Pračka pod umyvadlem

Potřebujete ušetřit místo v koupelně a umístění pračky pod umyvadlem se vám zdá jako ideální řešení? Je tomu opravdu tak, nebo existuje i lepší volba?

Na evropském trhu je nabídka takových modelů pračky, které lze umístit přímo pod umyvadlo, při zachování standardní výšky jeho instalace, značně omezená. Ale nezoufejte. Poradíme vám, jak tento problém elegantně obejít. Pojďte se s námi tedy podívat nejen na to, jaké možnosti existují, ale také na jejich hlavní výhody a nevýhody.

Pračky pod umyvadlo

Sety obsahující umyvadlo spolu s pračkou, kterou lze pod takové umyvadlo umístit, jsou k dostání na některých zahraničních trzích, zejména pak v Rusku. Avšak toto řešení s sebou přináší řadu problémů. Těmi nejčastěji zmiňovanými je nedostatečný objem bubnu pračky a celkově nízká kvalita spotřebiče, malá hloubka umyvadla a nestandardní instalace odtoku, díky které dochází k jeho daleko častějšímu ucpávání.

Umístění pračky v těsné blízkosti umyvadla

Jak již bylo zmíněno, pračku přímo pod umyvadlo u nás jen tak lehce nepořídíte, a pokud ano, nese to s sebou řadu problémů. V případě, že trváte na takovém umístění, je jednou z možností umístit umyvadlo výše, než je standardní, což však může být při jeho užívání značně nepohodlné. Tou druhou je předsadit pračku před sifon. Obě tyto varianty jsou však dosti nepraktické.

Není ale důvod zoufat. Existuje alternativní řešení, které s sebou přináší stejné výhody, avšak je mnohem praktičtější. Tím je zabudování pračky pod společnou linku, nebo do skříňky, těsně vedle umyvadla. Tato varianta ušetří drahocenné místo ve vaší koupelně a zároveň působí esteticky velmi dobře. Případně lze linku osadit dvířky a tím pračku zakrýt. Takovouto kombinovanou linku si můžete nechat vyrobit na míru, anebo zakoupit některý z již předpřipravených modelů.

Jaké parametry by taková pračka měla splňovat?

Základním předpokladem je výběr modelu pračky s předním, nikoliv vrchním plněním. Zatímco pračka s vrchním plněním může být vhodnou volbou v případě, kdy máte k dispozici úzký prostor, pračka s plněním předním zase umožňuje využít také prostor nad ní, a tím pádem je tato varianta vhodná, pokud budete chtít pračku vestavět. Navíc se jedná o rozšířenější variantu na trhu, a tak nebudete ve výběru tolik omezeni nabídkou a určitě si vyberete model, který bude splňovat právě vaše požadavky.

Výběr konkrétního modelu závisí, kromě funkcí, kterými pračka disponuje, hlavně na rozměrech prostoru, kam budete chtít pračku umístit. Ty je potřeba si pořádně a správně naměřit a při výběru pračky se jimi řídit. Obecně platí, že výška spotřebiče by neměla přesáhnout 85 cm, taková je totiž standardní výška, ve které je instalováno umyvadlo, a hloubka by měla být maximálně 45 cm. Šířka je pak velice variabilní v závislosti na vašich prostorových možnostech.

Výhody a nevýhody uvažovaných řešeních

Hlavní výhodu, ať už toho či onoho řešení, je oproti volně stojící pračce bezesporu ušetření prostoru. Navíc zabudovanou pračku lze schovat za dvířka, což působí esteticky a elegantně. Naopak nevýhodou je menší výběr v důsledku nutnosti přizpůsobit se prostorovým parametrům.

Zatímco při umístění pračky přímo pod umyvadlo budete značně omezeni kapacitou, při zabudování pračky v těsné blízkosti umyvadla budete tohoto problému ušetřeni. Takové umístění pračky totiž umožňuje zvolit model s větším objemem bubnu, a vy tak budete bez problému moci vyprat prádlo nejen pro sebe, ale také pro celou rodinu. I ve výběru funkcí a programů spotřebiče budete ve výběru podstatně méně omezeni nabídkou.

Shrnutí

Umístění pračky pod umyvadlo je ideálním řešením v případě, že se potýkáte s nedostatkem místa. Její umístění přímo pod umyvadlo je sice při splnění určitých podmínek možné, avšak přesto doporučujeme zvolit spíše variantu zabudování pračky pod společnou desku v těsné blízkosti umyvadla. Takové řešení splní svůj účel a zároveň s sebou přináší daleko méně komplikací.

Ideální je zakomponovat tento požadavek do plánů ještě před samotnou realizací stavby/přestavby koupelny, abyste předešli nepříjemným komplikacím v jejím průběhu. Ještě více místa ušetříte v případě, že zvolíte spotřebič 2v1, který v sobě kombinuje pračku a sušičku zároveň.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (94 hodnocení)
​​

Petra Lovecká

Petra Lovecká

Když jsem objevila kouzlo copywritingu a pochopila, že se můžu psaním živit, byla to pro mě jasná volba. Má slova nejsou jen prázdná místa na papíře, ale odraz mé duše, mých zkušeností a mé vášně. Ráda cestuju a sbírám inspiraci, ale psaní je to, co mě opravdu naplňuje. A když zrovna nepíšu? Najdete mě s knihou v ruce, v kavárně s přáteli nebo na cestách, na které vyrážím nejraději se svým psem.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Nápad dát pračku pod umyvadlo byla dokonalost sama, protože se ušetřila velká část potřebného místa a je to velmi praktické. Rozhodně tuto variantu doporučuji.

  2. Díky za článek, velice zajímavá inspirace. Dát pračku takhle pod umyvadlo, to by mě ani ve snu nenapadlo, ale je to parádní úspora místa.

Přidat komentář

Recenzer
Logo