TOP produkt

Samsung WW90M649OPM

Předem plněná pračka Samsung WW90M649OPM je perlou mezi spotřebiči tohoto druhu. Nejen, že šetří váš čas, protože dokáže zkrátit dobu pracího cyklu až skoro o 50 %, ale také spotřebuje zhruba o 20 % méně energie.

Vzhledem k tomu, že patří do energetické třídy A+++, která je nejúspornější, není se čemu divit. Roční spotřeba elektrické energie činí pouhých 130 kWh, což je hodně slušná hodnota. Podobně je na tom i spotřeba vody v podobě 400 litrů za rok.

Tento model je ideální pro početnější rodinu díky nadstandardní kapacitě, neboť buben je schopen pojmout až 9 kg prádla. Kromě jiného, potěší svým dokonale futuristickým designem, který se perfektně hodí do jakékoliv domácnosti, bez ohledu na to, jestli je zařízena moderně či tradičně.

Pračka Samsung WW90M649OPM vyniká tichým chodem, neboť během pracího cyklu dosahuje pouhých 49 dB, za což vděčí maximálně spolehlivému digitálnímu invertorového motoru. Pokud jde o odstřeďování, tam to vůbec není špatné, protože Samsung WW90M649OPM to dokáže roztočit až na 1 400 otáček za minutu. Účinnost pracího výkonu i odstřeďování spadá do třídy A.

Ne nadarmo se automatická pračka Samsung WW90M649OPM stala v září 2018 vítězem dTestu. Vysloužila si tehdy skvělých 71 % a to se v této kategorii testovalo celkem 18 výrobků. Výsledné hodnocení ocenilo zejména skvělé výsledky praní, ale také odstřeďování. Samozřejmě, že si důležitá procenta získala také nízkou spotřebou vody a minimálním odběrem elektrické energie.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Praní v pračce Samsung WW90M649OPM usnadňuje inovativní funkce AddWash, díky které už nikdy nebudete muset nadávat, když něco zapomenete vhodit do bubnu a vzpomenete si na to až poté, co pračku zapnete, a spustí se prací cyklus. K dispozici je celkem 14 programů, takže je rozhodně z čeho vybírat.

Tato funkce umožňuje přidat další kousky oblečení kdykoliv v průběhu procesu praní. Dobré je, že se dá prádlo i aviváž přidat v určité části procesu, a to během máchání či odstřeďování. Samsung WW90M649OPM dostal do výbavy digitální invertorový motor, který zaručuje vysokou úsporu elektrické energie, tichý chod dlouhotrvající výkon. Minimální hlučnost a značná úspora je výsledkem silných magnetů, jejichž zásluhou nehrozí mechanické tření a také nedochází k opotřebování součástí.

Samsung WW90M649OPM má také technologii Eco Bubble, která přemění prací prostředek na aktivní bublinky/pěnu. Ta mnohem lépe a rychleji pronikne do tkanin, takže se prádlo snadněji zbaví nečistot, ale zároveň s tím ochrání tkaninu před poškozením a ještě ušetří spoustu energie. S touto technologií tak můžete místo na 60°C prát hravě na 40°C.

Speciální funkce Bubble Soak je určena pro odstranění odolných skvrn od jídla, make-upu, trávy nebo třeba krve. Jakmile navolíme program, tato funkce k němu přidá tzv. intenzivní fázi. Během této fáze na tkaninu působí aktivní pěna dřív, než vůbec začne standardní prací program.

Skvělou vychytávkou je aplikace Samsung Q-rator, která vám ulehčí domácí práce díky tomu, že pračku Samsung WW90M649OPM spáruje s vaším chytrým telefonem. Díky tomu si hravě načasujete vybraný prací cyklus na dálku prostřednictvím programového asistenta.

Navíc je tato aplikace schopna nastavit optimální hodnoty pracího cyklu na základě určitého druhu oblečení a také zvládne nahlásit jakoukoliv vzniklou poruchu či jen problém, s jehož odstraněním pomůže pro změnu asistent údržby.

Pračka skrývá vysoce kvalitní topné těleso se speciální povrchovou úpravou. Tato úprava dokáže minimalizovat usazování nežádoucího vodního kamene z tvrdé vody, takže pak může těleso pracovat se stejným účinkem po celou dobu své životnosti úplně stejně, jako když je nové.

Další zajímavou technologií je Eco Drum Clean+, ta se řadí k ekologicky šetrným, neboť dokáže pračku udržovat neustále svěží, aniž by k tomu potřebovala jakékoliv chemikálie. Zcela bez použití nějakého prostředku zvládá odstranit až 99,9 % bakterií, jež jsou důvodem, že pračka nebo dokonce prádlo občas zapáchá. K dispozici má navíc inteligentní senzory, které hlídají, kdy je nutné buben vyčistit.

Mezi programy je i Super Speed, s nímž se možné zkrátit čas potřebný na praní až o 34 %, takže máte celou várku prádla vypranou za neuvěřitelných 39 minut, což je super. Svůj podíl na tom má nejen QuickDrive a Eco Bubble, ale rovněž inovativní funkce Speed Spray s duálním vstřikováním vody, spolu se samotnou konstrukcí bubnu Swirl+, s jehož pomocí je dosaženo rychlejšího máchání i mnohem vyšších otáček.

Parametry

Výrobce: Samsung
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 9 kg
Hlučnost: 49 dB
Hlučnost při odstřeďování: 73 dB
Počet otáček: 1 400
Hmotnost: 79 kg
Počet programů: 14
Energetická třída: A+++
Příkon:
Spotřeba el. energie: 130 kWh
Šířka: 60 cm
Hloubka: 60 cm
Výška: 85 cm
Objem bubnu:

Fotografie

Samsung WW90M649OPM

Vývoj ceny

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – Samsung WW90M649OPM

Závěrečné hodnocení

10 Celkové hodnocení
Kvalitní pračka vyšší třídy

Pokud se rozhodnete pro pračku Samsung WW90M649OPM, určitě nemůžete šlápnout vedle. Má dostatečně velkou kapacitu pro velkou domácnost, spoustu inovativních funkcí a technologií, možnost ovládání prostřednictvím chytrého telefonu, dále je možné vyprat celou várku za necelých 40 minut a ještě zapadne do každé domácnosti svým dokonale vyladěným designem. Navíc se stala vítězem dTestu, kdy prorazila až na vrchol mezi celkovým počtem 18 testovaných praček. Za nás dáváme jednoznačně oba palce nahoru, přestože si myslíme, že se určitě budete chtít podívat i na jiný model, abyste si mohli porovnat klady i zápory. Neváhejte a mrkněte na pračku Samsung WW80M644OPW.

Design
10
Ovládání
10
Údržba
10
Klady
 • tichá
 • velký buben
 • snadné ovládání
 • krátká doba praní
 • prádlo se nemačká
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o této pračce Samsung najdete na oficiální stránce výrobce.

Tento model můžete koupit v těchto obchodech: Kasa, Datart, Mall, Euronics a další

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. 1
  Design
  20
  Ovládání
  20
  Údržba
  20

  Čím víc funkcí, tím víc závad.

  Klady: Nemá chybu, pere nádherně, levně
  Zápory: Přesně po 25 měsících přestala fungovat z důvodu nefunkčního zamykání dveří. Kod chyby DC. Mimo 2 letou záruku. Zlaté 15 let staré Beko za 6500,-, které jsem naštěstí nevyhodil. Jsem zvědav,co sranda-oprava bude stát!!!
  Přínosný(5) Nepomohl(1)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo