Motorové pily Stihl

Motorové pily STIHL patří k naprosté špičce ve své kategorii, ať už díky vysoké kvalitě či perfektnímu výkonu. Používají se ty nejlepší materiály a technologie. Když to vezmeme z hlediska pohonu, nabízí se tři skupiny pil – elektrické, benzínové a akumulátorové, ovšem podle určení/použití se dělí celkem do osmi produktových řad.

Pro motorové pily STIHL je typická ta nejvyšší kvalita výroby, dlouhá životnost, vynikající servis i menší produkce zplodin. Co se týká motoru, tak u většiny pil je instalován motor STIHL 2-MIX s vysokým točivým momentem. Potěší, že oproti konvenčním motorům STIHL má až o 20 % nižší spotřebu paliva a rovněž o 50 % méně emisí.

Všechny motorové pily Stihl

Nejlepší motorové pily Stihl

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. STIHL GTA 26 set 94 % 4 500 Kč Zobrazit Jarabak.cz
2. Stihl MS 251 92 % 13 190 Kč Zobrazit Jarabak.cz
3. Stihl MS 261 84 % 22 100 Kč Zobrazit Oranzovazahrada.cz
4. Stihl MS 170-D 83 % 6 050 Kč Zobrazit Naradisatek.cz
5. Stihl MS 211 11392000247 81 % 8 630 Kč Zobrazit Jarabak.cz

Benzínové pily pro přípravu palivového dříví a údržbu pozemků

Tento typ pil je vhodný pro úpravu dřevnatého porostu. Snadno se s jejich pomocí udržuje v kondici okolí domů a jsou skvělými pomocníky pro přípravu palivového dříví.

Je to v podstatě univerzální řada, která vyniká jednoduchostí, ergonomickými tvary pro snadnou a rychlou práci. Hmotnost těchto motorových pil je cca od 4 kg, samozřejmě bez řetězu a paliva. Výkon se pohybuje od 1,2 do 2,2 kW a délka lišty je do maximálních 35 cm.

Benzinové pily pro zemědělství a zahradnictví

Z obecného hlediska je tato kategorie motorových pil STIHL to vůbec nejpopulárnější, neboť obsahuje produkty vhodné jako užitečné pomocníky pro dům, stavebnictví, ale také třeba pro farmu.

Vynikají spolehlivostí, dlouhou životností, skvělým výkonem a snadným ovládáním. Můžete je použít v podstatě pro jakoukoliv práci, která se týká domu či farmy.

Dokonce s nimi zvládnete připravit i palivové dříví, případně je možné i pokácet nějaký ten strom. Ostatně právě pro svou všestrannost je tato kategorie oblíbená ve stavebnictví. Hmotnost se pohybuje od 5,6 kg, zatímco výkon je vyšší než 2,5 kW s délkou lišty do 40 cm.

Středně silné motorové pily pro lesnictví

Jejich charakteristikou je maximální výkon s minimální hmotností. Díky velkému výkonu jsou vhodné pro profesionální použití, k čemuž přispívá i jejich spolehlivost a optimální hmotnost. Do výbavy dostávají takové prvky, které zajišťují snadnou obsluhu.

Mezi ně patří například boční zařízení pro napínání řetězu či systém lehkého startu. V nabídce najdete lehčí modely s jednoduchým ovládáním, které se hodí na probírku a těžbu menší kubatury, až po výkonné modely vhodné pro dlouhodobější práci do silně zarostlých porostů.

Hmotnost těchto motorových pil se pohybuje od 4,5 kg výše, zatímco výkon je vyšší než 2,3 kW s maximální délkou lišty 40 cm.

Silné motorové pily pro lesnictví a záchranářská pila

Tato skupina zahrnuje vysoce profesionální techniku, která je vhodná pro nejvyšší možnou zátěž. Jsou to maximálně výkonné pily pro profíky pro hodně silné porosty a prostory, kde je tvrdé dřevo. Každá jednotlivá pila disponuje špičkovou technikou, ať už je to dekompresní ventil nebo ElastoStart pro pohodlnější startování, ale i mnohé další.

Díky dlouhodobému systému vzduchového filtru STIHL s kompenzátorem je možné pracovat mnohem delší dobu, aniž by byla nutná servisní pauza. Ty nejlepší modely mají výkon přes 6 kW a délku lišty 75 cm. Co se týká hmotnosti, tam to může být klidně až 10 kg bez řetězu, ale s tím se samozřejmě musí s ohledem na výkon a využití počítat.

Speciální pily pro ošetřování stromů

Jsou určené pro kvalifikované profesionály, kteří pečují o stromy. Tyto motorové pily STIHL s horní rukojetí, mají velmi nízkou hmotnost, ale pyšní se vysokou rychlostí řetězu. Speciální řezná souprava umožňuje vysoký řezný výkon a dokonale přesný čistý řez. Pily z této kategorie jsou určeny pro arboristiku, práci v korunách stromů a stromovou chirurgii.

Nutno podotknout, že tyto pily by měl používat opravdu jen speciálně vyškolený pracovník fungující v oblasti péče o stromy. Maximální délka lišty je v tomto případě jen 30 centimetrů a hmotnost je již od 2,6 kg s výkonem 1,1 kW, přičemž ty nejvýkonnější pily mají výkon do 1,8 kW.

Elektrické pily

Pokud jde o elektrické pily, tam potěší velmi nízká hlučnost a možnost řezat bez zbytečných spalin. To je také důvod, proč je možné tyto produkty používat nejen venku kolem domu, ale také v uzavřeném prostoru, zkrátka všude tam, kde je možné se připojit k elektrické síti, ať už přímo, nebo přes prodlužovací kabel.

Pily jsou snadno ovladatelné a mají různé využití, navíc se pyšní vynikajícím poměrem kvalita/výkon. Jejich hmotnost je zhruba od 4,1 do 5,7 kg a minimální výkon 1,7 kW.

Akumulátorové pily

Akumulátorové pily STIHL, disponují inovativními technologiemi a špičkovou kvalitou. Společnost je vyladila do nejmenšího detailu na základě mnoha poznatků z praxe.

Do klidnějších míst, kde není potřeba řezat nic náročného, ale třeba si jen nachystat palivové dříví nebo prořezat stromy, aniž by člověk rušil sousedy, je to ideální pomocník.

Navíc se hodí všude tam, kde potřebujete řezat a mít volnost bez kabelu či zplodin. Hmotnost je zhruba mezi 2,5 až 5 kg, samozřejmě bez akumulátoru.

Vyvětvovací pily

Vyvětvovací motorové pily STIHL, jsou skvělé na prořez stromů a celkovou péči o ně. Použití je velmi pohodlné, jednoduché a hlavně naprosto bezpečné. Díky tomuto druhu motorové pily na tyči totiž můžete bez problémů ořezávat větve přímo ze země, bez nutnosti kamkoliv šplhat, a to až do parádní výšky 5 metrů.

Musíte však počítat s tím, že hmotnost takové pily je klidně vyšší než 7 kilogramů, takže to bude chtít trochu větší sílu a nějaké ty svaly. Co se týká výkonu, ten je někde kolem 1 kW, což ovšem bohatě stačí na menší a středně velké větve.

O značce STIHL

Značka STIHL vznikla roku 1926 v Německu a svou úplně první motorovou pilu představila světu již v roce 1929. Byl to tzv. dvoumužný stroj, protože tuto pilu musela obsluhovat dvojice, nebyla určena pro jednotlivce.

Ovšem v roce 1930 už se objevila první motorová pila pro jednoho. Společnost ušla hodně dlouhou cestu, během které své produkty neustále vyvíjela a zdokonalovala, aniž by se snižovala jejich kvalita. Naopak, motorové pily STIHL, patří k naprosté špičce ve svém oboru a mají velkou základnu spokojených zákazníků i fanoušků.

Motorové pily Stihl můžete nakoupit v e-shopu: Stihl.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (61 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Koupil jsem si motorovou pilu STIHL GTA 26 set a maká docela slušně. Stále kolem tří a půl tisíc, takže nic předraženého, ale pracuje se s ní dobře a má podle mě velmi slušný potenciál.

Přidat komentář

Recenzer
Logo