Masážní lehátka

Masáž si dopřává stále větší počet osob. Během masáže budete moci zmírnit bolest namožených tkání i svalů. Dále dochází k zlepšení krevního oběhu a uvolnění svalového napětí.

Masážní lehátko tak nesmí chybět v žádném masérském salóně nebo v ordinaci fyzioterapeuta. Masážní kurz si však může udělat v dnešní době prakticky každý a masážní lehátko s tak může stát i součástí běžné domácnosti. Při výběru tohoto lehátka je nutné myslet na kvalitu, protože masážní lehátko představuje především investici do budoucna.

Při výběru masážního lehátka si nejprve ujasněte, jakým způsobem ho budete používat a co přesně od něho očekáváte. Dle vašich požadavků budete vybírat správný typ letka. Důležitými parametry výběru je také jeho šířka a výška. Tyto parametry ovlivňují pohodlí zákazníka a souvisí i s uživatelským komfortem maséra.

Dražší lehátka jsou polohovatelná ručně nebo elektricky. Důležitým parametrem je také nosnost, kterou ovlivňuje výrobní materiál. K některým lehátkům pak máte možnost přikoupit další příslušenství.

Porovnat ceny masážních lehátek

Nejlepší masážní lehátka

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Movit M01332 přenosné černé 95 % 6 102 Kč Zobrazit Goleto.cz
2. InSPORTline Japane o 3-dílné dřevěné 94 % 4 190 Kč Zobrazit Insportline.cz
3. inSPORTline Tamati 2-dílný hliníkový bílý 93 % 4 990 Kč Zobrazit Insportline.cz

Typy

Masérský stůl vybírejte podle účelu používání. Těm, kdo se chystají zařizovat masážní salon, bude nejvíce vyhovovat lehátko pevné. Jestliže budete lehátko převážet, bude nutné zakoupit lehátko skládací.

Pevné lehátko

Stabilní lehátko, které je možné používat pouze na jednom místě. Pevné lehátko lze koupit ve dvojím provedení.

  • S pevnou výškou – jednoduché lehátko, které vám neumožní měnit výšku. Obvykle je však můžete různým způsobem polohovat.
  • S nastavitelnou výškou – umožňuje měnit výšku manuálně nebo elektronicky. Tyto lehátka jsou vhodná zejména pro komerční provozy, kdy si je budete moci podle potřeby nastavit.

Skládací lehátko

Skládací lehátko je dobrou volbou pro ty, kteří jsou ochotni své klienty masírovat na předem zvoleném místě. Skládací lehátko snadno sbalíte, převezete nebo přenesete. Výhodou je nízká hmotnost, která se však podepisuje na menším pohodlí.

Skládací lehátko je obvykle malých rozměrů a nevyniká příliš ani nosností. Avšak i mezi těmito typy není složité najít vysoce kvalitní stoly, které se kvalitou prakticky neliší od lehátek pevných.

Součástí skládacího lehátka by měla být pevná taška, kterou využijete při přenášení i uskladnění lehátka. Skládací lehátko si můžete pořídit i domů, kdy ho vyndáte pouze ve chvíli, kdy budete provádět masáž. V době, kdy nebudete lehátko potřebovat, můžete ho uskladnit ve skříni nebo pod postel.

Materiál konstrukce

Masážní lehátko můře mít kovovou nebo dřevěnou konstrukci. Oba materiály jsou dostatečně pevné a odolné. Dřevo je však specifický materiál, který není vhodný do každého prostoru.

  • Dřevo – dřevěná konstrukce je pevná a stabilní. Dřevěná lehátka vynikají svým vzhledem, jsou díky němu reprezentativnější. Lehátko s dřevěnou kostrou by však nemělo stát v místnostech s vyšší vlhkostí, což může být prostředí sauny, okolí bazénů atd. Dřevo je materiál, kterému nedělají dobře ani větší výkyvy teplot.
  • Kov – masážní lehátka s kovovou konstrukcí jsou obecně odolnější, mají vysokou nosnost a patří k bezúdržbovým. Výhodou kovu je, že může být umístěn prakticky kdekoliv.

Čalounění

Výrobní materiál čalounění nebo matrace se v souvislosti s jednotlivými modely příliš neliší. Matrace masážních stolů bývá vyrobena z různě kvalitní pěny. Používá se PUR pěna nebo pěna vícevrstvá. Svrchní část je nejčastěji vyrobena ze syntetické kůže. Tento materiál je odolný vůči používaným olejům i krémům.

Šířka

Šířka masérských stolů by neměla výrazně překračovat 70 cm. Stůl široký 70 cm poskytne dostatek místa masírované osobě a je dostatečně komfortní i pro samotného maséra. Šířka stolu souvisí i s výškou maséra. Osoby s větší postavou dosáhnou dále a mohou si dovolit pořídit o něco širší stůl. Naopak osoby menšího vzrůstu ocení stůl spíše užší. V případě lehátek se tak neřiďte pravidlem čím širší, tím lepší.

Výška

Výhodou je, pokud budete moci výšku masážního stolu dle potřeby měnit. Důležitý je nejen rozsah, ale i způsob, jakým můžete výšku regulovat. Ideální výšku lehátka není možné určit, protože každý preferuje jinou masérskou techniku. Obecně se doporučuje vybrat stůl tak, aby horní plocha lehátka sahala k vaší sevřené pěsti, přičemž musíte stát v uvolněném postoji.

Nosnost

Důležitým parametrem je také nosnost. Za kvalitní jsou považována lehátka s nosností 200 kg. Profesionálové pak mohou raději zakoupit lehátko, které bude schopné unést váhu 250 – 300 kg. Do domácího prostředí lze koupit lehátko, jehož nosnost bude v rozmezí 150 – 180 kg.

Masážní doplňky

Během masáže můžete využívat různé masážní doplňky. Díky nim bude masáž pro klienty komfortnější. Tím nejdůležitějším jsou bezesporu různé gely, krémy a oleje. Z hygienického hlediska je vhodné pořídit jednorázové povlaky z papíru.

Hodit se vám mohou i masážní klíny, půlválce a válce. Ty využijete k podepření hlavy, kolem nebo nohou. Masáž můžete provádět za pomocí lávových kamenů i baněk. Pobyt v masážním salonu vám zpříjemní i různé vůně.

Značka

Na trhu najdete řadu výrobců, kteří se výrobou masážních lehátek zabývají. Za velmi kvalitní lze považovat lehátka značky TANDEM. Tento výrobce nabízí cenově dostupné lehátka, která jsou rozdělena do skupin podle zkušeností maséra. Začátečníci mohou vybírat levná BASIC lehátka, zkušenějším bude více vyhovovat řada PROFI.

Hobby maséři si oblíbili rovněž lehátka značky Balnea. Tento výrobce nabízí velký výběr cenově dostupných lehátek, která jsou vhodná pro méně časté použití. Profesionálům udělají naopak radost masážní lehátka německé značky Clap Tzu. Velké oblibě se těší stoly Fabulo, které jsou vysoce kvalitní a zaujmou svým luxusním vzhledem. Pro ty nejnáročnější jsou k dispozici lehátka HABYS. Tyto stoly vynikají svojí kvalitou a odolností a jsou ideální pro každodenní používání.

Cena

Masážní stůl můžete pořídit za méně než 3000 Kč. Tyto stoly jsou dostačující pro méně časté používání. Své využití mohou mít v domácnostech i kosmetických salonech. Za kvalitnější lze považovat lehátka s cenou okolo 5 000 Kč. Vybírat můžete mezi skládacími i pevnými stoly s dřevěnou nebo hliníkovou konstrukcí. Do profesionálního salonu však můžete koupit mnohem dražší lehátka, jejichž cena začíná na cca 10 000 Kč. Ještě víc pak zaplatíte za lehátko s elektrickým motorem.

Porovnat ceny masážních lehátek

Otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi dvoudílným a třídílným lehátkem?

Rozdíl je v polohovatelnosti masérského stolu. Třídílné lehátko vám díky polohovatelné 3 části umožní nastavit tělo do optimální pozice, kterou při jednotlivých masážích využijete. Třídílné lehátko se hodí při masírování dekoltu, tváří i zad. Dvoudílným lehátkům tato část chybí, avšak můžete je dovybavit různými doplňky. Kromě těchto lehátek je možné koupit i čtyřdílné stoly, které však využijí pouze profesionálové.

Kolik masážní lehátko váží?

Skládací lehátka mívají běžně hmotnost do 15 kg. Těžší jsou lehátka třídílná, v jejich případě může hmotnost dosáhnout 18 kg. Ještě těžší jsou pevné robustní stoly. Zde se hmotnost pohybuje v rozmezí 25 – 30 kg.

Na co ještě nezapomenout?

Zajímat byste se měli i o způsob údržby lehátka. Při masáži se lehátko velmi snadno ušpiní od krémů i olejů. Tyto nečistoty by mělo být možné jednoduše otřít. Důležitá je i odolnost koženky. Méně kvalitní materiál můžete poškodit i pouhým kontaktem s nehty nebo běžným používáním.

Závěr

Masážní lehátko může být pevné nebo skládací. V obou případech oceníte polohovatelnost nebo možnost měnit výšku lehátka. Důležitým parametrem je rovněž nosnost lehátka. Obecně se doporučuje vybírat stůl s nosností alespoň 200 kg.

Lehátko musí unést klienta a částečně váhu samotného maséra. Zvolit můžete i materiál konstrukce. Vysoce kvalitní jsou lehátka s dřevěnou i kovovou konstrukcí. Dřevěnému lehátku však nebude svědčit pobyt ve vlhkém prostředí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.insportline.cz, www.maserskestoly.czwww.fabulo.cz, www.eshop-masaze.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (38 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Masáže jsou mojí profesí, a jelikož jsem soukromnice, potřebovala jsem trochu vylepšit vybavení, protože to, které jsem měla, už bylo staré zhruba 3 roky a chtělo omladit. Pořídila jsem proto trojici dřevěných masážních lehátek Medimas Prosport 3 a velká spokojenost, protože je velmi pěkné a pohodlné.

Přidat komentář

Recenzer
Logo