Bosch SMS 46GI05E

Myčka nádobí Bosch SMS 46GI05E patří do energetické třídy A++, přičemž její roční spotřeba činí 258 kWh. Zajímavé je, že v ekologickém režimu je spotřeba pouhých 0,9 kWh a 9,5 litru na cyklus. Pokud jde o účinnost mytí a sušení, obě spadají do třídy A.

Myčka vyniká tichým chodem, kdy hlučnost nepřesahuje 44 dB, takže se nemusíte bát naskládat nádobí do myčky a načasovat jí, aby vše umyla uprostřed noci. Kapacita myčky Bosch SMS 46GI05E je 12 sad nádobí a hravě si tak poradí s nádobím domácnosti o třech až čtyřech členech.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Bosch SMS 46GI05E má k dispozici 6 programů (Intenzivní 70°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Tichý program 50°C, Sklo 40°C, Hodinový 65°C) a 5 mycích teplot. Myčka má dávkovacího asistenta, který zajistí, že každá mycí tableta zapadne do malé záchytné misky a tam jí přesně mířený proud ihned rozpustí.

Horní koš má speciální trojnásobný mechanismus rackMatic. Ten umožňuje výškově nastavit koš podle potřeby pomocí stisknutí postranních páček. Vytvoří se tak dostatečný prostor pro objemnější nádobí, jako třeba velké hrnce. Proplachovací technologie ActiveWater monitoruje míru zašpinění vody a hlídá, kolik vody a kdy vlastně přidat.

Myčka nádobí Bosch SMS 46GI05E má tři speciální funkce. Tou první je VarioSpeed Plus, která ušetří až 66 % času. Další je HygienaPlus, ta s vysokou účinností odstraňuje až 99 % bakterií z nádobí. Poslední je Extra sušení, funkce, jež se postará o to, že na konci cyklu nebude na nádobí ani jediná kapka vody, takže se dá rovnou znovu používat nebo uklidit na příslušné místo.

Pohon zajišťuje odolný a velmi výkonný motor EcoSilence DriveTM, ten vyniká tím, že zajišťuje nízkou spotřebu vody i elektrické energie, stejně jako mu vděčíme za tichý chod myčky. Pro mytí skla je k dispozici režim Glass, ten hravě odstraní veškerou mastnotu i nečistoty ze skleněného nádobí a to už při 40°C, aniž by došlo k sebemenšímu poškození některé sklenice a dalšího nádobí.

Parametry

Výrobce: Bosch
Zařazení: volně stojící myčka nádobí
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 44 dB
Účinnost mytí: A
Počet programů: 6
Spotřeba vody: 9.5 l
Energetická třída: A++
Roční spotřeba el. energie: 258 kWh
Výška: 84,5 cm
Šířka: 60 cm
Hloubka: 60 cm
Hmotnost: 49,4 kg

Fotografie

 

Zajímají vás detaily? Přečtěte si Návod – Bosch SMS46GI05E

Závěrečné hodnocení

8.5 Celkové hodnocení

Volně stojící myčka nádobí Bosch SMS 46GI05E je tichý a velmi účinný spotřebič, která potěší nízkou spotřebou energie i vody. Snadno se ovládá, má pěkný design a je uvnitř skvěle uspořádaná. Nádobí je po vyjmutí dokonale čisté a suché. Rozhodně má tento model velmi slušný potenciál. Neváhejte porovnat s myčkou jiného výrobce, třeba Beko DIN 28430.

8.5Naše hodnocení
Design
8.5
Ovládání
8.5
Údržba
8.5
10Hodnocení čtenářů
Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
Klady
 • cena
 • design
 • úsporná
 • velice tichá
 • snadné ovládání
 • rychlost a kvalita mytí
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této myčce Bosch najdete na stránkách výrobce zde.

Nejprodávanější myčky nádobí

Podobné články, co by vás mohli zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
 1. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  S tímto produktem je celá moje rodina spokojená, určitě doporučujeme si jí pořídit.

  Klady: snadné ovládání dobře myje nádobí snadná údržba pěkný design
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo