Kávovary Delonghi

Kávovary Delonghi zaujmou hned na první pohled svým elegantním italským designem a kvalitou zpracování. V nabídce najdete jak levnější varianty pro ty milovníky kávy, kteří nejsou moc nároční, tak dražší, propracovanější a designově dokonalé modely schopné uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Všechny kávovary Delonghi mají něco společného, a to jednoduché ovládání i snadnou údržbu. Ostatně téměř každý model je vyzbrojen samočistící tryskou. Rozdělují se do dvou základních kategorií – espressovače a kávovary na filtrovanou vodu. Espressovače můžete vybírat pákové, kapslové a automatické.

Všechny kávovary Delonghi

Nejlepší kávovary Delonghi

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. DeLonghi ETAM 29.660.SB 95 % 11 760 Kč Zobrazit Expert.cz
2. DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.T 94 % 18 042 Kč Zobrazit Tera.cz
3. DeLonghi EC 685.R 93 % 3 999 Kč Zobrazit Mall.cz
4. DeLonghi EC 685.M 90 % 3 894 Kč Zobrazit Pilulka.cz
5. DeLonghi EC 850.M 86 % 6 990 Kč Zobrazit Datart.cz

Pákové kávovary Delonghi

Jsou určené pro skutečné milovníky voňavé kávy. Příprava je trochu složitější, než je tomu u ostatních kávovarů, ale rozhodně to stojí za to. Přestože je možné využít mletou kávu, lepší je si kávu ručně umlít pomocí mlýnku na kávu.

Můžete také využít tzv. PODy, tedy polštářky, které jsou plněné mletou kávou a stačí je jen vložit do kávovaru. V podstatě je to podobné jako kapsle do kapslového kávovaru, ale přijdete o tu neuvěřitelnou vůni čerstvě namleté kávy.

Výhodou pákových kávovarů je čerstvě namletá káva, příprava podle vlastního uvážení, možnost užít si složitější rituál při přípravě kávy, dokonale vyladěná konstrukce každého kávovaru a nízká cena každého jednotlivého šálku.

Oproti tomu nevýhodou může být náročnější údržba kávovaru i příprava kávy, ale i nutnost mít k dispozici mlýnek, s jehož pomocí si umelete kávová zrnka.

Automatické kávovary Delonghi

Jsou ideální nejen pro použití v domácností, ale také do firemních kuchyní a jiných prostor. Příprava kávy je jednoduchá, pohodlná a naprosto nenáročná, protože kávovar v podstatě udělá všechno za vás.
Každý automatický kávovar Delonghi má integrovaný mlýnek má kávová zrna, nádržku na vody, ale také zásobník na sedlinu.

U téměř všech modelů je součástí rovněž nádoba na mléko. Jediné, co musíte vždy udělat, je občas doplnit do zásobníku kávová zrna, přilít vodu do nádržky, případně zařízení odvápnit, a je hotovo.

Kávu připravujete prostřednictvím jediného tlačítka, které stačí stisknout. Automatické kávovary Delonghi umí připravit café latte, espresso, ale i cappuccino. Většina modelů umožňuje nastavit množství kávy i požadované aroma.

Dokonce i s tímto typem kávovarů se dají využít kávové PODy. Dražší modely mají samočistící funkci. Ty přístroje, které ji nemají, umí na potřebu čištění automaticky upozornit. Ke kladným vlastnostem jednoznačně patří možnost vychutnat si čerstvě namletou kávu, ale i jednoduchá příprava.

K nevýhodám naopak řadíme větší rozměry samotného kávovaru i potřebu jeho pravidelného odvápnění. Zápornou vlastností je i vyšší pořizovací cena kávovaru.

Kapslové kávovary Delonghi

V současnosti jeden z nejoblíbenějších typů kávovarů vůbec, protože jen stačí vložit kapsli, zvolit, jak silnou kávu chcete a je to. Pak už si jen vychutnáte svůj šálek čerstvé kávy. Kapslové kávovary Delonghi jsou menší velikosti a tím pádem se lépe skladují.

Ovládání je jednoduché a pro přípravu kávy potřebujete vedle kapslí jen doplňovat vodu do nádržky. Na trhu najdete mnoho typů kávy v kapslích, včetně jiných nápojů v podobě horké čokolády, kakaa, ale i čaje.

S ohledem na to, že u mnohých typů kapslových kávovarů není k dispozici nádržka na mléko, můžete koupit kromě kapslí s kávou, také ty se sušeným mlékem, což zbytečně zvyšuje celkovou cenu za každý jednotlivý šálek kávy.
Pokud jde o klady, tak zásadní jsou menší rozměry, dobrá skladnost, snadná obsluha, rychlá příprava každého šálku kávy, menší pořizovací cena, ale i uchování kávového aroma díky uzavření kávy v kapslích.

Nevýhodou je rozhodně mnohdy vysoká cena kapslí, ale i omezení v jejich použití, neboť ne každá velikost kapsle je pro kapslové kávovary Delonghi vhodná. Musíte si vždy pohlídat, aby velikost, kterou jste zakoupili pasovala do vámi zakoupeného kávovaru.

O značce Delonghi

Značka DeLonghi byla založena v roce 1902 v italském Trevisu. Přestože začínala v oblasti topení, začala se později iniciovat v kategorii domácích kuchyňských spotřebičů. V současnosti jsou to právě kávovary, které jsou u této značky tím nejoblíbenějším sortimentem.

Kávovary Delonghi můžete nakoupit v těchto e-shopech: Mall.cz, Alza.cz, Expert.cz a Pilulka.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (61 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
  1. Kávovary Delonghi mohu jedině doporučit, protože jsou skutečně super. Moc dobrá kvalita, krásný vzhled a káva je naprosto vynikající. Nedávno jsem jeden kupovala mamince jako dárek, a to Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.T. Byla nadšená, protože kávu miluje a s takovým pomocníkem je příprava dokonalá.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo