Masážní pistole

Masáže jsou lidskému organismu velmi prospěšné, a koupit můžete mnoho různých pomůcek, díky kterým je možné mnoho různých typů masáží provádět doma. Jednou z těchto pomůcek je masážní pistole, která není tolik známá široké veřejnosti, zřejmě proto, že se jedná o pomůcku určenou spíše sportovcům a aktivním lidem, kteří vykonávají různé sportovní aktivity.

Masážní pistole uvolní pomocí poklepové masáže svalové napětí, pozitivní vliv má na lymfatický systém, pomůže s rychlejším hojením různých mikro zranění a sníží bolestivost. Součástí pistole je elektrický motorek, který rozvibruje pěnovou či gumovou hlavu pistole, která pak vráží poměrně intenzivně do různých částí těla. Tímto způsobem se uvolňují svalová pouzdra a dochází mimo jiné ke zlepšení rozsahu pohybu.

U masážní pistole je tím nejhlavnějším typ nástavců, které využijete na masáže různých částí těla a to různou intenzitou. Kromě toho vás bude pravděpodobně zajímat i počet funkcí či programů, které pistole nabízí a také její další možnosti. Ačkoliv je to z hlediska používání pro laika pravděpodobně tím nejdůležitějším, měli byste přihlédnout i k dalším parametrům. Mezi ně patří především výkon, kapacita baterie i design výrobku, který úzce souvisí s komfortním používáním.

Porovnat ceny masážních pistolí

Nejlepší masážní pistole

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. HMS PDM3123 100 % 2 650 Kč Zobrazit Fitham.cz
2. Malatec 9678 100 % 1 612 Kč Zobrazit Fitness007.cz
3. Wellife Relax RC-MG-030 96 % 1 799 Kč Zobrazit Mall.cz
4. inSPORTline Rondys 93 % 2 390 Kč Zobrazit Insportline.cz
5. GymBeam VI Black 91 % 1 934 Kč Zobrazit Alza.cz

Hlavice

Dobrá masážní pistole by měla mít několik různých nástavců, které využijete na různé části těla. Pistole s více nástavci při nákupu vždy preferujte, vyhnete se tak jejich pozdějšímu dokupování. Různých nástavců může být větší množství, k tomu, co by nemělo v balení chybět, patří následující:

Kulatá hlavice

Kulatá hlavice je součástí každé pistole, pokud bude mít výrobek pouze jednu hlavici, bude to právě tato. Jedná se o universální hlavici, která při masáži vyvíjí tlak střední intenzity, což je možné využít na různé spíše pak velké partie těla.

Použít ji můžete na masáž lýtek, zad, prsních svalů atd. Některé modely mohou mít v balení více kulatých hlavic různých velikostí. Zde platí jednoduché pravidlo, čím je nástavec větší, tím méně intenzivní a bolestivá masáž bude. Velké hlavice jsou tedy určeny především začínajícím uživatelům masážních pistolí.

Vidličková hlavice

Nástavec se dvěma hroty se používá na masáž svalů umístěných podél páteře. Kromě těchto svalů se jimi masírují svaly nohou, konkrétně se doporučuje používání na poloblanitý, krejčovský a pološlašitý sval. Tyto svaly najdete na stehnech. Dále je možné hlavici použít na masáž Achillovy šlachy či lýtka.

Tvar hřibu

Tento nástavec vyvíjí malý tlak a doporučuje se používat na svaly nacházející se v blízkosti kostí a kloubů. Pokud vám jako začínajícím bude nepříjemná masáž kulatou hlavicí, doporučuje se začínat právě s tímto nástavcem, který je velmi šetrný.

Plochá hlavice

Plochá hlavice je velmi malý nástavec, který při masáži opět vyvíjí minimální tlak. Použít ho můžete na jakoukoliv část těla a to i na citlivější místa. Masáž s tímto nástavcem bude intenzivní, ale také šetrná.

Tvar hrotu

Díky hrotu bude masáž velmi intenzivní. Hrot se používá na konkrétní místa například dlaně a chodidla.

Rychlosti

U každé masážní pistole oceníte více rychlostí, minimem jsou rychlost 3, vhodnější je 5 rychlostí a dražší pistole mohou mít i 30 rychlostí.

Kromě počtu rychlostí uvádí jednotlivé výrobky informace o pulsu a frekvenci. Oba tyto parametry by měly umožňovat nastavení a vždy je vhodnější vybírat pistoli s co nejvyšší hodnotou a to z důvodu vyšší intenzity masáže.

Puls je síla vibrací a nejčastěji je v rozmezí 2 000 – 3 200 BPM.

Frekvence je síla úderu a v tomto případě je rozmezí standardně od 25 – 55 Hz.

Amplituda

To, jakým způsobem a s jakou intenzitou bude pistole kmitat, označuje amplituda. Tento parametr je uváděn u mm a nejčastěji je její velikost 12 a 16 mm.

 • Amplituda 12 mm – nižší amplitudu mají tzv. vibrační pistole. Tyto pistole pronikají do menší hloubky, mají však vyšší frekvenci. Při masáži dochází k uvolnění svalového napětí, lepší cirkulaci krve, stimulaci nervů a uvolnění stresu.
 • Amplituda 16 – vyšší amplituda je doménou perkusní masážní pistole, která proniká hlouběji ve velmi krátkých intervalech. Perkusní pistole využijete pro urychlení hojení různých zranění, při masáži dochází ke zmírnění bolesti a doporučuje se používat po náročném cvičení.

Otáčky

Počet otáček neboli úderů /minutu je označován jako RPM. Čím je toto číslo vyšší, tím je masáž intenzivnější. Dle rad znalců je v tomto případě možné uvést, že nižší otáčky využijete pro prokrvení svalů. Vyšší otáčky zmírní jejich zatuhlost. Ve většině případů však můžete využít různé otáčky, protože jednou ze základních funkcí je právě možnost zvolit jejich intenzitu.

Baterie

Pistole jsou napájeny pomocí dobíjecích baterií. To, jak dlouhou masáž vám pistole na jedno nabití umožní je velmi rozdílné. Setkat se můžete opravdu s nekvalitními výrobky, které se vybijí již během desítek minut. Ty kvalitní mohou fungovat až 3 hodiny. Tak dlouhou masáž si pravděpodobně nebudete několikrát týdně dopřávat, je však lepší vybrat pistoli s delší výdrží než neustále řešit dobíjení.

Jestliže vám naopak takto dlouhá výdrž stačit nebude, můžete k pistoli zakoupit náhradní baterii, která bývá i součástí některých výrobků.

Design

Provedení pistole úzce souvisí s pohodlím používání. Při masáži budete držet poměrně dlouhou dobu pistoli v ruce a nepohodlná pistole, která vám navíc může ve zpocené dlani klouzat, vám v konečné fázi může od používání odradit. V tomto ohledu je třeba volit protiskluzovou a ergonomicky tvarovanou rukojeť.

Jednotlivé pistole se mohou lišit i velikostí a v určitém ohledu tvarem. V tomto případě však není možné jednoznačně určit, který tvar či velikost je nejvhodnější. Vhodnější je vyzkoušet rozdílné výrobky a rozhodnout se podle vlastního pocitu.

Co se týká hmotnosti, pistole váží zpravidla okolo 1 kg, ale není potíž zakoupit pistoli s váhou 3 kg. I v tomto případě záleží především na tom, kdo a jak dlouho bude pistoli používat.

Hlučnost

Je parametr, který možná není pro každého nijak významný, avšak stojí jistě alespoň za zmínku. V případě masážních pistolí se nemusíte přílišné hlučnosti obávat, zejména dražší výrobky je možné bez obav používat například během sledování televize, aniž byste byli nějak rušeni. Levné pistole však již mohou být o něco hlučnější, a lze je přirovnat k hluku myčky na nádobí, což je cca 55 – 60 dB.

Funkce

U každé masážní pistole oceníte možnost nastavit intenzitu vibrování, hloubku průniku i počet rychlostí či jednotlivých programů. Z pokročilejších funkcí je vhodné jmenovat terapii chladem a teplem. Tyto terapie využijete při léčbě různých potíží.

Kromě různých funkcí vás může zajímat i další příslušenství, které může být součástí balení. Z toho nejhlavnějšího to jsou bezpochyby nástavce, ale koupit můžete masážní pistoli s náhradní baterií, či dokovací stanicí. Hodit se může i vhodný obal, který využijete nejen pro správné uskladnění nebo během cestování.

Značka

Masážních pistolí je celá řada, doporučit můžeme výrobky značky Beurer, Beauty rela, Medisana, inSPORTline, Homedisc, Modom, Verk, HMS či TheraGun.

Cena

Nejlevnější masážní pistole jsou k dostání od 600 – 1 000 Kč. I tyto levnější pistole mají několik různých nástavců a umožňují využívat několik rychlostí. V případě levnějších pistolí se vždy zaměřte na výrobky ověřených značek, které poskytují na svoje výrobky několikaletou záruku.

