Robotické vysavače iRobot

Robotické vysavače iRobot jsou největší a nejprodávanější značkou, přičemž v této kategorii patří mezi naprostou špičku. Kdybychom měli jít opravdu do hloubky, strávili bychom představováním této značky hodně času. Každý jednotlivý model je něčím specifický a má své charakteristické vlastnosti, ovšem na to, abyste je poznali blíže, slouží recenze, které jsme si pro vás rovněž připravili.

Všechny vysavače iRobot

My se to pokusíme vzít z obecného hlediska a nastínit vám ty nejzajímavější technologie, funkce a schopnosti, se kterými se u robotických vysavačů iRobot můžete setkat v podobě průřezu jednotlivými modelovými řadami.

Nutno podotknout, že nejúspěšnější a zároveň nejhledanější modelovou řadou je iRobot Roomba, s dokonalými a do posledního detailu vyladěnými vlastnostmi.

Třístupňový čisticí systém AeroForce

Tento systém je typický pro vysavače Roomba série 800/900. V podstatě jde o kombinace různých prvků, které zvyšují efektivitu vysávání skoro o 50 %. Tyto prvky zahrnují rotující boční kartáček, schopný vysávat nečistoty podél stěn i nábytku, ale také v rozích či na těžko dostupných místech, dále dva prosti sobě rotující gumové kartáče disponující speciálními vodícími drážkami schopnými sbírat nečistoty z jakéhokoliv typu podlahy, koberce nevyjímaje.

Oba kartáče byly upraveny tak, že se na nich nezachycují vůbec žádné nečistoty, takže máte minimum práce s jejich údržbou. Třetím a neméně důležitým prvkem je vysoký sací výkon kombinovaný s nově vyvinutým motorem.

Funkce virtuální zdi

S touto funkcí je možné vymezit přesnou plochu, na níž se bude Roomba pohybovat a kterou bude vysávat. Principem je vytvoření neviditelné (virtuální) překážky, kterou robotický vysavač jednoduše nepřejede. Je to velmi praktické zejména tehdy, když chcete zabránit přiblížení přístroje třeba ke kabelům vašeho počítače nebo ke křehkým předmětům.

Další zajímavé vlastnosti

Pro začátek je skvělý velkokapacitní sběrný koš, který je vhodný všude tam, kde jsou v domácnosti zvířata. Zvládne zachytit nejen chlupy, ale i nejjemnější prachové částice. Adaptivní čistící hlava tzv. druhé generace se bez problémů přizpůsobí právě vysávanému povrchu, bez ohledu na to, jestli zrovna uklízí dlažbu, koberec nebo třeba plovoucí podlahu.

Akustické a optické senzory pomáhají vysavači Roomba s detekcí hodně znečištěných prostor, jejichž úklidu se pak věnuje s vysokou intenzitou. S funkcí načasování úklidu bude záležet jen na vás, jaký zvolíte den i čas pro vysávání podlah. Můžete si nastavit úklid například třikrát do týdne nebo na každý den ve stejnou dobu.

Všechny modely robotických vysavačů iRobot mají kompaktní rozměry, jednoduché ovládání a jsou vhodné na všechny typy podlah. Snadno se udržují a dopřávají nám maximální komfort v podobě čistých podlah.

O značce iRobot

Zajímavé na této značce je to, že když v roce 1990 společnost iRobot vznikla, byla důvodem touha tří kolegů, kteří se zabývali výzkumem robotiky, aplikovat získané znalosti a poznatky v reálném životě, respektive zkoumat vše přímo v praxi. Tím odstartovala spousta vizionářských projektů, přičemž na počátku se tato trojice robotických inženýrů zaměřila na vývoj průzkumného robota, který bude moci být vyslán do vesmíru.

Výsledkem byl první robot Genghise, který spatřil světlo světa roku 1991 a byl určen pro vesmírný průzkum. O pět let později byl zkonstruován profesionální Robot Ariel, ten byl určen k tomu, aby hledal či spíš detekoval miny, které následně zneškodní. Vyvinut byl také profesionální robot Packbot, který byl rovněž určen na hledání a detekci min. Tento typ byl dokonce použit při prohledávání trosek Světového obchodního centra i Pentagonu po útocích, ke kterým došlo 11. září 2001.

Pokud jde o domácí spotřebiče, zlomový byl rok 2002, kdy se na trhu objevil první Roomba robotický vysavač, který byl určen pro veřejnost. Následovalo představení Scoobu a to o tři roky později (2005), což byl první a v té době zatím jediný domácí robotický vysavač, jež vytírá podlahy. V roce 2007 přichází nová série Roomba 500 a hned tu máme rok 2010, ten znamenal seznámení s robotem Seaglider určeným pro podmořský průzkum a Chembotem, což byl dokonalý koncept v podobě robota, který umí měnit svůj tvar i velikost.

Dalším pomocníkem na vytírání podlah byl iRobot Scooba 230 z roku 2012 a ještě zajímavější byl iRobot Looj 330, ten byl vytvořen na čištění okapů, jež společnost představila v roce 2013. Ostatně to byl velmi plodný rok, pokud jde o nové produkty. Objevil se také teleprezenční robot Ava500 určený na telekonference, dále robotický mop Braava, jež byl naprostým hitem a během dvou měsíců si získal obrovské množství spokojených uživatelů, neboť na vytírání podlahy byl naprosto dokonalý.

No a přišel rok 2014 a s ním i nejprodávanější robotický vysavač v podobě série 800, kde největší inovativní novinkou byl čistící systém AeroForce zajišťující 100 % uklizené podlahy. Hned v závěsu byl téhož roku Scooba 450, což byl další velmi výkonný robot na vytírání podlah.

S novou sérií Roomba 900 přišly roku 2016 i zajímavé inovace, jako byla například navigace iAdapt disponující vizuální lokalizací a také aplikace iRobot Home, která umožňovala ovládat robotický vysavač z jakéhokoliv místa a v jakémkoliv čase.

Robotické vysavače iRobot můžete nakoupit v těchto e-shopech: Mall.cz, Expert.cz, Roboticke-vysavace.cz

Recenze vysavačů iRobot

Robotické vysavače jsou v současné době výrazným trendem v oblasti domácího úklidu, protože současné modely již zpravidla dosahují vyšší efektivity, než když ...

Robotický vysavač pro suché sání iRobot Roomba 866 je zároveň také bezsáčkový, což je u tohoto druhu běžné. V provozu vydrží až 180 minut a poté se sám ...

Robotický vysavač iRobot Roomba j7+ je perfektním pomocníkem do každé domácnosti, kde žijí alergici, majitelé zvířecích mazlíčků i kutilové. Hravě totiž vysaje ...

iRobot Roomba j7 patří v současné době k nejchytřejším robotickým vysavačům na českém trhu. Je jedinečný zejména díky tomu, že může vidět. Nová navigace totiž ...

TOP produkt

Mezi robotickými vysavači patří iRobot Roomba 980 k naprosté špičce. Vašim podlahám věnuje maximální péči s dokonalým výsledkem. Hodí se na úklid malých ...

Robotický vysavač iRobot Roomba 605 je ideálním pomocníkem na všechny typy podlah, včetně koberců. Na jedno nabití zvládne uklidit až 90 m2, což je optimální ...

Robotický vysavač iRobot Roomba 681 se stane vítaným pomocníkem každé domácnosti, protože klidně uklidí během vaší nepřítomnosti a vy se tak vracíte do čistého ...

V poslední době jsou stále populárnější robotické vysavače, které se o úklid podlah postarají za vás a vy se tak můžete věnovat jiným činnostem, třeba strávit ...

Špičkový robotický vysavač iRobot Roomba 616 pracuje zcela samostatně a efektivně. Uklidí jakýkoliv typ tvrdých podlah a nezalekne se ani koberců. Váží pouhých ...

Výhodný

Robotický vysavač iRobot Roomba 876 je považován za jeden z nejvíce účinných modelů pro suché sání. Přestože váží 6,4 kilogramů, dokáže se pohybovat snadno a ...

Recenzer.cz
Logo