Akupresurní podložky

Akupresurní podložky patří mezi zdravotní i masážní pomůcky, které můžete využít na jakoukoliv partii těla. Tyto podložky můžete používat v leže, ve stoje a v sedě. Intenzitu podložky určuje hmotnost toho, kdo podložku používá. Podložky je možné používat v klidu, nebo si na nich zacvičit, což jejich používání ještě více zintenzivní.

Akupresurní podložky pomáhají zmírnit různé bolesti, například bolest hlavy nebo zad. Podložky jsou vyráběny podle poznatků čínské medicíny. Jejich součástí je velké množství masážních bodců, které působí na akupresurní body všude po těle. Stimulací těchto bodů dochází k jejich oživení, zmírní se stres a zlepší prokrvení těla.

Akupresurní podložky lze rozdělit do několika skupin podle způsobu používání. Při výběru by vás měl zajímat i výrobní materiál, který určuje, jak dlouho podložka vydrží i jakým způsobem ji budete moci čistit. Spolehlivost při používání zajistí podložka vyrobená známou značkou. Rozhodující slovo při výběru pak bude mít pochopitelně také cena.

Porovnat ceny podložek

Nejlepší akupresurní podložky

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. B2B L101 akupresurní kamínková podložka 99 % 376 Kč Zobrazit Tntrade.cz
2. Modom Yuhua akupresurní podložka s přírodními kameny 93 % 1 515 Kč Zobrazit Mall.cz
3. HMS Premium AKM03 modrá Akupresurní sada 90 % 750 Kč Zobrazit Mastersport.cz
4. GFT Akupresurní podložka malá 81 % 146 Kč Zobrazit Darkyhry.cz
5. Modom Akupresurní podložka s magnety 78 % 315 Kč Zobrazit Mall.cz

Typy

Při výběru narazíte na dva typy těchto podložek. První obsahuje velké množství kamínků, druhá obsahuje velké množství malých hrotů.

Kamínková podložka

Součástí podložky jsou barevné kamínky, které masírují reflexní body chodidel. Kamínkové podložky bývají zpravidla menší a vhodné jsou právě pro masáž chodidel.

Lze však koupit i větší podložku, která však není určena k masáži celého těla, ale používá se jako chodníček, po kterém můžete dle libosti chodit. Díky stimulaci reflexních bodů pocítíte pozitivní dopad na celé tělo, podložka uvolňuje napětí a odplaví nahromaděné toxiny.

Tyto podložky jsou vhodné i pro osoby s plochýma nohama nebo spadlou příčnou klenbou. Tyto podložky mají pozitivní vliv na celý organismus a podporují správnou funkci všech orgánů. Kamínkové podložky jsou na trhu zastoupeny v menším počtu a i zde oceníte velkou cenovou dostupnost.

Podložka s hroty

Tyto podložky jsou na trhu zastoupeny ve větším počtu. Jedná se o podložky větších rozměrů, které využijete při masáži celého těla a lze je použít i jako podložku ke cvičení nebo spíše při protahování. Součástí velkého množství podložek bývá i polštářek.

Podložky pomohou při bolesti zad, sníží napětí v krční oblasti, uvolní svaly páteře. Doporučuje se používat zejména osobám se sedavým zaměstnáním. Její používání uvolní vystresované a unavené tělo. Podložku lze použít v sedě i v leže, k dostání je v mnoha barevných variantách. Tyto podložky jsou dle uživatelských recenzí velmi oblíbené, jejich předností je i nízká pořizovací cena.

Velikost

Akupresurní podložky mají několik velikostí. Malé podložky jsou vhodné k masáži chodidel, ale lze je přikládat i na jednotlivé části těla, například krk, loket, koleno nebo obličej.

Velké podložky masírují velkou plochu těla, lze na nich sedět, ležet, ale vyzkoušet můžete i různé cviky. Po velkých kamínkových podložkách se budete moci procházet. Ti, kteří si nejsou jistí, jakou velikost podložky koupit, mohou zakoupit sadu podložek různých velikostí.

Materiál

Na výrobu podložek se používají různé materiály. Každá podložka jich kombinuje hned několik. Ve většině případů se jedná o ABS plast, ze kterého jsou vyrobeny hroty.

Samotná podložky bývá vyrobena z bavlny a pro větší pohodlí je vyplněna pěnou, kokosovým vláknem nebo pohankovými slupkami. Ne každý výrobce však výrobní materiál uvádí. Jestliže chcete mít jistotu, že kupujete kvalitní výrobek, zaměřte se pouze na přední známé výrobce, které vám ručí vyšší kvalitou.

Použití

Akupresurní podložky mohou používat dospělí a vhodná je i pro děti. To, jakým způsobem a jak dlouho budete moci podložku používat, najdete uvedeno u každého výrobku. Za adekvátní je považována doba od 10 – 30 minut, avšak dočíst se můžete i to, že podložka by neměla být používána déle než 15 minut. Vždy se tedy držte doporučení výrobce, nebo se poraďte s vaším lékařem.

Začátečníci by neměli podložku používat déle než 5 minut. Po této době se doporučuje počkat, zda se neobjeví nějaké nežádoucí účinky, například zarudnutí nebo podráždění podložky. Někdy může být použití opravdu velmi nepříjemné, v tomto případě je možné na podložku umístit ručník nebo jinou látku, která působení o něco zmírní.

Přestože má používání akupresurní podložky mnoho benefitů, není tento výrobek vhodný pro každého. Vyhnout by se jí měly těhotné ženy, osoby, které trpí rakovinou či poruchou krvácení. Dále není vhodná pro ty, kdo prodělal srdeční infarkt, trpí dermatologickými chorobami nebo těžkým poškozením jater nebo ledvin. V případě, kdy nějaký zdravotní problém řešíte, je vhodné použití podložky raději konzultovat s lékařem.

Značka

Akupresurní podložky nabízí řada kvalitních výrobců, avšak koupit ji můžete i na tržnicích nebo na jiných místech. Kvalitní podložka spadá mezi zdravotnické pomůcky a musí být vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů.

Proto bývají opravdu kvalitní podložky označené značkou CE. Ta vás informuje, že při výrobě nebyly použity nebezpečné plasty, toxická barviva nebo lepidla. Tyto podložky byste měli pochopitelně upřednostnit. Mezi oblíbené patří podložky značky ActivePlus, Severno, Sportvida, Neo Sport, APT, HMS, Verk, GFT, Modom, Tejpy, B2B nebo Sanomed.

Cena

Akupresurní podložky jsou cenově velmi dostupné. Nejmenší kamínkové podložky lze pořídit za méně než 200 Kč. Cena velkých podložek bývá okolo 600 Kč. Dražší jsou pak podložky, které obsahují polštář nebo sadu více podložek. Zde se cena pohybuje od 700 – 1 200 Kč. Součástí dražších modelů bývá také praktický vak, který vám usnadní přenášení i uskladnění podložky.

Porovnat ceny podložek

Otázky a odpovědi

Co je akupresura?

Jedná se o techniku, která čerpá z poznatků tradiční čínské medicíny. Tato metoda založená na konceptu energie života vyvíjí tlak na jednotlivé akupresurní body. Cílem metody je vyčistit různé blokády pomocí tlaku rukou nebo právě za použití různých pomůcek nebo nástrojů. Akupresura je velmi účinná při bolestech hlavy, zad, žaludku, pomůže při nevolnostech, snižuje napětí a zlepší krevní oběh.

Jaká část těla je pro akupresuru nejvhodnější?

Velmi vhodné je použití akupresurní podložky na masáž chodidel. Lidská noha má 7 200 nervových zakončení a chodidla díky tomu patří k nejvíce citlivé části těla. Pakliže chcete akupresurní podložku vyzkoušet, začněte s nákupem podložky, která vám umožní akupresurní masáž chodidel.

Jak dlouho lze podložku používat?

Akupresurní podložky by měly být používány denně po dobu 15 – 30 minut. Dobu používání lze přizpůsobit svým časovým možnostem, mnohem důležitější je pravidelnost. První výsledky po každodenním několikaminutovém používání se zpravidla dostaví asi po měsíci.

Závěr

Akupresurní podložky jsou vhodné nejen pro sportovce, ale i pro osoby se sedavým zaměstnáním. Pomocí stovek bodů budete při používání stimulovat body na těle, chodidlech a dalších částech těla. Vše zvládnete během několika málo minut v pohodlí domova.

Pomocí podložky, při pravidelném používání, zmírníte bolesti zad, krku a hlavy. Vyřešit můžete potíže se spánkem, zrychlit metabolismus a zlepšit prokrvení organismu. Akupresurní podložka však není vodná pro každého, jestliže řešíte nějaké závažné zdravotní problémy, konzultujte její použití nejprve s lékařem.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (81 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Mám vyzkoušenu akupresurní podložku GymBeam, kterou jsem si našla díky vašemu článku a objednala rovnou přes Heureku. Je skvělá, praktická a nestála ani pětistovku.

  2. Já moc ráda cvičím a vůbec se zajímám o všechno, co nějak souvisí s cviky, pohybem a také masážemi. To byl také důvod, proč jsem si před nedávnem koupila Bodhi Německo Akupresurní set VITAL XL ze kterého jsem opravdu nadšená. Používám jej pravidelně a nemohu si jej vynachválit, takže za sebe mohu vřele doporučit.

  3. Od té doby, co používám ActivePlus masážní akupresurní podložku, se cítím mnohem lépe. Dokonce i cena je přijatelná, což potěší.

Přidat komentář

Recenzer
Logo