Premier Sport

Mezi novější sportovní programy na českém a slovenském televizním trhu patří stanice Premier Sport a Premier Sport 2. Tyto kanály patří mezi placené a poměrně exkluzivní, nabízí je jen několik velkých operátorů. Zaměřují se na zahraniční soutěže, komentář k nim je ve slovenštině nebo v češtině.

Premier Sport

Představení společnosti

Za sportovním kanálem Premier Sport 1 stojí slovenská společnost Digi Slovakia (z minulosti si možná pamatujete její programy Digi Sport, které už u nás nevysílají), naopak o stanici Premier Sport 2 se starají kolegové z Česka, konkrétně tým profesionálů z O2 TV.

Historie

Premier Sport začal vysílat 9.srpna 2019, za začátku mezi jeho hlavní taháky patřily přenosy z Premier League (ty už ale dnes vysílá konkurenční CANAL+ Sport), další anglické ligy Championship nebo skotské ligy Premiership. V dalších letech pak přibyla např. fotbalová Liga mistrů a také další sportovní odvětví – basketbal, baseball, bojová umění nebo americký fotbal. Více obsahu přibylo po spuštění druhého programu Premier Sport 17.srpna 2021. Úplnou novinkou je pak stanice Premier Sport 4, zaměřená na bojové sporty MMA.

Program

Současný program stanic Premier Sport je zaměřený hodně na fotbal – atraktivní je zejména Liga mistrů, dále pak anglická 2.,3. a 4.liga, španělská La Liga, německá Bundesliga, italská Serie A nebo skotský Premiership. Na své si zde přijdou také fanoušci amerického fotbalu, Premier Sport vysílá spoustu přenosů z americké NFL. Z ostatních sportů pak tato stanice vysílá např. bojové sporty (UFC) nebo basketbalovou Euroligu.

Dostupnost

Pouze u několik vybraných operátorů je možné si programy Premier Sport naladit. Konkrétně jde o tři hlavní telekomunikační operátory (O2, T-Mobile a Vodafone), dále už je má v nabídce jen společnost Telly. Není ale potřeba platit nějaké závratné sumy – stanice Premier Sport 1 i Premier Sport 2 jsou i součástí samostatných sportovních balíčků, takže pro jejich příjem není nutné kupovat kompletní balík všech kanálů.

Cena

Cena za stanice Premier Sport závisí na tom, u koho si jejich příjem předplatíte. Např. od O2 je seženete v rámci sportovního balíčku za 299 Kč měsíčně, u Telly za stejnou cenu (300 Kč za měsíc). U T-Mobilu jsou obě stanice součástí balíčku M, u Vodafonu pak v doplňkovém balíčku Sport, cena pak závisí na tom, zda od něj máte i internet nebo jen samotnou TV.

Živě

Program kanálů Premier Sport je plný přímých přenosů zejména fotbalu, ale i amerického fotbalu nebo basketbalu. Kompletní seznam všech zápasů vysílaných živě je k dispozici na internetových stránkách Premier Sport a na dalších webech s televizním programem.

Výhody a nevýhody

Výhodou televizních stanic Premier Sport je jejich programová nabídka, která zahrnuje celou řadu atraktivních soutěží, zejména pokud jde o fotbal nebo americký fotbal. Naopak negativem je horší dostupnost tohoto kanálu, ve své nabídce ho má jen několik poskytovatelů placené digitální televize.

Nejčastější otázky

Jak mohu sledovat televizní programy Premier Sport?

Musíte si objednat programový balíček od některého z těchto čtyř operátorů placené televize: O2, T-Mobile, Vodafone nebo Telly.

Dá se Premier Sport naladit i jinak než přes internetovou televizi?

Ano, u Vodafonu ho můžete sledovat i přes klasickou kabelovou televizi (na původních přípojkách UPC), u Telly a T-Mobile i přes satelit.

Na jaké sporty se kanály Premier Sport zaměřují?

Jde především o fotbal, americký fotbal, basketbal a bojové sporty.

Shrnutí

Především fanoušci zahraničního fotbalu, amerického fotbalu nebo bojových sportů si na kanálech Premier Sport přijdou na své. Tyto programy sice nabízí jen několik předních poskytovatelů placené televize, sportovní kanály se ale dají objednat i v samostatném sportovním balíčku.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Tomáš Božek

Tomáš Božek

Články a recenze pro různé weby píšu už více než 10 let. Jsem extrémní sova (takže pracuju v noci a spím přes den), neumím si představit svůj život bez internetu a televize. Hodně se zajímám o politiku (jsem libertarián), v hokeji fandím Mountfieldu HK a baví mě různé sporty (hlavně stolní tenis a florbal).

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Reply
    Soňa Vondráčková 15.4.2024 v 10:43

    Komentátoři na Premier Sport 3 jsou otřesní. Není jim rozumět. Janáčková a Basík hrůza. Bohužel vypínám zvuk…nemůžete je vyměnit za nějaké profesionály?

Přidat komentář

Recenzer
Logo