iRobot Roomba 616

Špičkový robotický vysavač iRobot Roomba 616 pracuje zcela samostatně a efektivně. Uklidí jakýkoliv typ tvrdých podlah a nezalekne se ani koberců. Váží pouhých 3,6 kilogramů, takže se pohybuje celkem rychle a lehce. Je vhodný do domácností s plochou do 90 m2, přičemž je schopen uklízet i pod nábytkem s ohledem na výšku 9,2 cm.

Výdrž baterie je až 3 hodiny, stejnou dobu pak trvá její nabíjení. Spotřeba elektrické energie během nabíjení je maximálně 33 W. O robotickém iRobot Roomba 616 vysavači nebudete vědět, ani když se pustí do úklidu, když jste doma. Je totiž dokonale tichý, neboť hlučnost nepřesahuje 60 dB.

 

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Stejně jako jeho bráškové, má i iRobot Roomba 616 navigaci iAdapt, která zajišťuje perfektní a zcela bezchybný úklid pomocí senzorů. Ty navigují robota celým prostorem, tzn. přes uklízenou plochu, ale také podél stěn, kolem nábytku, pod ním atd. Kvalita úklidu je zajištěna vysoce účinným třístupňovým čisticím systémem.

Robot dostal do výbavy velkokapacitní sběrný koš na nečistoty AeroVac, stejně jako možnost lokálního úklidu na prostoru o průměru 1 m2, za což vděčí programu SPOT. Po ruční aktivaci se tak iRobot Roomba 616 promění v automatickou lopatku se smetáčkem. Ochranu nábytku zajišťuje nárazník se zpomaleným dotykem, který rozezná překážky a rozliší pevnou překážku od té pohyblivé, jako je závěs nebo třeba přehoz přes postel.

Stisknutím tlačítka CLEAN se robot odpojí od nabíjecí stanice a pustí se do úklidu. Jakmile mu dojde energie nebo skončí s úklidem, automaticky se vrátí zpět do nabíjecí stanice a znovu se nabije, aby byl připraven na další boj s nečistotami.

Samozřejmostí je funkce AntiAngle bránící zamotání do kabelů či třásní od koberce, stejně tak je iRobot Roomba 616 vybaven funkcí virtuální zdi i funkcí Halo, která vytvoří ochranné pole chránící křehké předměty a podobně. Senzory proti pádu ze schodů zabrání vysavači v pádu a poškození.

Parametry

Výrobce: iRobot
Zařazení: robotický vysavač
Hmotnost: 3,6 kg
Hlučnost: 60 dB
Sací výkon: 33 W
Filtr:
Objem sáčku/nádoby na prach: 0,5 l
Provedení: bezsáčkové
Typ baterie: Ni-MH XLife
Baterie:
Doba provozu: 240 min

Fotografie

 

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

Robotický vysavač iRobot Roomba 616 perfektně vysává a hodí se pro každodenní použití. Zejména potěší v domácnostech s domácími mazlíčky. Ušetří vám spoustu času při úklidu domácnosti. Má velmi jednoduché ovládání, snadno se čistí a ještě dokáže bez problémů najít nabíjecí stanici, aby nabral novou energii. Rozhodně si zaslouží kladné hodnocení. Pokud byste byli s výběrem tohoto modelu na vážkách, zkuste ho porovnat s jiným typem v této kategorii, jako je například iRobot Roomba 980.

Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
  • vysává výborně
  • velmi zkrátí dobu úklidu
  • vydrží 4 hodiny v provozu
Zápory
  • hlučnější
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Mall.cz.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Prosím o radu,kde zakoupit nový prachový filtr k tomuto vysavači? Děkuji za info ?

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo