Cena / kvalita

Nespresso Krups XN 110B

Zejména v posledním roce stoupla obliba domácích kávovarů řádově o desítky procent, protože Češi kávu přímo milují. Za poslední roky si tak nějak zvykli si sem tam dát lepší kávu než jen obvyklého turka či rychlou rozpustnou kávu a v poslední době jsou často kavárny zavřené.

Již pár let velké procento lidí hledá jednoduchou přípravu výborné kávy, kterou zvládne každý, a právě proto se kapslové kávovary těší velké oblibě. Mezi ně patří i kompaktní kávovar Krups XN 110B pro přípravu lahodného espressa, který pro vás dnes vyzkoušíme.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Výhody a nevýhody

KLADY
 • pěkný design
 • výkon/cena
 • snadná údržba
 • jednoduché ovládání
 • automatické vypnutí
ZÁPORY
 • nenašli jsme

Design

Velmi malé rozměry a moderní design dělají z modelu Krups XN 110B vhodného společníka i do těch nejmenších a nejmodernějších kuchyní. Kávovar má elegantní a zároveň jednoduchý design v šedočerném provedení, kde k sobě žádný prvek nepoutá příliš pozornost. Díky tomu si tak užijete krásu celku při každém pohledu. I ovládací tlačítka perfektně zapadají do celkového konceptu, což je v současné době spíše výjimečné.

Funkce a příslušenství

Jelikož se jedná o základní model kapslového kávovaru nelze očekávat žádné pokročilé funkce. Ovládání Krups essenza mini xn110b je naprosto intuitivní, a i vkládání a vyjímání kapsle je velmi jednoduché a nenáročné. I přístup k nádržce na vodu o objemu 600 ml je řešen ergonomicky velice dobře.

Příkon 1 210 W vám zajistí, že voňavý šálek kávy budete mít opravdu rychle, kávovar se totiž nahřeje již za 25 sekund. Při přípravě kávy si můžete zvolit, zda máte zájem o klasické espresso nebo lungo, což jednoduše zvolíte stiskem jediného tlačítka.

Bezpečnost

Z bezpečnostních prvků, kterými kávovar disponuje je určitě vhodné vyzdvihnout funkci automatického vypnutí, takže nemusíte při cestě do práce přemýšlet, zda jste kávovar opravdu vypli. A ačkoli je zde přednastavené automatické zastavení přípravy nápoje můžete ji samozřejmě zastavit i manuálně, třeba pro případ, že zapomenete vložit hrnek.

Náš test

U nás v redakci pijeme kávu opravdu všichni, takže testování tohoto výrobku nás opravdu potěšilo. Navíc balení kávovaru obsahovalo i startovní sadu kapslí, tak jsem se hned mohli pustit do přípravy. V práci je pro nás důležité, abychom kávu měli rychle a aby nás opravdu nakopla, což aromatická káva z tohoto kávovaru umí.

A rychlost je také úctyhodná. Pak však přišlo pár „ale“. Kvůli malé nádobce na vodu ji bylo pro náš provoz nutné neustále doplňovat, na ranní domácí kávu s partnerem či partnerkou je však kapacita jistě dostačující.

Dalším problémem pak bylo u nás závislých na kofeinu, že jsme si nemohli připravit klasickou velkou českou kávu, protože se tam hrneček prostě nevleze. Pak jsme samozřejmě přišli na možnost zcela vyjmout odkapávač a uvařili jsme si kávu do velkého hrnku rovnou ze dvou kapslí zároveň.

Parametry

Výrobce: Krups
Zařazení: kávovar
Typ: kapslové
Druh kapslí: nespresso
Objem vody: 0,6 l
Parní tlak: 19 bar
Příkon: 1310 W
Hmotnost: 2,3 kg
Ovládání: mechanické
Automatické vypnutí: ano
Nastavení množství kávy: ano
Nastavitelný podstavec na šálky: ano
Zásobník na použité kapsle: ne
Automatické odvápňování ne
Signalizace potřeby odvápnění a čištění: ne
Nastavení síly intenzity: ne
Příprava studených nápojů: ne
Nádržka na mléko: ne
Mobilní aplikace: ne

Fotografie

Ukázka kávovaru Nespresso Krups XN 110B

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

10 Celkové hodnocení
Kávovar Nespresso

Je zřejmé, že se jedná o levnější model kávovarů Krups pro kapsle Nespresso, pokud si dáte rádi ráno kávu k snídani a odpoledne pak u čtení novin či sledování televize je tento model vhodným parťákem. Pokud je vás však doma nebo v kanceláři více je vhodné se ještě poohlédnout po objemnějším modelu.

Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
Klady
 • pěkný design
 • snadná údržba
 • poměr cena/výkon
 • jednoduché ovládání
 • automatické vypnutí
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Tento model kávovaru můžete nakoupit v e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Nejprodávanější kávovary Nespresso

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.heureka.cz, www.zbozi.cz

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Nespresso miluju, i když reklama mě moc nebere, káva je vynikající. Hlavně mě baví, ta super rychlá příprava.

 2. Tento kávovar Krups na kapsle je super. Když nám odešel ten původní, padla jednoznačně volba na tohoto kuchyňského broučka.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo