Recenze Bosch SMS 46KI00E

Volně stojící myčka Bosch SMS 46KI00E vás hned na začátku zaujme naprosto tichým chodem, kdy hlučnost dosahuje pouhých 46 dB. Ovšem to je jen jedno z pozitiv tohoto spotřebiče. Další co potěší je úsporný provoz díky zařazení v energetické třídě A++, stejně jako šetrnost myčky k životnímu prostředí. Pokud jde o spotřebu, tak v případě elektrické energie je roční odhad 262 kWh, zatímco u vody je to 2100 litrů za rok.

Třída účinnosti sušení i mytí je A, takže nádobí bude dokonale čisté a lesklé. Výhodou je šířka 60 cm a velký vnitřní prostor, díky kterému se dovnitř naskládá až 13 sad nádobí, takže během jednoho mycího cyklu zvládnete opravdu dostatečné množství nádobí najednou. Myčka Bosch SMS 46KI00E je ideální pro početnější rodinu a jakýkoliv interiér.

Zjistit cenu

Vybavení a funkce

Bosch SMS 46KI00E disponuje praktickým displejem na přední straně myčky, na kterém se zobrazují veškeré aktuální informace během provozu, dokonce i upozornění na nutnost doplnění soli a leštidla. K dispozici je celkem 6 teplot a 6 mycích programů. Speciální funkce VarioSpeed Plus zrychluje mytí až dvojnásobně oproti běžnému mycímu programu. Funkce ExtraDry urychluje a zlepšuje proces sušení, který dosahuje vynikajících výsledků.

Mezi programy jsou Intenzivní 70 °C, Auto 45-65 °C, dále úsporný Eco 50 °C, na Sklo 40 °C, ale také TurboSpeed 20min na 60 °C a Hodinový 65 °C. Na ukončení mycího procesu vás upozorní akustický signál. Systém košů VarioFlex usnadňuje vkládání nádobí, navíc díky příborové zásuvce VarioDrawer můžete do myčky bez obav naskládat všechny příbory a veškeré drobné kuchyňské potřeby.

Horní koš můžete díky systému RackMatic nastavit celkem do tří výškových poloh, což umožňuje vložení velkých kusů nádobí do spodního koše. V obou koších jsou ještě navíc sklopné přihrádky pro stoprocentní využití každého kousku místa. Systém AquaStop vás chrání před vytopením.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Bosch
Zařazení:volně stojící myčka nádobí
Způsob umístění:
Hlučnost:46 dB
Účinnost mytí:A
Počet programů:6
Spotřeba vody:7.5 l
Energetická třída:A++
Roční spotřeba el. energie:262 kWh
Výška:84,5 cm
Šířka:60 cm
Hloubka:60 cm
Hmotnost:

zpět k obsahu ↑

Fotografie

bosch sms 46ki00e

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení

Volně stojící myčka Bosch SMS 46KI00E rozhodně potěší tichým chodem a nízkou spotřebou vody. Mohla by mít o něco nižší spotřebu elektrické energie, ale to zase vykompenzuje svými funkcemi a účinností mytí i sušení, neboť nádobí zanechává perfektně čisté. Jinak uvítáte vynikající poměr ceny/výkonu, rychlé programy a dostatečnou kapacitu, která se bude hodit třeba i při rodinných či jiných oslavách a večírcích. Parádní vychytávkou je přihrádka na příbory a sklopné přihrádky. S touto myčkou vedle nikdo určitě nešlápne, ale pro srovnání můžete porovnat třeba s Beko DFS 28020 W nebo Bosch SMV46KX01E.

Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
KLADY
 • tichá
 • rychlá
 • cena/výkon
ZÁPORY
 • výroba v Polsku
Napsat hodnocení

Více o této myčce Bosch najdete na stránkách výrobce zde.

 

Nejprodávanější myčky nádobí

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz