Cena / kvalita

Beko HDF 7412 CSRX

Sušičky jsou dnes populárnější než kdy dřív, protože jsme si zvykli přenechat mnoho starostí a práce přístrojům v našich domácnostech. Navíc mnohdy nemáme ani kde prádlo nechat pořádně sušit a musíme jej dávat všude možně po bytě na topení nebo jej pověsit nad vanu, ale pak je problém se osprchovat či vykoupat.

Sušičky tak dnes již najdeme v mnoha domácnostech i v malých bytech. Mezi deset nejoblíbenějších modelů patří i sušička Beko HDF 7412 CSRX, kterou jsme se pro vás rozhodli vyzkoušet.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Design

Beko HDF 7412 CSRX je velmi oblíbená nejen pro svou nízkou pořizovací cenu, ale také pro své velmi kompaktní rozměry, protože se svojí hloubkou pouhých 46 centimetrů se vejde i do skříně či do malé koupelny na pračku či vedle ní.

Tradiční bílý vzhled sušičky je obohacen displejem, který sušičce dodává modernější šmrnc. Na druhou stranu trochu nevzhledně vypadá přístup k filtru, ale výrobce udává tento velmi snadný přístup jako výhodu výrobku.

Funkce

Tato sušička disponuje programy pro sušení prádla při nižších teplotách a také možností připojit sušičku na odpad, abyste již nemuseli vylívat kondenzát. Navíc automatická funkce proti pomačkání je také velmi praktická, protože si ušetříte práci s neoblíbeným žehlením.

Tento model sušičky je velmi oblíbený také pro svá čidla, díky kterým sušička volí teplotu podle sušených tkanin. Mnoho lidí pak ocení i speciální program na košile. Navíc je tak sušička energeticky úspornější.

Náš test

Rozhodli jsme se vyzkoušet program sušení košilí, protože zrovna ty neradi žehlíme. Vložili jsme do sušičky tři kusy pánských košilí, které jsme předtím vyprali v pračce na program s nízkými otáčkami při odstřeďování.

Při provozu se nám zdá sušička poměrně hlučná, takže ji určitě nedoporučujeme umisťovat do blízkosti ložnice či dětského pokoje. Po dosušení jsme mile překvapeni tím, že se sem tam buben sušičky opravdu otočí a udržuje tak prádlo nepomačkané a svěží.

Výsledek nás potěšil, protože košile byly opravdu suché a nebylo potřeba je žehlit. Jen bychom doporučovali použít při sušení voňavé kapsle. Rozhodli jsme se vyzkoušet i pověstný snadný přístup k filtru a opravdu to bylo velmi jednoduché, takže není problém jej vyčistit i po každém sušení.

Parametry

Výrobce: Beko
Zařazení: kondenzační sušička
Způsob umístění: volně stojící
Hlučnost: 65 dB
Tepelné čerpadlo: ano
Počet programů: 15
Spotřeba el. energie: 1.75 kWh
Energetická třída: A++
Výška: 84.7 cm
Šířka: 59.7 cm
Hloubka: 50.8 cm
Hmotnost: 42 kg
Koš na sušení vlny a obuvi: ne
LCD displej: ano
Odložený start: ano
Zvukový signál: ano
Samočistící kondenzátor: ne
Český panel: ano

Fotografie

Beko HDF 7412 CSRX

Beko HDF 7412 CSRX

Vývoj ceny

Závěrečné hodnocení

9.5 Celkové hodnocení

Sušička Beko HDF 7412 CSRX patří mezi povedené levnější modely, které jsou velmi efektivní, ale mají řadu omezení vůči dražším modelům, zejména v oblasti rozličností programů. Pokud potřebujete používat sušičku jen příležitostně bude pro vás ideálním volbou.

Design
9.5
Ovládání
9.5
Údržba
9.5
Klady
  • snadné ovládání
  • poměr cena/výkon
  • mnoho programů
Zápory
  • poměrně hlučná
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Nakoupit ji můžete např. v obchodě Datart.

Nejprodávanější sušičky prádla

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
  1. Tento typ sušičky jsem si koupil přes e-shop Datart. Sušička prádla dobře suší, velikost je vyhovující a prádlo je krásně měkké

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo