nechybí ani toto příslušenství. Mléčné nápoje tak připravíte z čerstvého mléka a nemusíte se spoléhat na sušené mléko z kapsle.

Značka

Kapslové kávovary dodává menší počet výrobců. Největší zastoupení na trhu mají kávovary Dolce Gusto, Tassimo, Nespresso a Tchibo Cafissimo. Výrobci dodávají na trh také kapsle, které jsou s daným kávovarem kompatibilní. Nekompatibilní kapsle nebude možné používat, proto si před výběrem nejprve ověřte, jaké kapsle lze do vámi zvoleného kávovaru používat. Zajímat by vás měla i jejich cena. Kávovar na kapsle koupíte i od oblíbených značek jako je Krups nebo De´Longhi.

 • Nespresso – kávovary Nespresso jsou kompatibilní s Nespresso kapslemi. Lze u nich používat i různé kapsle stejného tvaru. Tento výrobce nabízí kávovary menších rozměrů, které se mohou pyšnit dokonale zpracovaným designem.
 • Tassimo – kávovary jsou kompatibilní s kapslemi Tassimo. Kávovary této značky poznáte podle robustnějšího vzhledu, který může připomínat pákový kávovar.
 • Tchibo Cafissimo – kávovary jsou kompatibilní s kapslemi Tchibo. Od tohoto výrobce koupíte kávovary v moderním i retro stylu.
 • Dolce Gusto – největší výhodou těchto kávovarů je kompatibilita s různými kapslemi. Používat můžete kapsle Dolce Gusto a další typy kapslí od různých výrobců. To vám umožní připravit mnoho kávových i jiných nápojů. Kávovary Dolce Gusto jsou oblíbené i díky svým kompaktním rozměrům a modernímu zpracování.
 • Illy – kávovary jsou kompatibilní s kapslemi Iperespresso illy. Tyto kávovary jsou nejméně náročné na prostor a na první pohled vás upoutají svým moderním vzhledem.

Cena

Cena nejlevnějších kapslových kávovarů bývá okolo 1 000 Kč. U těchto kávovarů si musíte vystačit s jednoduchým vzhledem, méně kvalitními materiály a menším počtem funkcí. Za kapslový kávovar v prémiové kvalitě můžete zaplatit i více než 6 000 Kč. Zlatou střední cestou jsou tak kávovary s cenou okolo 3 000 Kč.

Porovnat ceny kávovarů

Otázky a odpovědi

Jaké jsou nevýhody kapslových kávovarů?

Kapslový kávovar je schopen připravit na jednou pouze jeden šálek kávy. Nevýhodou je i vyšší cena za 1 šálek kávy. Ačkoliv počáteční náklady při pořizování kávovaru nejsou nijak vysoké, vyjde výsledný nápoj v porovnání s ostatními kávovary draze. Největší nevýhodou je však neekologičnost tohoto kávovaru.

Co jsou inteligentní kapsle?

Na těchto kapslích jsou vyznačeny veškeré informace v podobě čárového kódu. Kávovar je schopen čárový kód přečíst. Kvalitní kávu tak připraví automaticky, aniž byste se museli o cokoliv starat.

Jaká je cena kapslí?

Cena kapslí bývá nejčastěji v rozmezí 6 – 10 Kč. Koupit však můžete levnější kapsle, nejčastěji ve slevových akcích, nebo naopak dražší kapsle. V kapslovém kávovaru tak připravíte poměrně drahou kávu.

Závěr

Kapslový kávovar připraví kávu velmi rychle a jednoduše. Výhodou těchto kávovarů je i kompaktní rozměr. Potěší i nenáročná držba či dlouhá životnost a vysoká kvalita kapslí. V kapslovém kávovaru můžete připravit mnoho různých nápojů. Ochutnávat můžete stále něco nového. Výrobci navíc sortiment stále rozšiřují a mění. Pochutnat si můžete nejen na mnoha druzích kávy, ale připravíte i čaj nebo čokoládu.

Kávovary na kapsle můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz, Mall.cz a Allegro.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.alza.cz, www.datart.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
 1. Koupit kávovar na kapsle jsem plánovala už dlouho, jen jsem se stále nemohla rozhodnout, jestli to bude značka Krups, Nespresso nebo Dolce Gusto. Nakonec vyhrála značka Nespresso a jsem s ní velmi spokojená. Káva v kapslích je velmi chutná a nádherně provoní celou domácnost.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo