iRobot Roomba 966

V poslední době jsou stále populárnější robotické vysavače, které se o úklid podlah postarají za vás a vy se tak můžete věnovat jiným činnostem, třeba strávit nějaký čas navíc s vašimi blízkými.

Současné robotické vysavače již mají řadu pokročilých funkcí a úklid vaší domácnosti se neustále zdokonaluje. Vyznat se však v současné bohaté nabídce může být trochu náročnější, tak jsme se rozhodli vyzkoušet model iRobot Roomba 966.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Po vyjmutí z krabice jsme byli nadšeni módním designem tohoto robotického vysavače, krásné barevné provedení v černo zlaté barvě je nejen praktickým pomocníkem do domácnosti, ale i interiérovým doplňkem. Následně vás však může zaskočit skutečnost, že na vysavači jsou pouze tři ovládací tlačítka a indikátor plného zásobníku, na to, jak jej tedy opravdu efektivně ovládat se podíváme níže.

Funkce

Výše zmíněná tlačítka nám dávají možnost spustit vysávání, poslat vysavač do nabíjecí stanice nebo pustit funkci Spot, která nahrazuje smetáček a lopatku na vymezeném prostoru 1 m2, což se hodí třeba když něco rozsypete. Pro ostatní funkce je nutná mobilní aplikace, kde si můžete nastavit řadu funkcí pro velmi efektivní úklid včetně úklidových tras či odloženého úklidu na určitý den a čas.

Rovněž si můžete prohlédnout historii úklidů ve vaší domácnosti a přesně tak víte, která místa vysavač vynechává. V aplikaci si můžete také nastavit počet přejetí určitých míst, třeba když se tam pohybují zvířátka jinak je standardně vysavač nastaven na jedno přejetí.

Automaticky je také nastavena funkce dokončit úklid, pokud je při úklidu nutné, aby se vysavač dobyl a dále také funkce Edge Clean, ta se totiž postará o vysátí podél nábytku či v rozích. Skvělou funkcí je také funkce Antiangle, díky které se vysavač nezamotá do kabelů nebo třásní záclony či koberce.

Test

Máme v plánu uklidit plovoucí podlahy, ale úklid vysavači značně ztíží naše zrovna línající border kolie. Po úplném nabití posíláme vysavač do akce. Uvidíme za jak dlouho si vysavač poradí s podlahovou plochou 75 m2 a zda to zvládne na jedno nabití.

Jsme trochu překvapeni hlučností vysavače, abychom se přes něj slyšeli je nutné mluvit dost nahlas. Takže radši přejdeme do jiné místnosti. S přejížděním prahů si vysavač poradil velice dobře. Ještě nedokončil úklid a už nám indikátor hlásí, že je nutné vyprázdnit zásobník a provést údržbu – no jo psí chlupy.

Obojí je velmi snadné a za chvíli vysavač pokračuje. Víme, že při každodenním používání se to opakovat nebude. Nakonec zvládl vysavač celý prostor na jedno nabití zhruba za hodinku a výsledkem jsme mile překvapeni. Trochu jsme se báli prostoru nad schody, ale čidlo zafungovalo dobře a vysavač se otočil.

Parametry

Výrobce: iRobot
Zařazení: robotický vysavač
Hlučnost: 60 dB
Sací výkon: 33 w
Doba nabíjení: 2 h
Filtr: HEPA filtr
Provedení: bezsáčkové
Typ baterie: Li-Ion
Baterie: 1800 mAh
Doba provozu: 75 min
Časovač: ano
Dálkové ovládání: ano
Program SPOT: ano
Virtuální zábrana: ano

Fotografie

iRobot Roomba 966

iRobot Roomba 966

 

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9 Celkové hodnocení

Tento robotický vysavač je skvělým pomocníkem do domácnosti, má řadu praktických nastavení a dokonale tak uklidí většinu prostor. Ocenili bychom jen, aby vysavač jel trochu dále od nábytku, aby se ani on ani nábytek nepotloukl. Pokud však plánujete nákup vysavače pro prarodiče doporučujeme volit jiný model, protože ne každý senior si rozumí s chytrým telefonem.

Design
9
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
  • poměr cena/kvalita
  • snadné ovládání
  • rychlost vysávání
  • velká nádoba na prach
  • Ovládání přes mobilní aplikaci
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Datard.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Máme iRobot Roomba 966 asi měsíc a spokojenost. Je fajn, že nemusíme vysávat, protože on uklízí úplně sám a na výbornou. Jen občas když člověk zapomene, že má na podlaze robota, co uklízí a upadne přes něj, tak to je docela nepříjemné, ale jinak funguje perfektně.

  2. Já dostala robotický vysavač iRobot Roomba 966 k narozeninám a jsem velmi spokojená, protože to byl nejen krásný, ale velmi praktický dárek. Skvěle vysává, podlahy udržuje pravidelně v čistotě, zvládne sebrat veškeré nečistoty a je tichý. Opravdu super pomocník, na kterého nedám dopustit, hlavně se nemusím tahat s těžkým vysavačem jako dřív.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo