Sencor SRM 3150SS

V současné době popularita rýžovaru v českých domácnostech roste a konkurence v této oblasti také, takže výrobci rýžovarů přidávají různé funkce, hrají si s designem a tlačí pořizovací ceny dolů. Mezi velmi populární modely rýžovarů patří Sencor SRM 3150SS. Právě tento model jsme se pro Vás rozhodli vyzkoušet.

Rýžovar Sencor SRM 3150SS se se svou kapacitou 1,5 l hodí i do domácností s více členy, protože umožňuje připravit 1,3 kg uvařené rýže. Příkon tohoto rýžovaru činí 700 W, díky čemuž bychom měli rýži připravit opravdu rychle.

Zjistit nejvýhodnější cenu

První dojem

Po rozbalení výrobku a vyjmutí z krabice se nám naskýtá nejprve pohled na design rýžovaru. Tento rýžovar je v nerezovém provedení, takže zapadne do většiny kuchyní, ale na druhou stranu působí zbytečně robustně, což je samozřejmě věc vkusu každého z nás. Nádoba rýžovaru je z nepřilnavého materiálu a podle návodu je možné ji mít v myčce na nádobí, což Vás jistě potěší.

Funkce

Rýžovar Sencor SRM 1550SS je již spíše multifunkčním hrncem, což je velmi příjemný benefit. Nabízí totiž 11 rozličných funkcí pro Vaše dokonalé výsledky.

Jen pro vaření rýže můžeme použít tři rozličné programy, podle toho, zda chceme rýži uvařit rychle, ale také jestli se jedná o hnědou nebo bílou rýži. Samozřejmě nechybí ani funkce keep warm, aby rýže vydržela ještě dlouho po dovaření teplá, v případě tohoto modelu je to až 6 hodin.

Bez problémů se dá v rýžovaru připravit polévka nebo ovesná kaše, protože oba programy rýžovar nabízí. Příjemným benefitem jsou pak programy pro vaření v páře, minutkovou úpravu masa, či tři funkce pro pomalé až mírné vaření.

Náš test

Jelikož nás nejvíce zaujal program pro hnědou rýži neboli na rýži přírodní rozhodli jsme se jej vyzkoušet. Plně jsme důvěřovali nastavenému programu a udělali jsme opravdu dobře. Za hodinku jsme měli dokonale připravenou rýži, která byla sypká, ale ne suchá.

Bezpečnost

Tvůrci nezapomněli ani na početné bezpečnostní prvky, jako jsou protiskluzové nožičky, ochrana proti přehřátí, ochrana proti vyvaření vody, aby se hrnec nepřipálil. Dále pak také funkce automatického vypnutí, kdybyste náhodou zapomněli.

Parametry

Výrobce: Sencor
Objem: 1.5 l
Příkon: 700 W
Automatické vypnutí při dovaření: ano
Ochrana proti vyvaření vody: ano
Ochrana proti přehřátí: ano
Časovač: ano
Max. váha rýže: 1.3 kg
Hmotnost: 2.8 kg

Fotografie

Sencor SRM 3150SS

Sencor SRM 3150SS

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

Plně automatický rýžovar Sencor SRM 1550SS je skvělým pomocníkem do každé kuchyně. Kromě dokonalých výsledku jistě oceníte i jeho praktické příslušenství a bezpečnostní prvky. Konečně bude místo na kuchyňské lince zabírat přístroj, který můžete použít prakticky každý den, protože si poradí se zeleninou, masem, rýží, ale i kaší na vydatnou snídani. Koupí rýžovaru Sencor SRM 1550SS neuděláte chybu.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9
Klady
  • hezký design
  • dobrá cena
  • mnoho programů
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nejprodávanější rýžovary

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo