Be2

Seznamka Be2 se řadí k velmi populárním a uznávaným online seznamkám, a to v celosvětovém měřítku. Pyšní se bohatou základnou uživatelů a stále jejich počet navyšuje. Pro seznámení se stačí zaregistrovat, vyplnit osobnostní test a sestavit si osobní profil. Poté je možné již prohlížet profily dalších uživatelů.

be2

Be2 – Logo

Be2 je zaměřená na nezadané ženy i muže, kteří jsou starší 18 let a hledají vztah. V databázi najdete nejen české uživatele, ale i ty zahraniční. Přesto je naší povinností, upozornit naše čtenáře, že tato seznamka je vedena jako podvodná. Podívejme se společně, co od této společnosti očekávat, na co si dát pozor a co o ní říkají různé recenze.

Přejít na Be2

Představení seznamky

Jedná se o zahraniční seznamku, určenou pro každého, kdo hledá vážný vztah, kamaráda na výlety nebo jen protějšek na kus řeči. Na výběr máte zahraniční i české uživatele.

Tato seznamovací služba vznikla v roce 2004 a jejím provozovatelem je be2 S.à.r.l., Luxembourg, tedy stejná společnost jako například u seznamky Academic Singles a několika dalších. Své služby nabízí ve více než 30 zemích světa.

Be2 má více než 14 milionů uživatel, a to z celého světa. Denně se zaregistruje kolem 20 tisíc nových uživatelů. Seznamka pomáhá najít vhodný protějšek prostřednictvím vědecké metody seznámení. K tomu je potřeba vyplnit při registraci dotazník a osobnostní profil. Na základě toho jsou následně vygenerovány algoritmy, které budou zcela odpovídat vašim požadavkům.

Přestože seznamka vypadá zcela profesionálně a díky dotazníku si uživatelé myslí, že našli tu nejlepší možnou seznamku, ovšem z tohoto opojení ihned vystřízlivíte. Jakmile totiž dokončíte registraci, která je zcela zdarma, musíte počítat s tím, že bez peněz se dál nedostanete.

Navíc vám ihned začnou chodit vzkazy, jejichž prostřednictvím se máte ujistit, že je seznamka opravdu vysoce kvalitní, profesionální a aktivní. Jenže v registračním formuláři je potřeba sledovat i různé poznámky. Kde se například dočtete, že zde funguje služba, která bude uživatelům posílat zprávy ve vašem zastoupení.

Be2

Náhled webu Be2

Cena

Jak jsem již zmiňovala, registrace je zdarma, ale od free verze nemůžete čekat zázraky. Provozovatel tvrdí, že VIP členství je zavedeno v takový výši proto, aby se na stránky registrovali opravdu je vážní zájemci. Na výběr máte 3 možnosti registrace.

Tou první variantou je 1měsíční VIP předplatné za 149,- /měsíc. Druhou možností je pak 6měsíční VIP (3 294,-), kde vás 1 měsíc vyjde na 549 Kč, no a třetí je 12měsíční VIP (4 788,-), přičemž 1 měsíc vychází na 399 korun.

Pomocí VIP členství můžete hledat potencionální partnery na základě lokality, věku, výšky, vzdělání, ročního přijmu atd. K dispozici je rovněž hra Láska na první like. To v praxi znamená, že tomu, kdo se vám bude líbit pošlete srdíčko a naopak uživateli, který vás nijak nezaujme, můžete poslat křížek.

Zásadní problém nastává ve chvíli, kdy chcete profil zrušit. Pokud si neaktivujete VIP/Prémiové členství, je to v pohodě, tam stačí jen deaktivovat profil pomocí funkce ve vašem nastavení. Ovšem jakmile jste VIP, musíte počítat s automatickým strháváním platby.

Kdo nechce členství prodlužovat, musí jej aspoň 14 dní předem vypovědět. Musí to proběhnout písemně a výpověď je nutné zaslat do sídla společnosti v Lucembursku.

V případě, že tak neučiníte a jen si bloknete automatickou platbu, aniž byste cokoliv dalšího řešili, počítejte s tím, že obdržíte nepříjemný dopis od vymáhací agentury, která bude požadovat uhrazení poplatku.

Podle zkušenosti mnoha uživatelů není ukončení členství vůbec hračka a u mnoha z nich probíhá automatické stržení peněz i přes odeslanou výpověď. To je také důvod, proč je seznamka začleněna mezi ty ostatní podvodné.

Výhody/nevýhody

K výhodám patří to, že můžete vidět, který uživatel je právě online. Potěší i možnost seznamovat se formou hry na srdíčka či křížky. Na výběr je i služba, kdy si zvolíte, kdo uvidí vaše fotografie. Výhodou je i fakt, že jsou zde čeští i zahraniční uživatelé.

Zásadní nevýhodou je oproti tomu velmi drahé Prémiové členství a jeho automatická obnova. Radost neudělá ani automatické strhávání plateb i ve chvíli, kdy už jste například poslali výpověď členství.

Mezi nevýhody patří i potřeba posílat výpověď poštou a řešit jí tak pouze písemnou formou. Nečekejte ani žádnou podporu, ta také není v českém jazyce. K nevýhodám se řadí i fakt, že dokud nenahrajete svou fotografii, nemůžete se podívat na fotografie jiných uživatelů.

Zajímavosti

Do této kategorie patří jednoznačně možnost používání seznamky pomocí aplikace, která funguje jak pro systémy iOS, tak Android. Můžete tak být online kdykoliv a kdekoliv. Další zajímavostí je rovněž možnost videohovoru s vybraným protějškem.

Hodnocení

Jsme vždy objektivní a přesto, že má Be2 zajímavé uživatelské zázemí, snaží se postupovat profesionálně, rozhodně to není seznamka, kterou by stálo za to doporučovat. Pokud už se jí rozhodne někdo vyzkoušet, určitě ho nebudeme odrazovat, ale za nás musíme dát jednoznačně palec dolů.

Když už někdo zaplatí tak vysoké částky za členství, rozhodně musí na oplátku obdržet adekvátní služby i zákaznickou podporu, a to v tomto případě nehrozí. Vzhledem k tomu, že i zrušení účtu provází ve většině případů velké komplikace, zkuste raději jinou seznamku. Například Badoo nebo třeba eDarling.

Vyzkoušet Be2


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

​​

Eliška Vachková – autor článku

Eliška Vachková – autor článku

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Já jsem po dvou měsících zablokovala pristup ,nechtela jsem nic posilat ani jsem nenavstevovala portal,nevim uz pristup na svuj profil,foto jsem nenahrala chtela jsem to zrusit,ale nechteli ze je brzo,a odhlaseni jsem nevěděla.

  2. Zaplatila jsem si pul roku, 2376kc,nikdo me neinformoal,ze sluzba končí, hned chteli novou platbu a nemůžu najet na svuj profil,znovu registrace.

  3. Zatím zkouším jen základní verzi, která je zdarma. Uvidím, co se z toho nakonec vyklube, ale moc nadějí tomu nedávám, na seznamky mám zásadně smůlu.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo