Cena / kvalita

Roidmi Eve Plus

Jestli hledáte opravdu moderního pomocníka, který bude udržovat vaše podlahy v co nejlepší kondici, pak je to jednoznačně Roidmi Eve Plus, který nejen, že zaujme svým vzhledem, ale také výdrží. Ostatně na jedno nabití vydrží pracovat až dlouhé 3 hodiny a zvládne plochu až 250 m2. Nepatří sice zrovna k tichým modelům, ale zase sviští po jednotlivých místnostech jako fretka.

KLADY
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Snadné ovládání
 • Přehledná a praktická aplikace
 • Vysoká kvalita vysávání
 • Návod ke stažení v češtině
 • Zvládne pokrýt plochu až 250 m2
 • Samočištění
 • Mopování
 • Automatické vysypávání prachové nádoby
 • Dobře se orientuje v prostoru
 • Nastavení výkonů sání i dávkování vody

ZÁPORY
 • Chybějící dálkové ovládání
 • Trochu hlučnější
 • Baterie se nabíjí delší dobu
 • Aplikace je pouze v anglickém jazyce

Hravě si poradí s úklidem různých druhů povrchů, včetně koberců a tvrdých podlah. Dobré je, že ve chvíli, kdy dojde do fáze, že nezvládá uklidit komplet celý prostor, umí se sám vrátit zpět do své nabíjecí stanice, kde načerpá chybějící energii a poté odjede znovu na stejné místo, odkud předtím odjel a bude pokračovat s úklidem. Můžete mu nastavit časový rozvrh, pojmenovat místnosti či nastavit úklidové zóny. Jakmile si tohoto šikulu pořídíte, nemusíte se už starat o čistotu podlah.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vzhled

Pokud se rozhodnete pro robotický vysavač Roidmi Eve Plus, určitě vás na první pohled zaujme jeho elegantní design a kvalitní kontrastní provedení. Na bílém těle, respektive na jeho horní části, nejvíce vynikne LIDAR, což je součást laserové navigace.

Střední část bílé plochy zaujímá menší černý ovál, na kterém jsou ovládací tlačítka. Mezi nimi je tlačítko pro zapnutí, vypnutí, poslání do nabíjecí/dokovací stanice a také tlačítko pro režim SPOT. Tento uklízecí režim nahrazuje v podstatě ruční metodu úklidu s lopatkou a smetáčkem.

Dokonalost vrchní části vysavače dokresluje černá linka kolem celého těla. Když se vysavač otočí, najdete tam dva tzv. přimetací kartáčky. Spodní část zdobí rovněž poměrně velký kombinovaný kartáč, dvojice odpružených koleček a všesměrové kolečko.

V zadní části se pak nachází kombinovaný zásobník na vody a odpad. Co se týká designu, je tělo tohoto robotického vysavače perfektně sladěno s nabíjecí stanicí, která je rovněž v bílém designu. Ta ukrývá zásobník se sběrným sáčkem, do kterého je zachycován veškerý odpad z vysavače.

Na bílém podkladu stanice je jedinou kontrastní částí displej v černé barvě. Ten informuje o veškerých možných poruchách, kapacitě baterie a stavu odpadního sáčku. Je dobré zmínit, že samotný sběrný sáček disponuje kapacitou až 3 litry.

Disponuje antibakteriální úpravou, takže se nemusíte bát, že by ze stanice unikal nějaký zápach z vysátého odpadu. Výška robota je 10 cm a hmotnost jen 3,5 kg.

Funkce

Mezi základní funkce patří jednoznačně laserová navigace, která dokonale zmapuje celý prostor vaší domácnosti. Nechybí několik senzorů, jejichž úkolem je snímat okolí a chránit tak vysavač proti zaseknutí či pádu.

Tyto senzory detekují veškeré nerovnosti povrchu a vyhýbají se nežádoucím překážkám na podlaze. Roidmi Eve Plus umí posuzovat výšku nábytku a následně pak zhodnotit, zda je například prostor pod postelí nebo nějakou skříňkou vyhovující, případně už je nad jeho výškový limit.

Další ze zajímavých funkcí je TOF senzor, který automaticky připravuje a nastavuje boční kartáče, aby s co největší přesností pracovaly podél jednotlivých stěn. Hravě se tak dostane i do rohů místností a vyčistí je stejně dokonale jako ostatní části podlahy.

Díky tomu, že si robot poradí i s nerovností na podlaze, která nepřesahuje maximální výšku 2 centimetry, nevadí mu ani dveřní lišty či prahy, pokud nejsou samozřejmě vyšší, než je limit. V nádrži na vodu je instalován kontrolní čip, který se postará o to, aby bylo využito optimální množství vody.

K dispozici jsou celkem 3 režimy typu podlah. Praktická aplikace umožní naplánovat kdy má robot uklízet, kde chcete, aby úklid proběhl a jak často má vlastně uklidit.

Ve chvíli, kdy mu vše nastavíte, nemusíte se už o nic starat, vysavač bude pracovat zcela samostatně a automaticky přesně podle zadaných pokynů. Samozřejmostí je funkce mopu a vysavače, automatické dobíjení a vysypání nádobky s posbíranými nečistotami, prachem atd.

Příslušenství

Kromě základního příslušenství jako je adaptér, dokovací/nabíjecí stanice a zásoby kartáčů s mopovací textilií, je možné dokoupit jednorázové textilie, mopovací textilie, boční kartáčky, HEPA filtr, hlavní rotační kartáč, odpadní pytle pro sběr odpadu v nabíjecí stanici, náhradní adaptér, baterii, kryt hlavního kartáče, nabíjecí stanici a rovněž napájecí kabel pro samovyprazdňovací stanici.

Parametry

Výrobce: Roidmi
Zařazení: robotický vysavač 
Typ vysavače: bezsáčkový
Výkon: 50 W
Hlučnost: 75 dB
Typ akumulátoru: Li-Ion
Kapacita akumulátoru: 5200 mAh
Doba provozu: 250 min
Doba nabíjení: 4 h
Hmotnost: 3,5 kg
Časovač: ano
Virtuální zábrana: ano
Wifi připojení: ano
Dálkové ovládání: ano
Mopování a vysávání 2v1: ano

Fotografie

Roidmi Eve Plus

Roidmi Eve Plus

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.3 Celkové hodnocení
Mopování a vysávání 2v1

Robotický vysavač Roidmi Eve Plus si rozhodně zaslouží oba palce nahoru. Řadí se spíš do střední až vyšší cenové kategorie, přičemž nabízí spoustu vychytávek jako třeba automatické vysypání sběrné nádoby na odpad. Dlouhá výdrž při úklidu, perfektně zmapované prostředí a velké pokrytí plochy zaslouží pochvalu. Malé mínus si vysloužil výrobce za to, že nevybavil tohoto pracovitého pomocníka dálkovým ovládáním, ale to lze oželet, protože když mu člověk zadá pokyny, bude pracovat sám a nebudeme už ovladač v podstatě potřebovat. Přesto však s ohledem na cenu výrobku mohl být zařazen mezi základní příslušenství. Pokud jde o cenu, můžete tento vysavač pořídit v cenovém rozmezí od 9 300 do 11 900 korun.

9.3Naše hodnocení
Design
9.3
Ovládání
9.3
Údržba
9.3
9.5Hodnocení čtenářů
Design
9.8
Ovládání
9.4
Údržba
9.4
Klady
 • design
 • výkon/cena
 • snadné ovládání
 • Mopování a vysávání 2v1
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit jej můžete např. v obchodě Smarty.cz.

Nejprodávanější vysavače

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 5
  Design
  100
  Ovládání
  100
  Údržba
  100

  baterie kaput po cca 1,5 roku

  Klady: běžné
  Zápory: ne vždy základna vycucne vysavač, životnost barerie, neporadí si s chlupy ( omotávají se, ucpou průduch, ucpávají výcuc apd.
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. bohuzel baterie u tohohle robotickeho zazraku je na zbruba 300-400 cisticich cyklu (zivotnost muze byt delsi, ale i kratsi) dle technika ze xiaomi.
  takze si koupite vysavac za 9000,- a ani ne po roce vam odejde baterka a musite si za svije koupit novou. vyrobek rozhodne nedoporucuji

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo