Pračky Samsung

Pokud jde o pračky Samsung, můžeme s jistotou říci, že patří mezi spotřebiče, které jsou na skutečném technologickém vrcholu a jsou v této oblasti naprostou špičkou. Disponují spoustou vysoce moderních funkcí, jež mnoho uživatelů vítá, přestože se některé z nich mohou zdát až příliš složité a náročné.

Všechny pračky Samsung

Faktem je, že starší modely se sice řadí do nižších tříd, ale jinak se téměř všechny výrobky mohou pochlubit energetickou třídou A – A+++. Pračky Samsung jsou k dostání pouze jako volně stojící a plněné předem, modely s horním plněním mezi nimi nenajdete. Kapacita praček se pohybuje v rozmezí od 5 do 9 kilogramů prádla, takže se dají pořídit produkty pro malé, střední i velké domácnosti.

Jediné, v čem jsou pračky Samsung zatím vcelku průměrné, je hlučnost, která se zatím pohybuje minimálně na 49 dB, zatímco třeba u značky Bosch najdete modely, co mají 42 dB, Siemens nabízí 41 dB a taková Romo Euronova má během pracího cyklu pouhých 40 dB.

aplikace samsung pračka

Samsung aplikace pro zobrazení informací o průběhu praní

Stejně jako u jiných značek, nabízí i Samsung pračky různých produktových řad, jmenujme například sérii F400, F500, WW4000J, WW4100K, WW4500K, WW5000J, WW5600K, WW6000, WW6500K, WW6800M nebo také WW7800M.

Mezi specifické vlastnosti či funkce, jež jsou charakteristické pro pračky Samsung, je třeba zásuvka StayClean Drawer. Principem této zásuvky je to, že je během každého pracího cyklu tzv. prostříknuta vodou, takže nehrozí, aby se v ní kdekoliv usadil jen jediný pozůstatek pracího prášku, naopak je vždy spotřebován až do konce.

Skvělou vychytávkou je funkce Eco Drum Clean, ta zase pro změnu zajistí, že pračka vyčistí buben tak, že je naprosto čistý a hlavně svěže voní, aniž by k tomu bylo potřeba použít různé čisticí prostředky, které bývají škodlivé, často i agresivní a mohou vyvolávat alergické reakce. S touto funkcí se pračka sama ohlásí, až bude čas buben vyčistit.

Z dalších zajímavostí je dobré zmínit speciální dvířka AddWash umožňující dodatečné přidání zapomenutého prádla i když už prací cyklus běží, dále technologie QuickDrive pro zkrácení prací doby a úsporu elektrické energie až 20 %. Super je rovněž technologie Eco Bubble, díky níž se prací prášek promění na aktivní pěnu a má tak větší šanci proniknout až do hloubky tkanin.

Ostatně i v zářijovém vydání časopisu dTest, jste se mohli přesvědčit, že Samsung má v oblasti spotřebičů pro domácnost opravdu co nabídnout. V kategorii praček byla spolu s dalšími 17 modely testována pračka Samsung QuickDrive WW90M649OPM/ZE a v celkovém hodnocení obstála oproti konkurenci se 71 %, čímž si vysloužila značku kvality Vítěz testu.

Zajímá vás, jak jsou na tom další pračky? Čtěte náš test praček.

O značce Samsung

Značka Samsung má dlouholetou historii, která se začala psát v roce 1969, kdy byla založena společnost Samsung Electronic Industry Co Ltd. a také společnost Samsung-Sanyo Electronics, která se později přejmenovala na Samsung Electro-Mechanics (březen 1975) a poté se sloučila se Samsung Electronics (březen 1977). V roce 1970 zahájila Samsung-Sanyo výrobu černobílých televizorů a o rok později pak začal jejich export do Panamy.

Následující rok se začaly vyrábět černobílé televizory určené pro domácí trh, přičemž jen o dva roky později, tedy v roce 1974 začala výroba praček a chladniček. Neuvěřitelný 1 milion černobílých televizorů, přesně tolik jich bylo vyrobeno do roku 1976.

