Pračky Samsung

Pokud jde o pračky Samsung, můžeme s jistotou říci, že patří mezi spotřebiče, které jsou na skutečném technologickém vrcholu a jsou v této oblasti naprostou špičkou. Disponují spoustou vysoce moderních funkcí, jež mnoho uživatelů vítá, přestože se některé z nich mohou zdát až příliš složité a náročné.

Faktem je, že starší modely se sice řadí do nižších tříd, ale jinak se téměř všechny výrobky mohou pochlubit energetickou třídou A – A+++. Pračky Samsung jsou k dostání pouze jako volně stojící a plněné předem, modely s horním plněním mezi nimi nenajdete. Kapacita praček se pohybuje v rozmezí od 5 do 9 kilogramů prádla, takže se dají pořídit produkty pro malé, střední i velké domácnosti.

Všechny pračky Samsung

Jediné, v čem jsou pračky Samsung zatím vcelku průměrné, je hlučnost, která se zatím pohybuje minimálně na 49 dB, zatímco třeba u značky Bosch najdete modely, co mají 42 dB, Siemens nabízí 41 dB a taková Romo Euronova má během pracího cyklu pouhých 40 dB.

aplikace samsung pračka

Samsung aplikace pro zobrazení informací o průběhu praní

Stejně jako u jiných značek, nabízí i Samsung pračky různých produktových řad, jmenujme například sérii F400, F500, WW4000J, WW4100K, WW4500K, WW5000J, WW5600K, WW6000, WW6500K, WW6800M nebo také WW7800M.

Mezi specifické vlastnosti či funkce, jež jsou charakteristické pro pračky Samsung, je třeba zásuvka StayClean Drawer. Principem této zásuvky je to, že je během každého pracího cyklu tzv. prostříknuta vodou, takže nehrozí, aby se v ní kdekoliv usadil jen jediný pozůstatek pracího prášku, naopak je vždy spotřebován až do konce.

Skvělou vychytávkou je funkce Eco Drum Clean, ta zase pro změnu zajistí, že pračka vyčistí buben tak, že je naprosto čistý a hlavně svěže voní, aniž by k tomu bylo potřeba použít různé čisticí prostředky, které bývají škodlivé, často i agresivní a mohou vyvolávat alergické reakce. S touto funkcí se pračka sama ohlásí, až bude čas buben vyčistit.

Z dalších zajímavostí je dobré zmínit speciální dvířka AddWash umožňující dodatečné přidání zapomenutého prádla i když už prací cyklus běží, dále technologie QuickDrive pro zkrácení prací doby a úsporu elektrické energie až 20 %. Super je rovněž technologie Eco Bubble, díky níž se prací prášek promění na aktivní pěnu a má tak větší šanci proniknout až do hloubky tkanin.

Samsung Addwash

Dvojitá dvířka Samsung Addwash

Ostatně i v zářijovém vydání časopisu dTest, jste se mohli přesvědčit, že Samsung má v oblasti spotřebičů pro domácnost opravdu co nabídnout. V kategorii praček byla spolu s dalšími 17 modely testována pračka Samsung QuickDrive WW90M649OPM/ZE a v celkovém hodnocení obstála oproti konkurenci se 71 %, čímž si vysloužila značku kvality Vítěz testu.

Zajímá vás, jak jsou na tom další pračky? Čtěte náš test praček.

zpět k obsahu ↑

O značce Samsung

Značka Samsung má dlouholetou historii, která se začala psát v roce 1969, kdy byla založena společnost Samsung Electronic Industry Co Ltd. a také společnost Samsung-Sanyo Electronics, která se později přejmenovala na Samsung Electro-Mechanics (březen 1975) a poté se sloučila se Samsung Electronics (březen 1977). V roce 1970 zahájila Samsung-Sanyo výrobu černobílých televizorů a o rok později pak začal jejich export do Panamy.

Následující rok se začaly vyrábět černobílé televizory určené pro domácí trh, přičemž jen o dva roky později, tedy v roce 1974 začala výroba praček a chladniček. Neuvěřitelný 1 milion černobílých televizorů, přesně tolik jich bylo vyrobeno do roku 1976.

Rok 1977 znamenal zahájení sériové výroby barevných televizorů a jejich export. Je až k neuvěření, že v roce 1978 se mohla společnost pochlubit 4 miliony vyrobených černobílých televizorů, což bylo v té době nejvíc na světě, v témže roce byla založena první zámořská pobočka a to v USA.

Takhle bychom mohli pokračovat rok po roce, protože společnost se postupně vyvíjela a přicházely stále nové produkty, ať už to byly klimatizační zařízení, videorekordéry, osobní počítače nebo také barevné televizory, kterých bylo v roce 1989 vyrobeno přes 20 milionů kusů.

V roce 1991 byl dokončen vývoj mobilních telefonů a následovaly další oblasti, do kterých se Samsung pouštěl. Polovina 90. let minulého století znamenal zlom, neboť společnost Samsung Electronics se rozhodla zcela změnit koncepci svého podnikání a zaměřila se na výrobu prvotřídních výrobků světové třídy.

Tím si chtěla zajistit 100 % spokojenost všech zákazníků, přičemž vize zněla: KVALITA PŘEDEVŠÍM. V této době se hned 17 různých produktů/výrobků, mezi nimiž byly polovodiče, počítačové monitory TFT-LCD obrazovky atd. zařadilo mezi 6 nejlepších výrobků, které měly podíl na světovém trhu v daných oblastech, a 12 výrobků si vysloužilo to nejvyšší tržní ocenění v rámci příslušných oblastí.

Samsung Electronics je aktivní také ve světě sportu, například v červenci roku 1996 byl tehdejší předseda představenstva zvolen členem Mezinárodního olympijského výboru, což značně pozvedlo celkovou image společnosti a učinilo jí tak klíčovým sponzorem světové atletiky.

Dokonce ani finanční krize v roce 1977, která zasáhla skoro všechny korejské společnosti, se u Samsung Electronics nijak výrazně neprojevila a ta mohla bez problémů pokračovat v růstu, za což vděčila vedoucí pozici, jež měla v oblasti digitálních a síťových technologií i trvalému zaměření na elektroniku, finance a ostatní služby, které s těmito oblastmi přímo souvisí.

Samsung se stal lídrem trhu na mnoha polích, ať už jsou to mobilní telefony, televizory, audio technika, kamery, fotoaparáty, počítače, notebooky, klimatizační zařízení atd. Na tuto značku můžete narazit v mnoha domácnostech, ale i kancelářích, firemních budovách i výrobních halách.

Všechny produkty, které jsou uvedeny na trh, mají něco specifického, čím je daný výrobek charakteristický. U ledniček je to chladicí systém Multi-Flow, u mikrovlnné trouby zase narazíte na technologii TDS, která zajišťuje trojitý systém distribuce mikrovln. Lahůdkou mezi velkými domácími spotřebiči jsou bezesporu oblíbené americké lednice, respektive kombinované chladničky tzv. Side-by-Side.

Kromě již jmenovaných spotřebičů, pořídíte pod logem Samsung také sušičky a pračky, tiskárny, monitory, vysavače, různé vestavné spotřebiče a spoustu komponent pro kancelářská zařízení. Nechybí ani paměťové karty, domácí kina, tablety, reproduktory, chytré hodiny či robotické vysavače.

zpět k obsahu ↑

Recenze praček Samsung

Added to wishlistRemoved from wishlist 0

Předem plněná pračka Samsung WW90M649OPM je perlou mezi spotřebiči tohoto druhu. Nejen, že šetří váš čas, protože dokáže zkrátit dobu pracího cyklu až skoro o ...

Added to wishlistRemoved from wishlist 0

Volně stojící předem plněná pračka Samsung WW80J5446EW na vás udělá dojem hned na první pohled svým dokonale vyladěným designem, který ještě podtrhuje luxusní ...

Added to wishlistRemoved from wishlist 0

Pračka s předním plněním Samsung WW90M740NOA patří do energetické třídy A+++, přičemž roční spotřeba elektrické energie činí 130 kWh, zatímco v případě ...

Added to wishlistRemoved from wishlist 0

Volně stojící pračka s předním plněním Samsung WW80M644OPW disponuje s velmi slušnou kapacitou bubnu až na 8 kilogramů prádla, což je super pro středně velkou ...

Added to wishlistRemoved from wishlist 0

Samsung WW70K5210UW je úsporná, předem plněná pračka energetické třídy A+++ s velkým bubnem a kapacitou 7 kilogramů špinavého prádla. Výrobce zaručuje 10 let ...