Větší kvalitu i možnosti nabízejí pistole s cenou od 1 – 3 000 Kč. Tyto výrobky využijete pro domácí i profesionální masáže. Jednotlivé výrobky poskytují mnoho funkcí, různé nástavce a další příslušenství. Cena nejdražších pistolí může přesáhnout 4 000 Kč.

Porovnat ceny masážních pistolí

Otázky a odpovědi

Jak volit intenzitu masáže?

Na tuto otázku není možné zcela přesně odpovědět. Masáž musí být v první řadě příjemná a pokud možno by neměla bolet. Zejména na začátku budete volit spíše nižší intenzitu, po nějaké době, až si vaše tělo na masážní pistoli zvykne, můžete intenzitu postupně zvětšovat.

I tato doba je zcela individuální, někdo může intenzitu zvýšit za již poměrně krátkou dobu, jinému to může trvat o něco déle.

Je masážní pistole bezpečná?

Při správném používání je pistole bezpečná. Masáž na mnoha místech můžete provádět sami, ale budete muset využít také asistenci druhé osoby.

Výrobci těchto přístrojů doporučují vyhýbat se místům, kde se nachází cévní struktury. Jedná se o velké žíly na krku, v tříslech a podpaží. Používat by se neměla ani na kostech či kloubech. Ženy by pak neměly pomocí pistole masírovat prsní svaly.

Závěr

Masážní pistole je poměrně nový výrobek, který je primárně určen spíše sportovcům. Pokud se mezi ně nezařazujete, bude vhodnější poohlédnout se spíše po jiné pomůcce.

Úkolem masážní pistole je především podpořit přívod živin svalů, zlepšit jejich prokrvení ale i mobilitu a rozsah cvičení. Amatérský sportovec si vystačí s levnější pistolí, profesionál ocení kvalitnější výrobek s velkým počtem hlavic i funkcí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (23 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

10 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Článek je super a rozhodl jsem se díky tomu pořídit masážní pistoli. Článek opomíjí i jiné a možná lepší značky. Já jsem si koupil masážní pistoli od Probeast verzi PRO a jde vidět, že se tomu pořádně věnují. Pistole je skvělá a určitě by se hodila do tohoto seznamu už jen díky tomu, že podle Heureky jsou jedna z nejlepších pistolí a mají nejvíce recenzí. Každopádně za článek děkuji. 😊

 2. Já se tedy přiznám, že jsem do svých narozenin před půl rokem ani neměla tušení, že nějaká masážní pistole existuje. Když jsem jí objevila v balíčku, neměla originální obal a v první chvíli jsem si myslela, že se můj manžel asi zbláznil, když mi koupil horkovzdušnou pistoli, až jsem ve finále zjistila, že je to na masáže a ne nářadí. Dostala jsem Malatec 9678 a musím uznat, že je to super pomůcka.

 3. Používám masážní pistoli Malatec a je skvělá. Mnohokrát mě doslova zachránila, když jsem měla někde něco zatuhlého a rozhýbala mě, jak bylo potřeba.

 4. Masážní pistole mi pomohla se stehenním svalem, který sem měl pořádně zatuhlý. Za mě hodně dobrý pomocník.

 5. Tedy toho kdo vymyslel masážní pistoli miluji a to doslova. Je to parádní věcička, se kterou se člověku úžasně uleví. Bolavé rameno je už dávnou minulostí.

 6. Na bolavé koleno to byl hotový balzám. Zvolila jsem masážní pistoli od inSportLine Bitigo a je luxusní. Opravdu skvělá a dobře se s ní pracuje.

 7. Tak já jsem si pořídila Wellife Masážní pistoli Relax a je to neskutečná pomůcka. Fakt se člověku po použití uleví.

 8. Mám doma inSPORTline Bitigo masážní pistoli a je to naprostá bomba. Je kvalitní, dobře se s ní pracuje a sehnala jsem jí za akční cenu.

 9. Masážní pistoli jsem vůbec neznal, poprvé jsem na ní narazil až díky vašemu článku. Jsem vášnivým sportovcem a někdy mě bolí opravdu každý pohyb, tak jsem pořídil pistoli inSPORTLine.

 10. Nedávno jsem narazila na váš článek a díky němu jsem si dokázala snadno vybrat masážní pistoli značky inSPORTline. Jsem s ní maximálně spokojená, navíc mi parádně uvolila ztuhlé svalstvo, takže se cítím mnohem lépe.

Přidat komentář

Recenzer
Logo