Půjčky do 5 000 okamžitě všem

Vypůjčit si v dnešní době peníze není prakticky žádný velký problém. Dokonce ani v případě, kdy se jedná o velmi malé částky. Pravděpodobně každý, kdo vlastní mobilní telefon, si půjčku dokonce zvládne vyřídit během několika minut třeba po cestě z práce, na tramvaj, nebo z pohodlí svého vlastního domova, a to kdykoliv si jen vzpomene.

Finanční půjčka nemusí znamenat zrovna statisícový dluh a pro malé částky do 5 000 Kč nemusíte obvolávat příbuzné. Pokud si potřebujete před výplatou vyřešit náhlé výdaje, nebo jste jednoduše s penězi nevystačili, poté pro vás mohou být právě rychlé a krátkodobé půjčky vhodným řešením. V následujících řádcích se tak dozvíte, co vlastně půjčky do 5 000 Kč obnášejí, na co si máte dát pozor a které nebankovní instituce tyto úvěry a v jaké výši nabízejí.

Specifikace půjčky do 5 000 Kč

Finská půjčka, sms půjčka, rychlá půjčka. Všechny tyto názvy nese varianta mikropůjčky, tedy půjčka nízkého finančního obnosu, obvykle však do 5 000 Kč. Půjček do 5 000 Kč využívá velká část klientů z nouze, tedy v momentě, kdy potřebují okamžitě vyřešit náhlou finanční situaci, a právě rychlé vyřízení dělají z krátkodobých půjček velice oblíbený produkt poslední doby.

Půjčky do 5 000 Kč jsou záležitostí kterou lze sjednat obvykle a výhradně u nebankovních společností, vyřídit je lze zcela online a výplata probíhá nejdéle následující pracovní den. Výjimkou nejsou ani společnosti vyplácející expresně kdy po schválení úvěru proběhne převod na účet žadatele v rámci několika minut. Krátkodobou půjčku lze sjednat taktéž o víkendu a překvapivě ani na výplatu mnohdy nemusíte čekat až na pracovní dny. Doba splácení bývá obvykle u všech půjček do 5 000 Kč stejná, jedná se nanejvýš o 30 dní, a ačkoliv tento typ půjčky u většiny poskytovatelů nelze pojistit pro případ neschopnosti splácení, lze splátky za poplatky oddalovat.

Úroky a roční procentní sazba nákladů jsou u mikropůjček samostatnou kapitolou. Některé úvěrové a nebankovní společnosti nabízejí v různých akcích první půjčku zcela zdarma, tedy takovou, kdy opravdu nezaplatíte ani halíř navíc pokud je celá půjčka uhrazena dle daných pravidel. Pravidlo bývá jednoduché a tedy, dodržet splatnost půjčky. I tak ovšem u všech mikropůjček v zásadě platí, že právě úroky a RPSN se dokáží vyšplhat až do nepředstavitelných výšin.

Poskytovatelé argumentují jasnými fakty, že nesou větší rizika. Tedy právě u mikroúvěrů hrozí větší pravděpodobnost, že je díky benevolentním podmínkám pro získání mnozí klienti zneužijí za účelem nikdy dluh neuhradit. Na druhou stranu právě krátkodobé úvěry, sic nesoucí pověst drahých půjček, ve své podstatě a za předpokladu řádného splacení v řádech dnů, nejsou příliš předražené. Typické prodražení nastává ve chvíli, kdy dlužník přestane dluh hradit či využívá odkladů splátek.

Podmínky pro získání půjčky do 5 000 Kč jsou vždy interní záležitostí. Obecně ovšem vždy platí věk žadatele nad 18 let, občanství České republiky a v případě cizinců alespoň trvalý pobyt v ČR. Dle novely zákona každá, i nebankovní společnost, musí prověřit registr dlužníků a individuálně žádost vyhodnotit. To ovšem neznamená, že půjčku do 5 000 Kč nemůže okamžitě získat naprosto každý, tedy i klient s problémovou platební morálkou negativně promítnutou do registru dlužníků.

Srovnání půjček do 5 000 Kč

Nebankovních poskytovatelů mikroúvěrů je celá řada, proto jsme pro vaše jednodušší rozhodování a lepší přehled připravili přehledný seznam obsahující základní informace o konkrétní krátkodobé mikropůjčce.

Zaplo

Společnost poskytuje finanční výpomoc od 1 000 Kč až do 30 000 Kč pro stálé klienty, první půjčka má úvěrový strop na 16 000 Kč a lze ji splatit zcela bezúročně v případě její celkové úhrady do 30 dní.

Půjčku Zaplo bylo v minulosti možné vyplatit v hotovosti, od konce roku 2021 to už možné není a lze ji nechat vyplatit pouze na bankovní účet. Věk žadatele musí být minimálně 18 let, půjčka Zaplo je poskytována pouze osobám s občanstvím České republiky a kteří jsou schopni doložit svůj pravidelný příjem.

Přejít na web

Movinero

Nebankovní společnost Movinero nabízí výši půjčky od 500 Kč do 30 000 Kč se splatností 35 dní a to zcela bez úroku v případě, že se jedná o váš první úvěr u této společnosti. Půjčku lze vyplatit pouze na osobní účet, k žádosti je nutné doložit pravidelný příjem a být starší 18 let.

Přejít na web

Kamali

První půjčka od Kamali od 1 000 Kč až do 15 000 Kč je zcela zdarma za předpokladu, že dluh bude uhrazen do 14 dnů. Splatnost půjčky lze za poměrně rozumný poplatek prodloužit. Výplata půjčky probíhá převodem na účet nebo výběrem z vybraných terminálů společnosti Sazka.

Žadatelem o půjčku může být pouze plnoletá osoba s občanstvím či trvalým pobytem v České republice a je poskytnuta pouze osobám s doložitelným příjmem.

Přejít na web

Via SMS

Nebankovní společnost Via SMS poskytne novým zákazníkům první půjčku s nulovými úroky na prvních 30 dní až do výše 16 000 Kč. Via SMS svým stálým klientům v případech opakované půjčky poskytuje až 60 000 Kč. Úvěr Via SMS lze splácet flexibilně. I v případě Via SMS je nutné doložit příjem, ověřit bankovní účet a zejména pak být starší 20 let.

Přejít na web

Ferratum

Nebankovní úvěr od společnosti Ferratum je poskytován od 2 500 Kč až do 80 000 Kč. Úvěr od společnosti Ferratum funguje na podobném principu jako kreditní karta, lze jej tedy opakovaně čerpat do výše úvěrového rámce. Pokud úvěr hodláte využít pouze jednou a splatíte ho do 30 dní, pak je zcela osvobozen o úroky. Žadatel o úvěr musí doložit výpis z bankovního účtu.

Přejít na web

FlexiFin

Rychlá půjčka na cokoliv od 1 000 Kč až do 30 000 Kč pro osoby s pravidelným příjmem a výplatou na účet. Půjčku FlexiFin je nutné uhradit do 30 dní a datum splatnosti nelze prodloužit či s ním jakýmkoliv způsobem pohybovat. Minimální věk žadatele je 18 let a půjčka není poskytována cizincům.

Přejít na web

Cool Credit

Společnost Cool Credit poskytuje novým klientům úvěry od 1 000 Kč až do výše 10 000 Kč, v případě opakovaného úvěru až 20 000 Kč. Doba splatnosti je v rozmezí 5 až 30 dní a k žádosti o úvěr je nutné doložit pravidelný příjem. Výplata probíhá pouze převodem na účet.

CreditGo

První půjčka CreditGo může být v rozmezí 500 Kč až 10 000 Kč, splatnost je 30 dní a úvěr lze hradit flexibilně či v případě potřeby, samozřejmě za poplatky, je možné oddalovat datum splatnosti. Ani půjčka od společnosti CreditGo se neobejde bez nutnosti doložení pravidelných příjmů.

Přejít na web

SOSCredit

První půjčku zcela zdarma nabízí i společnost SOSCredit. Úvěrový rámec se pohybuje v rozmezí 1 000 Kč až 8 000 Kč, doba splatnosti je 14 dní. Krátkodobá půjčka SOSCredit má ovšem svůj rámec až na 30 000 Kč a s úroky a započtením RPSN je možné ji splatit v rozmezí 7 až 28 dní. Výplata probíhá na bankovní účet a je nutné mít prokazatelný příjem.

Přejít na web

Půjčka7

Půjčka7 nabízí první půjčku novým klientům s doložitelným a pravidelným příjmem v maximální výši 10 000 Kč na 14 dní zcela zdarma. Stálí klienti, kteří vstoupí do bonusového klubu Půjčka7 mohou čerpat až 20 000 Kč a využívat různých slev a akcí mezi které patří i sleva na poplatku za vyřízení úvěru.

Přejít na web

Výhody a nevýhody půjčky do 5 000 Kč

Hlavní výhody půjček do 5 000 Kč je jejich dostupnost, rychlost vyřízení a pohodlné sjednání bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky či banky. Zkrátka a dobře, pokud si potřebujete půjčit menší obnos, jste si jisti svou budoucí finanční situací, tedy že jste schopni uhradit svůj dluh bez problémů do určitého počtu dnů, prakticky je pro vás taková krátkodobá půjčka bezriziková a mnohdy, díky akcím prvních půjček zdarma, dokonce bezúročná.

Na druhou stranu je třeba zmínit i mnohé nevýhody. Hlavní nevýhodou je již zmíněné vysoké RPSN a opravdu vysoké úroky které ovšem vždy znáte neb jsou vyčísleny ještě před podpisem úvěrové smlouvy. Smlouva nese i další doložky které se stávají problémem pro dlužníka v momentě, kdy přestane dostávat svých závazků.

Další z nevýhod mikropůjček je vysoký poplatek za poskytnutí úvěru. S jednorázovým poplatkem za poskytnutí se pravděpodobně setkáte u většiny poskytovatelů až při opakovaném úvěru. Před uzavřením smlouvy proto vždy řádně prověřte serióznost poskytovatele půjčky a zvažte nutnost úvěru.

Pokud i přes serióznost a profesionalitu dnešních poskytovatelů nebankovních úvěrů byste raději zvolili produkt z vašeho bankovnictví, poté může být vhodnou alternativou krátkodobé půjčky kontokorentní úvěr či kreditní karta. Tyto finanční produkty lze sjednat i na nízké částky a bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky. Úvěr do 5 000 Kč nabízejí zpravidla okamžitě naprosto všem kteří jej mají předschválený ve svém internetovém a mobilním bankovnictví díky své platební historii.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Přítel si takovou půjčku kdysi vzal a moc nadšený z toho nebyl. Možná se to už od té doby změnilo, kdo ví, ale já bych do toho určitě nešla.

Přidat komentář

Recenzer
Logo