Půjčky na OP

Půjčky na občanku nejsou žádnou nezvyklou situací, občanský průkaz je zkrátka a dobře třeba u naprosto každé uzavřené smlouvy, a to ať už se jedná o pojištění, kupní smlouvu či právě zmiňovaný úvěr. Důležitost platných dokladů je nám všem obecně známá a téměř nikoho nepřekvapí, když je během žádosti o úvěr požádán právě o prokázání identity tímto způsobem. Právě půjčka na OP a pouze OP je doménou v sektoru nebankovních úvěrů kdy poskytovatel půjčky ověřuje identitu pouze na základě kopie zmíněného dokladu.

To z půjček na OP dělá snadno sjednané a rychle vyřízené záležitosti. Každá mince má však dvě strany a co jednomu slouží může druhému škodit. Půjčky na občanku lze v případě ztráty či odcizení tohoto nepřenosného dokladu bohužel i zneužít. V následujícím článku vás seznámíme s poskytovateli půjček na OP, dozvíte se také zda je vůbec možné prokázat se v případě online úvěrů pouze občanským průkazem a zároveň vám sdělíme, jak postupovat v případě, že někdo zneužil vašeho občanského průkazu právě za účelem rychlé půjčky po internetu.

Co je půjčka na OP?

Půjčka na OP je rychlá půjčka na občanský průkaz, která je specifická právě díky velmi jednoduché žádosti a obvykle i rychlým posouzením a vyřízením žádosti o úvěr. Půjčky, u kterých je předností právě minimální práce s žádostí a posouzením pak na druhé straně nesou břímě vyššího RPSN a úroků. Rychlé půjčky na OP jsou poskytovány nebankovními sektory, jsou bezúčelové, takže nemusíte sdělovat, jak s penězi naložíte a vše zvládnete vyřídit online, nebo po telefonu.

Doklad, jenž je nutný k online žádosti o úvěr doložit je naprosto vždy občanský průkaz. Občanský průkaz stačí pouze ofotit z obou stran a přiložit soubor k žádosti, někteří poskytovatelé požadují selfie žadatele s čitelnou a viditelnou občankou v záběru a jiní dodatečně vyžadují i ověření bankovního účtu. Ověření bankovního účtu znamená odeslání symbolického poplatku, obvykle 1 Kč, na účet věřitele. Ať už by to bylo jakkoli příjemné a hlavně pohodlné, pouze občanský průkaz k vyřízení půjčky nestačí. Téměř všichni poskytovatelé úvěrů vyžadují doložit potvrzení o pravidelných příjmech, obvykle však stačí jeden či dva výpisy z bankovního účtu nebo doložení výplatní pásky.

V případě půjčky pouze na občanský průkaz, která zároveň nevyžaduje doložení jakéhokoliv příjmu se pravděpodobně vždy bude jednat o neseriózní či dokonce podvodnou společnost či soukromou osobu která se lživě a chtivě snaží vydělat na žadateli a vytěžit tak z naléhavosti situace.

Běžné krátkodobé půjčky na OP nejsou podmíněny účastí ručitele či zástavou. Proto pokud hledáte půjčku na občanku, počítejte předem vždy se stejným scénářem a nenechte se zlákat zdánlivě výhodnou nabídkou expresního vyřízení u bezejmenné společnosti. K občanskému průkazu je proto vždy nutné doložit prokazatelný příjem, a to v jakékoliv své formě, žadatelem o půjčku na OP může být osoba na mateřské dovolené a důchodce stejně jako kdokoliv s pravidelným příjmem ze zaměstnání či podnikání.

Srovnání půjček na OP

Půjčit si větší či menší finanční obnos na OP není žádná velká věda, vždy je však dobré vědět co a za jakých podmínek která společnost nabízí. Z tohoto důvodu jsme pro vás sestavili přehledný seznam poskytovatelů nebankovních půjček na OP včetně základních informací o nabízených produktech.

Profi Credit

Společnost Profi Credit nabízí finanční produkty Pojištěná půjčka a Razdva půjčka, každý ve výši až 250 000 Kč. Půjčka je poskytována osobám starším 18 let včetně cizinců kteří mají trvalý pobyt v České republice. Žádost i výplata úvěru probíhá kompletně online na oficiálních webových stránkách Profi Credit. K žádosti stačí doložit občanský průkaz, potvrzení o příjmech a je nutné doložit i další doklad který potvrdí trvalé bydliště. Splátky u Profi Credit lze i odkládat.

Ferratum

Společnost Ferratum nabízí půjčku v rozmezí 2 500 Kč až 80 000 Kč přičemž půjčka má princip podobný kreditním kartám a lze ji opakovaně čerpat. Pokud je úvěrový rámec zaplacen v jedné splátce do 30 dnů, je úvěr poskytnut zcela bezúročně. Žadatel o půjčku musí doložit výpis ze svého bankovního účtu.

Přejít na web

Movinero

Půjčku do 30 000 Kč bez nutnosti ručitele nabízí i společnost Movinero. Žádost probíhá kompletně online, půjčka je bezúčelová a bezúročná pro nové klienty kteří ji splatí do 30 dnů. Žadatelem může být kdokoliv starší 18 let se stabilním příjmem, v případě živnostníků je minimální požadovaný příjem ve výši 9 000 Kč. Výplata probíhá na bankovní účet, který musí být veden na jméno žadatele a ke kterému je přidružena platební karta.

Přejít na web

CreditPortal

Rychlou půjčku na OP poskytuje společnost CreditPortal pod názvem Credit 30 v rozmezí 500 až 30 000 Kč. Jedná se o krátkodobou půjčku, kterou je nutné uhradit najednou v předem stanovené datum, datum splátky lze ovšem v případě potřeby prodloužit až o 30 dnů. Žadatel musí vlastnit mobilní telefon pro úspěšné dokončení registrace.

Přejít na web

ViaSMS

Pro nové zákazníky má společnost ViaSMS půjčku osvobozenou o úroky na prvních 30 dní až do výše 16 000 Kč. Žadatelem o úvěr může být osoba starší 20 let s trvalým pobytem v České republice. Výplata probíhá převodem na účet a registraci je nutné dokončit pomocí SMS kódu. V případě opakujícího se úvěru ViaSMS zvyšuje úvěrový rámec na 60 000 Kč.

Přejít na web

Zaplo

Společnost Zaplo poskytuje první úvěr do 16 000 Kč s délkou splatnosti 30 dnů zcela bezúročně a zdarma. Žadatel o úvěr musí mít aktivní osobní bankovní účet, být zcela bez záznamů v rejstříku dlužníků a musí taktéž disponovat mobilním telefonem. Půjčku Zaplo lze sjednat až do výše 30 000 Kč.

Přejít na web

Provident

Provident svým klientům nabízí úvěrový rámec 40 000 Kč s půjčkou 10+1. Ve své podstatě tak každý klient přeplatí pouze jednu splátku navíc. Půjčka je bezúčelová a bez nutnosti ručitele. K žádosti je však nutné doložit stálý příjem a vlastnit bankovní účet. V případě opakované půjčky poskytuje Provident až 130 000 Kč.

Přejít na web

Kamali

Kamali nabízí bezúročnou první půjčku do 15 000 Kč se splatností 14 dnů. Žadatelem o půjčku může být pouze plnoletá osoba s občanstvím České republiky či trvalým pobytem v ČR. Výplata probíhá převodem na účet nebo hotovostní formou ve vybraných terminálech společnosti Sazka. Žádost lze vyřídit během několika minut online a je nutné k ní doložit pravidelný příjem. Splatnost půjčky lze za poplatek prodloužit.

Přejít na web

FlexiFin

Online půjčka od společnosti FlexiFin v maximální výši 30 000 Kč je poskytována pouze osobám starších 18 let s pravidelným příjmem. Doba splatnosti úvěru od FlexiFIn je 30 dnů a půjčka není poskytována cizincům. Výplata úvěru od FlexiFIn probíhá pouze převodem na bankovní účet.

Přejít na web

SOSCredit

První půjčku zcela zdarma na 14 dnů až do výše 8 000 Kč nabízí i společnost SOSCredit. Půjčka je bezúčelová a krátkodobá, doba splatnosti je nejdéle 28 dní. Po zaplacení prvního úvěru společnost SOSCredit nabízí až 30 000 Kč. Výplata probíhá na bankovní účet a je nutné mít prokazatelný příjem.

Přejít na web

Na co si dát pozor při půjčce na OP?

Dobrou zprávou je, že naprostá většina společností poskytující úvěry na OP nepůjčují pouze na občanský průkaz a každý seriózní klient tyto pravidla respektuje a v případě nutnosti doloží nejen své pravidelné příjmy ale i druhý doklad totožnosti. Doby, kdy stačilo odcizit či najít cizí občanku, vydávat se za někoho jiného a bezostyšně si půjčovat jsou tak již pravděpodobně dávno pryč. I přesto je dobré zopakovat si pár si pár situací a pravidel.

Půjčku na OP pouze od ověřených poskytovatelů. Dnešní trh naštěstí doslova překypuje férovými poskytovateli nebankovních půjček a i přesto, že někdy nemusí být lehké umět mezi nimi vybrat pro vás nejlepšího, je dobré vědět, že drtivá většina společností je seriózní s dlouhodobou historií. Pravděpodobnost zneužití či úniku vašich citlivých dat je tak minimální. Ať už vás k žádosti o půjčku na OP žene jakákoliv situace, raději několikrát zhodnoťte její závažnost a střízlivě prověřte společnost kterou jste si k řešení této situace zvolili. Doporučujeme dát i na cenné rady a zkušenosti reálných uživatelů kteří si půjčku vzali ještě před vámi.

Pokud se přeci jen dostanete do situace, kdy zjistíte, že si někdo vzal na váš občanský průkaz půjčku, je nutné situaci řešit ihned a zachovat chladnou hlavu. Předně kontaktujte věřitele, dodejte informace a podejte trestní oznámení na neznámého pachatele. Ač jsou tyto situace poměrně raritní, rozhodně se staly a vždy lze najít řešení.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo