Předem plněná pračka se sušičkou LG F70J7HG0W je moderním zařízením tzv. 2v1, určeným nejen pro praní prádla, ale také jeho sušení. Díky maximální hloubce 45 cm patří k tzv. SLIM modelům. Pračka s integrovanou sušičkou zbaví veškeré vaše prádlo skvrn, zápachu z potu i všech nečistot. Výhodou je, že prádlo je možné po vyprání usušit a nemuset se zdržovat jeho věšením.

Oproti jiným modelům, se LG F70J7HG0W řadí do energetické třídy B, přičemž spotřeba energie za jeden rok se pohybuje kolem 1 134 kWh, u vody je to 80 l na jeden prací cyklus při pouhém praní a 125 litrů když se pere i suší zároveň. Kapacita bubnu je na 7 kilogramů špinavého prádla, což je dostačující pro středně velkou domácnost. Ovšem v případě sušení jsou to jen 4 kg vlhkého prádla.

Účinnost pracího výkonu i odstřeďování spadá do třídy A. Pokud jde o hlučnost, ta během praní nepřesahuje 57 dB a v průběhu odstřeďování nepřesáhne 73 dB. Co by mohlo být o něco lepší, to jsou otáčky při odstřeďování, které dosahují maximální hodnoty 1 000 otáček za minutu, to není žádná sláva.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Automatická pračka LG F70J7HG0W disponuje dohromady 14 programy, kam patří Bavlna, Bavlna+, Smíšené prádlo, Syntetika, Steam – parní praní, Pro alergiky Parní dětská péče, Jemná péče, Sportovní oblečení, Jemné prádlo, Pokrývky, Rovnou na sebe nebo také Rychlý 30. Další programy si můžete stáhnout prostřednictvím aplikace LG Smart ThinQ.

U pračky LG F70J7HG0W je možné nastavit odložený start a to až o 19 hodin. Hravě si tak zvolíte nejvhodnější čas, kdy má praní a sušení začít i skončit, takže třeba budete v práci, a když dorazíte domů, bude hotovo a vy můžete prádlo vyjmout z pračky ven vyprané, vysušené a hlavně čisté i svěží.

Jakmile zvolíte prací program, nastupuje technologie 6 Motion Direct Drive, která dokáže bubnem pohybovat celkem v šesti směrech, díky nimž je o prádlo postaráno s maximální šetrností a péčí. Pokud jde o pohyby, tak Drhnutí, Filtrace a Volný pád jsou určeny pro účinné praní, zatímco Pohyb s pádem, Valivý pohyb a Houpavý pohyb zajišťují jemné praní.

Stejně jako je tomu u jiných modelů, i pračka LG F70J7HG0W disponuje inovativním Inverter Direct Drive motorem, který je přímo napojen na buben. Tento motor vyniká svou kvalitou i tichostí. Vzhledem k tomu, že nepoužívá řemen, vnitřní součástky jsou mnohem méně zatěžovány, takže výsledkem je úspora energie, vyšší účinnost praní a o mnoho méně vibrací i hluku.

Je to jeden z nejlepších motorů, které se na trhu vyskytují, ostatně ne nadarmo na něj dává výrobce záruku deset let a to nejen na samotný motor, ale i jeho součásti. Pračka LG F70J7HG0W dostala do výbavy i speciální a maximálně šetrný program vhodný pro domácnost s alergiky a malé děti.

Tento program využívá k praní páru, ta dokáže dezinfikovat a tím eliminovat nežádoucí alergeny z tkanin, navíc je maximálně šetrná k jakémukoliv kousku prádla. Dojde ke zničení 99,9 % různých alergenů, o kterých je známo, že jsou viníky nejen mnoha alergií, ale také respiračních onemocnění. Dokonce se může pochlubit certifikací BAF, tedy British Allergy Foundation. Veškeré dění v pračce zobrazuje přehledný LED displej.

Nesmíme zapomínat na to, že pračka LG F70J7HG0W se řadí mezi tzv. chytré spotřebiče a to díky vynikající a maximálně inovativní aplikaci Smart ThinQ. Dobré je, že jednoduše ovládáte pračku na dálku.

Než půjdete do práce, připravíte vše na praní a pak třeba během oběda spustíte aplikaci a nastavíte, že má prací cyklus začít třeba ve 14 hodin, navíc si můžete stáhnout další prací programy nebo získat přístup k aktuálním inovacím.

V současnosti je hodně oblíbenou a značně užitečnou i praktickou funkcí možnost přidání zapomenutých kousků prádla, přestože už prací cyklus spustil. Stačí jen stisknout tlačítko Přidat prádlo a vložit zbývající kousky do bubnu, pak znovu spustit praní.

Samozřejmostí je technologie Eco Hybrid, s jejíž pomocí ušetříte vodu a ještě snížíte náklady na energii díky možnosti zkrátit cyklus. Technologie Fuzzy Logic umí zvážit prádlo a podle náplně bubnu pak přizpůsobí délku pracího cyklu i spotřebu vody.

Parametry

Výrobce: LG
Zařazení: pračka se sušičkou
Způsob umístění: volně stojící
Maximální náplň: 7 kg
Hlučnost: 57 dB
Počet otáček: 1000 ot./min
Účinnost praní: A
Počet programů: 14
Spotřeba vody: 80 l
Energetická třída: B
Spotřeba el. energie: 5.67 kWh
Výška: 85 cm
Šířka: 60 cm
Hloubka: 45 cm
Hmotnost: 62 kg

Fotografie

LG F70J7HG0W

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – LG F70J7HG0W

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Nastavení programů u pračky LG F70J7HG0W je velmi jednoduché a jejich počet dostačující. Oproti jiným modelům se tento zdá zákazníkům poněkud hlučnější, ačkoliv jen nepatrně. Potěšující je, že jsou to 2 spotřebiče v jednom a ještě v SLIM provedení, takže se vejde i do malé koupelny, kde prádlo vyperete, usušíte a vůbec nemusíte řešit jakékoliv šňůry na prádlo či sušáky prádla. Pěkný design i rychlé programy dělají z pračky LG F70J7HG0W perfektního pomocníka do každé domácnosti. Dosahuje vynikajícího poměru cena/kvalita. Pro nenáročného uživatele je skvělou volbou. Porovnejte si tento typ s pračkou LG F72J8HS2W, od stejného výrobce a zjistěte, čím je zajímavější nebo odlišná. Její recenze je pro vás připravená na našich stránkách.

9Naše hodnocení
Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
10Hodnocení čtenářů
Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
Klady
 • tichý chod
 • rozměry sedí
 • intuitivní ovládání
Zápory
 • odpadní hadice netěsní
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této pračce LG najdete na stránkách výrobce tady.

Oblíbení prodejci: Mall.cz, Datart.cz, Kasa.cz a další

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  Tento typ pračky se sušičkou nám doporučila moje rodina. Je tichá, poměr cena/výkon a snadno se ovládá.

  Přínosný(0) Nepomohl(1)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo