Recenze iRobot Roomba 616

Špičkový robotický vysavač iRobot Roomba 616 pracuje zcela samostatně a efektivně. Uklidí jakýkoliv typ tvrdých podlah a nezalekne se ani koberců. Váží pouhých 3,6 kilogramů, takže se pohybuje celkem rychle a lehce. Je vhodný do domácností s plochou do 90 m2, přičemž je schopen uklízet i pod nábytkem s ohledem na výšku 9,2 cm.

Výdrž baterie je až 3 hodiny, stejnou dobu pak trvá její nabíjení. Spotřeba elektrické energie během nabíjení je maximálně 33 W. O robotickém iRobot Roomba 616 vysavači nebudete vědět, ani když se pustí do úklidu, když jste doma. Je totiž dokonale tichý, neboť hlučnost nepřesahuje 60 dB.

 

Zjistit cenu

Vybavení a funkce

Stejně jako jeho bráškové, má i iRobot Roomba 616 navigaci iAdapt, která zajišťuje perfektní a zcela bezchybný úklid pomocí senzorů. Ty navigují robota celým prostorem, tzn. přes uklízenou plochu, ale také podél stěn, kolem nábytku, pod ním atd. Kvalita úklidu je zajištěna vysoce účinným třístupňovým čisticím systémem.

Robot dostal do výbavy velkokapacitní sběrný koš na nečistoty AeroVac, stejně jako možnost lokálního úklidu na prostoru o průměru 1 m2, za což vděčí programu SPOT. Po ruční aktivaci se tak iRobot Roomba 616 promění v automatickou lopatku se smetáčkem. Ochranu nábytku zajišťuje nárazník se zpomaleným dotykem, který rozezná překážky a rozliší pevnou překážku od té pohyblivé, jako je závěs nebo třeba přehoz přes postel.

Stisknutím tlačítka CLEAN se robot odpojí od nabíjecí stanice a pustí se do úklidu. Jakmile mu dojde energie nebo skončí s úklidem, automaticky se vrátí zpět do nabíjecí stanice a znovu se nabije, aby byl připraven na další boj s nečistotami.

Samozřejmostí je funkce AntiAngle bránící zamotání do kabelů či třásní od koberce, stejně tak je iRobot Roomba 616 vybaven funkcí virtuální zdi i funkcí Halo, která vytvoří ochranné pole chránící křehké předměty a podobně. Senzory proti pádu ze schodů zabrání vysavači v pádu a poškození.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:iRobot
Zařazení:robotický vysavač
Hmotnost:3,6 kg
Hlučnost:60 dB
Sací výkon:33 W
Filtr:
Objem sáčku/nádoby na prach:0,5 l
Provedení:bezsáčkové
Typ baterie:Ni-MH XLife
Baterie:
Doba provozu:240 min

zpět k obsahu ↑

Fotografie

1x1.trans - Recenze iRobot Roomba 616

 

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

9.5 Hodnocení

Robotický vysavač iRobot Roomba 616 perfektně vysává a hodí se pro každodenní použití. Zejména potěší v domácnostech s domácími mazlíčky. Ušetří vám spoustu času při úklidu domácnosti. Má velmi jednoduché ovládání, snadno se čistí a ještě dokáže bez problémů najít nabíjecí stanici, aby nabral novou energii. Rozhodně si zaslouží kladné hodnocení. Pokud byste byli s výběrem tohoto modelu na vážkách, zkuste ho porovnat s jiným typem v této kategorii, jako je například iRobot Roomba 980.

Design
9
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
KLADY
 • velmi zkrátí dobu úklidu
 • vysává výborně
 • vydrží 4 hodiny v provozu
ZÁPORY
 • hlučnější
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o tomto robotickém vysavači iRobot najdete na oficiální stránce výrobce tady.

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Mall.cz.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

2 komentáře
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Monika 26.1.2019 v 9:25

  Prosím o radu,kde zakoupit nový prachový filtr k tomuto vysavači? Děkuji za info 😉

  • Reagovat moje foto 96x96 - Recenze iRobot Roomba 616
   Adam 26.1.2019 v 15:24

   Dobrý den, Moniko, prachové filtry najdete tady. Je to filtr pro řadu iRobot Romba 600.

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz