Masážní křesla

Masážní křesla v různé podobě jsou častou výbavou dražších hotelů, lázní, ale i dalších komerčních prostor. Křesla vám poskytnou za menší finanční obnos několikaminutovou masáž. Vlastnit masážní křeslo i doma není nic neobvyklého, tyto výrobky jsou běžně k dostání v mnoha podobách a liší se velikostí, výrobními materiály, ale především množstvím funkcí a různými podobami masáží.

Masáž, kterou vám křeslo poskytne, vás zbaví bolesti zad, to však není to jediné, co může křeslo nabídnout. V závislosti na pořizovací ceně vás bude doslova hýčkat v klidu a pohodlí domova. Pomocí různých masáží se zlepší krevní oběh, odbouráte svalové napětí. Užít si můžete bodovou masáž i různé masážní techniky.

Určitou nevýhodou masážních křesel je jejich vyšší pořizovací cena, proto byste se měli ještě před výběrem informovat o všem, co vám mohou křesla poskytnout. Kromě funkcí je však důležitý i výrobní materiál, který má vliv nejen na životnost, ale také komfort a liší se pochopitelně i údržbou.

Zanedbatelná není ani velikost, některá křesla jsou opravdu robustní a stěží je umístíte do menších prostor. Avšak i majitelé menších bytů mají z čeho vybírat. Důležitý je i výrobce, který vám může poskytnout několikaletou záruku, i umožnit pozáruční servis.

Porovnat ceny masážních křesel

Nejlepší masážní křesla

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. inSPORTline Mateo 96 % 85 990 Kč Zobrazit Insportline.cz
2. Idea K40 BOBY 94 % 7 499 Kč Zobrazit Atan.cz
3. Kondela Artuš 2 89 % 11 390 Kč Zobrazit Mall.cz
4. Halmar Pulsar 86 % 6 999 Kč Zobrazit Nejlevnejsizbozi.cz
5. Idea DELUXE 75 % 5 999 Kč Zobrazit Atan.cz

Typy

Masážní křesla mají mnoho podob a z hlediska využití se dělí na 3 různé typy. První skupinu tvoří běžná domácí křesla, známá jsou především komerční křesla, a především v kosmetických salonech vás může hýčkat SPA masážní křeslo.

Do domácnosti

Do domácnosti můžete pořídit jednodušší křesla, která svým vzhledem a velikostí připomínají běžné křeslo. Tyto křesla mají sympatickou pořizovací cenu, avšak vystačit si musíte s menším množstvím funkcí a nabídnou cca 8 masážních programů.

I v této kategorii jsou však k dostání křesla s dálkovým ovládáním a využít můžete i polohování nohou. Náročnější uživatelé si mohou koupit luxusní masážní křesla, u kterých využijete i masáž nohou nebo lymfatickou masáž.

Komerční využití

Komerční křesla většinou vypadají na první pohled luxusně, avšak poskytnou vám pouze základní typ masáže. U těchto křesel je nejdůležitější dlouhá životnost a zvládnout musí náročný provoz. Proto neobsahují části, které by bylo možné poškodit nebo demontovat. Masáž nohou ani rukou si v tomto případě neužijete.

SPA křesla

SPA křesla je možné využít v kosmetických salonech. Liší se především tvarem a velikostí, jsou robustní a doplněna o vanu, která se využívá při pedikúře a masáži chodidel.

Tyto výrobky jsou určeny výhradně do kosmetických salonů. Na rozdíl od jiných typů nabízí i vodní masáž nohou. Tato křesla je tedy nutné doplnit o přívod i odtok vody.

Ovládání

Křesla se běžně ovládají pomocí ovladačů. Ty mají drátovou nebe bezdrátovou podobu. Drátové ovladače jsou běžné u levnějších křesel, bezdrátové ovládání je pak součástí dražších křesel.

Tato křesla vám samozřejmě nabídnou i něco navíc. Některá můžete ovládat také pomocí aplikace v mobilním telefonu nebo tabletu. Součástí křesel vyšších třít jsou také praktické LED displeje.

Displej vám umožní sledovat průběh masáže, zvolit si můžete z různých nastavených programů, nebo masáž přizpůsobit vlastním potřebám. Kromě toho si můžete zvolit rychlost i intenzitu. Tyto možnosti však nabízí i křesla bez displeje.

V souvislosti s ovládáním můžete v některých případech využít i paměť počítače. Zvolit si tak můžete masáž podle svých představ a program uložit do paměti. Poté již nebudete nic zdlouhavě nastavovat a postačí vám zmáčknout jediné tlačítko.

Materiál

Masážní křesla jsou vyrobena z různě odolných materiálů, ty se liší i způsobem čištění. Výrobním materiálem čalounění je nejčastěji mikrovlákno, syntetická a pravá kůže.

Mikrovlákno

Tento materiál bývá v kombinaci s levnějšími křesly. Mikrovlákno nepůsobí nijak luxusním dojmem, oceníte u něho však snadnou údržbu.

Syntetická kůže

Jedná se pravděpodobně o nejlepší volbu. Kromě dobré odolnosti, která předčí i pravou kůži, u ní oceníte snadnou údržbu a dostupnou cenu. Syntetická kůže je na první pohled k nerozeznání od pravé kůže a jsou z ní vyrobena i mnohá dražší křesla.

Pravá kůže

Pravou kůží jsou potaženy nejluxusnější křesla. Tento materiál však není úplně ideální, kůži lze pravidelným používám poměrně snadno odřít. A jednoduchá není v tomto případě ani údržba.

Typy masáží

Součástí masážních křesel je několik masážních programů. I ty nejlevnější křesla by měly poskytnout cca 8 programů určených k masáži zad, bederní oblasti a stehen. Křesla střední třídy vám již poskytnou masáž celého těla. Užít si můžete relaxační, hloubkovou, vibrační, Shiatsu i vzduchovou masáž. Jednotlivé masáže se provádí hnětením, plácáním nebo válcováním.

U středních a dražších křesel můžete využít:

 • Vzduchová masáž – velmi oblíbená je vzduchová masáž, která se provádí za pomocí airbagů. Oproti válečkům se jedná o jemnější masáž. V závislosti na ceně pak můžete vybírat z několika typů těchto masáží.
 • 2D masáž – levnější křesla nabídnou zpravidla 2D masáž. Ta se provádí pomocí pohybujících se masážních lavic. Hlavice v tomto případě vykonávají pohyb pouze do stran a dolů/nahoru.
 • 3D masáž – vylepšená verze masáže vám poskytne kromě již zmíněných pohybů i pohyb tzv. z křesla a do křesla. Tato masáž je již intenzivnější a hlubší. Křesla zpravidla umožňují nastavovat intenzitu masáže a na své si přijdou všichni.
 • 4D masáž – je tím nejlepším, co vám může křeslo nabídnout. Dostupná je pouze u několika luxusních křesel a díky unikátní technologii je možné dokonale promasírovat celé tělo ve všech úhlech a polohách.
 • Protahovací masáž – i tato masáž je typická pro dražší křesla. Křeslo je vybaveno thajskou technikou, s jejíž pomocí protáhne všechny svaly. Díky tomu vás dokonale uvolní a zmírní únavu.
 • Masáž akupunkturních bodů – využívá poznatků čínské medicíny. Pomocí masáže jsou uvolněny akupunkturní body, tělo se dostane do rovnováhy, čímž můžete předejít možným zdravotním potížím.

Vybavení

Masážní křeslo by mělo být především pohodlné, tuto funkci vám zajistí kvalitní opěrky. Už i ty nejlevnější křesla by měla disponovat pohodlným sedákem, zádovou opěrkou a chybět by neměly ani opěrky rukou.

Dražší křesla jsou doplněna také o nožní opěrku, která již poskytuje masáž lýtek. Dražší křesla mají opěrky i na chodidla a užít si můžete také jejich masáž. Některé křesla nabízí i možnost některé opěrky prodloužit.

Funkce

Množství a typ funkcí je zásadním parametrem výběru. Co se týká jednotlivých funkcí, mají masážní křesla rozhodně co nabídnout. S množstvím funkcí roste i cena křesla, proto zvažte, co využijete a co je již pro vás zbytečné. Na druhou stranu by byla škoda se o některé funkce na úkor ceny ochudit.

 • Intenzita – i ta levnější křesla by vám měla umožnit zvolit intenzitu jednotlivých masáží. Kromě intenzity si můžete zvolit i délku programů.
 • Polohování – poměrně častá je i funkce polohování, kterou umožňují i levnější křesla.
 • Vibrace – díky vibracím si užijete opravdu jemnou masáž povrchových svalů. Pomocí vibrací je možné stimulovat krevní oběh.
 • Zero Gravity – nebo také stav beztíže simuluje polohu astronautů. Díky dokonale rozložené tělesné hmotnosti snížíte tlak na srdce a naopak zvýšíte kapacitu plic. Tato poloha je vodná i pro ty, kdo trpí na otoky končetin.
 • Vyhřívání – vyhřívání je umístěno v oblasti zad nebo nohou. Některá křesla nabízí pouze vyhřívání zádové oblasti, jiná pak obě varianty. Úkolem vyhřívání je uvolnění ztuhlého svalstva a to pomocí teploty 40 – 50 °C.
 • Měření postavy – velmi praktická funkce, která se postará o dokonalou masáž osob s různým typem postavy. Křeslo je schopné rozpoznat vaši výšku a té potom masáž přizpůsobí.
 • Magnetoterapie – provádí se pomocí různého počtu magnetů, jejím úkolem je urychlovat hojení a zamezit vzniku otoků a zánětů.
 • Hudba – aby byla masáž opravdu příjemná, můžete během ní relaxovat při hudbě.

Značka

Výrobce je v případě křesla velmi důležitý. Pořízení tohoto výrobku není nijak levnou záležitost a právě kvalitní výrobce je tím, kdo vám zaručí kvalitní zpracování a potřebný servis, který vyžadují zpravidla motory nebo elektronika.

K dostání jsou křesla s různým počtem motorů, to zda je lepší koupit křeslo s menším nebo větším počtem motorů nemá jednoznačnou odpověď. Setkat se můžete s názorem, že větší počet motorů má vliv na delší životnost.

Druhý tábor však poukazuje na skutečnost, že čím více je motorů, tím je i více možností různých poruch. Mezi jedny z nejlepších výrobců patří MADdiamond, vidaXL, inSPORTline, IDEA, Halmar a další.

Cena

Cena křesel začíná na více než 5 000 Kč a končit může daleko za hranicí 50 000 Kč. Vše záleží na tom, co od křesla očekáváte. Nejlevnější křesla do cca 15 000 Kč vám nabídnou několik masážních programů a zpravidla 2 rychlosti.

Křesla do 50 000 Kč patří mezi nejprodávanější. Velmi kvalitní je již cenová kategorie cca 25 000 Kč, která nabízí nožní opěrku a větší počet funkcí. Nejluxusnější domácí křesla vás budou hýčkat po všech směrech. Za tento luxus však zaplatíte více než 50 000 Kč.

Porovnat ceny masážních křesel

Otázky a odpovědi

Jak je masážní křeslo náročné na prostor?

Informace o rozměrech jsou uvedeny u každého výrobku. Nejlevnější křesla je možné přirovnat ke klasickému křeslu, které se kupuje do obývacích místností. Umístit je můžete hned před stěnu. Dražší křesla jsou však polohovatelná a to jak v zádové, tak i přední oblasti.

V tomto případě tak budete muset počítat s větším prostorem, které křeslo pro správné používání vyžaduje. U mnoha křesel však využijete funkci Save Place, díky ní je možné i toto polohovatelné křeslo umístit cca 10 cm od zdi, protože při polohování se křeslo posune dopředu. Masážní křesla, která tuto funkci nemají je však nutné umístit až 1 metr před stěnu, protože se polohují směrem dozadu.

Co je ZERO GRAVITY?

Funkce ZERO GRAVITY je součástí dražších polohovatelných křesel a umožňuje polohování celého těla. Polohovatelná je tedy zádová opěrka, opěrka nohou, ale i samotný sedák. Díky této poloze dojde k ideálnímu rozložení váhy a vy si tak můžete využít ty nejlepší podmínky pro regeneraci a odpočinek.

Je možné dopřát si lymfatickou masáž rukou i u levnějších křesel?

Tuto masáž nabízí již křesla ve střední cenové třídě a to díky speciálním návlekům. Návleky pokryjí předloktí i paži a nasazují se před začátkem masáže.

Dražší křesla pro tyto masáže využívají speciální područky, které jsou ke křeslu umístěny na pevno. K dispozici máte krátkou a delší područku. Nejluxusnější křesla mají područky umístěny přímo v bocích, což je nejpohodlnější. Toto řešení nekazí ani celkový dojem.

Závěr

Aby bylo masážní křeslo pohodlné, mělo by být přinejmenším polohovatelné. Pohodlí vám poskytnou různé opěrky. Podcenit byste neměli ani nosnost, která je v případě levnějších křesel 100 kg, dražší křesla mají nosnost 200 kg.

Nákup masážního křesla byste však neměli nijak uspěchat, ideální je tento výrobek nakupovat ve specializovaných prodejnách, kde si můžete vyzkoušet různé cenové kategorie a rozhodnout se, které funkce využijete a které jsou pro vás již nevyužitelné.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.insportline.cz, www.maddiamond.cz, www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (13 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

6 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Objednal jsem si pro svou maličkost Signal Polohovací křeslo Pegaz M Velvet, na které jsem narazil díky vašemu článku, a zaujalo mě zajímavým tvarem. Cena byla také příznivá, designově se mi hodí do obývacího pokoje k vybavení, takže za mě rozhodně spokojenost, navíc je maximálně pohodlné.

 2. Nedávno jsem si pořídila masážní křeslo, které se dá polohovat a skvěle se v něm odpočívá. Vždycky v něm usnu, ale nebudím se rozlámaná, naopak úplně odpočatá.

 3. Koupil jsem masážní křeslo,bez napájecího adapteru,(není součástí balení)který ovšem nelze sehnat.

 4. Koupila jsem si hodně dávno masážní křeslo, které mě vyšlo ve slevě na 20 000 Kč, a jsem s ním velmi spokojená. Na migrény je výborný. Můžu si křeslo nastavit na libovolné polohy a masírujeme mi krk, záda a bedra.

 5. Nedávno jsem koupil sobě a mojí manželce tento typ: IDEA k47 a křeslo splnilo vše, co jsem očekával od tohoto produktu.

 6. Super článek! Je velmi přínosný.

Přidat komentář

Recenzer
Logo