Rok 1977 znamenal zahájení sériové výroby barevných televizorů a jejich export. Je až k neuvěření, že v roce 1978 se mohla společnost pochlubit 4 miliony vyrobených černobílých televizorů, což bylo v té době nejvíc na světě, v témže roce byla založena první zámořská pobočka a to v USA.

Takhle bychom mohli pokračovat rok po roce, protože společnost se postupně vyvíjela a přicházely stále nové produkty, ať už to byly klimatizační zařízení, videorekordéry, osobní počítače nebo také barevné televizory, kterých bylo v roce 1989 vyrobeno přes 20 milionů kusů.

V roce 1991 byl dokončen vývoj mobilních telefonů a následovaly další oblasti, do kterých se Samsung pouštěl. Polovina 90. let minulého století znamenal zlom, neboť společnost Samsung Electronics se rozhodla zcela změnit koncepci svého podnikání a zaměřila se na výrobu prvotřídních výrobků světové třídy.

Tím si chtěla zajistit 100 % spokojenost všech zákazníků, přičemž vize zněla: KVALITA PŘEDEVŠÍM. V této době se hned 17 různých produktů/výrobků, mezi nimiž byly polovodiče, počítačové monitory TFT-LCD obrazovky atd. zařadilo mezi 6 nejlepších výrobků, které měly podíl na světovém trhu v daných oblastech, a 12 výrobků si vysloužilo to nejvyšší tržní ocenění v rámci příslušných oblastí.

Samsung Electronics je aktivní také ve světě sportu, například v červenci roku 1996 byl tehdejší předseda představenstva zvolen členem Mezinárodního olympijského výboru, což značně pozvedlo celkovou image společnosti a učinilo jí tak klíčovým sponzorem světové atletiky.

Dokonce ani finanční krize v roce 1977, která zasáhla skoro všechny korejské společnosti, se u Samsung Electronics nijak výrazně neprojevila a ta mohla bez problémů pokračovat v růstu, za což vděčila vedoucí pozici, jež měla v oblasti digitálních a síťových technologií i trvalému zaměření na elektroniku, finance a ostatní služby, které s těmito oblastmi přímo souvisí.

Samsung se stal lídrem trhu na mnoha polích, ať už jsou to mobilní telefony, televizory, audio technika, kamery, fotoaparáty, počítače, notebooky, klimatizační zařízení atd. Na tuto značku můžete narazit v mnoha domácnostech, ale i kancelářích, firemních budovách i výrobních halách.

Všechny produkty, které jsou uvedeny na trh, mají něco specifického, čím je daný výrobek charakteristický. U ledniček je to chladicí systém Multi-Flow, u mikrovlnné trouby zase narazíte na technologii TDS, která zajišťuje trojitý systém distribuce mikrovln. Lahůdkou mezi velkými domácími spotřebiči jsou bezesporu oblíbené americké lednice, respektive kombinované chladničky tzv. Side-by-Side.

Kromě již jmenovaných spotřebičů, pořídíte pod logem Samsung také sušičky a pračky, tiskárny, monitory, vysavače, různé vestavné spotřebiče a spoustu komponent pro kancelářská zařízení. Nechybí ani paměťové karty, domácí kina, tablety, reproduktory, chytré hodiny či robotické vysavače.

Pračky Samsung můžete nakoupit v těchto e-shopech: Mall.czExpert.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (91 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Já se už celá léta držím praček Samsung a neprohloupila jsem. Zatím mám třetí, ale u nás pračka jede skoro každý den, přece jen je nás doma šest, takže je stále co prát. Tahle značka je prostě skvělá a mám jejich výrobky ráda a to nejen v případě praček.

  2. Máme doma Samsung WW90TA046AT a pere skvěle, jsem moc nadšená. Prádlo hezky voní a je čisté, co víc si přát. Spotřeba je také přívětivá, takže není co vytknout.

Přidat komentář

Recenzer
Logo