Cena / kvalita

Nespresso Krups XN 110B

Zejména v posledním roce stoupla obliba domácích kávovarů řádově o desítky procent, protože Češi kávu přímo milují. Za poslední roky si tak nějak zvykli si sem tam dát lepší kávu než jen obvyklého turka či rychlou rozpustnou kávu a v poslední době jsou často kavárny zavřené.

Již pár let velké procento lidí hledá jednoduchou přípravu výborné kávy, kterou zvládne každý, a právě proto se kapslové kávovary těší velké oblibě. Mezi ně patří i kompaktní kávovar Krups XN 110B pro přípravu lahodného espressa, který pro vás dnes vyzkoušíme.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Velmi malé rozměry a moderní design dělají z modelu Krups XN 110B vhodného společníka i do těch nejmenších a nejmodernějších kuchyní. Kávovar má elegantní a zároveň jednoduchý design v šedočerném provedení, kde k sobě žádný prvek nepoutá příliš pozornost. Díky tomu si tak užijete krásu celku při každém pohledu. I ovládací tlačítka perfektně zapadají do celkového konceptu, což je v současné době spíše výjimečné.

zpět k obsahu ↑

Funkce a příslušenství

Jelikož se jedná o základní model kapslového kávovaru nelze očekávat žádné pokročilé funkce. Ovládání Krups XN 110B je naprosto intuitivní, a i vkládání a vyjímání kapsle je velmi jednoduché a nenáročné. I přístup k nádržce na vodu o objemu 600 ml je řešen ergonomicky velice dobře.

Příkon 1 210 W vám zajistí, že voňavý šálek kávy budete mít opravdu rychle, kávovar se totiž nahřeje již za 25 sekund. Při přípravě kávy si můžete zvolit, zda máte zájem o klasické espresso nebo lungo, což jednoduše zvolíte stiskem jediného tlačítka.

zpět k obsahu ↑

Bezpečnost

Z bezpečnostních prvků, kterými kávovar disponuje je určitě vhodné vyzdvihnout funkci automatického vypnutí, takže nemusíte při cestě do práce přemýšlet, zda jste kávovar opravdu vypli. A ačkoli je zde přednastavené automatické zastavení přípravy nápoje můžete ji samozřejmě zastavit i manuálně, třeba pro případ, že zapomenete vložit hrnek.

zpět k obsahu ↑

Náš test

U nás v redakci pijeme kávu opravdu všichni, takže testování tohoto výrobku nás opravdu potěšilo. Navíc balení kávovaru obsahovalo i startovní sadu kapslí, tak jsem se hned mohli pustit do přípravy. V práci je pro nás důležité, abychom kávu měli rychle a aby nás opravdu nakopla, což aromatická káva z tohoto kávovaru umí.

A rychlost je také úctyhodná. Pak však přišlo pár „ale“. Kvůli malé nádobce na vodu ji bylo pro náš provoz nutné neustále doplňovat, na ranní domácí kávu s partnerem či partnerkou je však kapacita jistě dostačující.

Dalším problémem pak bylo u nás závislých na kofeinu, že jsme si nemohli připravit klasickou velkou českou kávu, protože se tam hrneček prostě nevleze. Pak jsme samozřejmě přišli na možnost zcela vyjmout odkapávač a uvařili jsme si kávu do velkého hrnku rovnou ze dvou kapslí zároveň.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Krups
Zařazení:kávovar
Typ:kapslové
Hmotnost:2,3 kg
Příkon:1310 W
Objem vody:0,6 l
Parní tlak:19 bar
Druh kapslí:nespresso
displej:ne
Tryska na páru:ne
Automatické čistění:ne

zpět k obsahu ↑

Fotografie

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9 Hodnocení

Je zřejmé, že se jedná o levnější model kávovarů Krups pro kapsle Nespresso, pokud si dáte rádi ráno kávu k snídani a odpoledne pak u čtení novin či sledování televize je tento model vhodným parťákem. Pokud je vás však doma nebo v kanceláři více je vhodné se ještě poohlédnout po objemnějším modelu.

Design
9.0
Ovládání
9.5
Údržba
9.0
KLADY
 • pěkný design
 • výkon/cena
 • snadná údržba
 • jednoduché ovládání
 • automatické vypnutí
Napsat hodnocení

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Mall.

Nejprodávanější kávovary

Podobný článek, co by vás mohl zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz