Tepelná čerpadla Daikin

Tepelná čerpadla Daikin jsou vhodná pro každý byt nebo dům. Na trhu jsou vysokoteplotní čerpadla, která jsou ideální zejména při rekonstrukci domů, a není přitom potřeba měnit rozvody.

Nízkoteplotní tepelná čerpadla se zase nejlépe hodí do novostaveb, případně do komerčních prostor. Tato čerpadla zvládají vytápění, chlazení i ohřev vody. Energii mohou čerpat ze země, vzduchu i vody.

Dá se říci, že tepelná čerpadla Daikin jsou zcela variabilní, protože je snadno připojíte k radiátorům, konvektorům tepelného čerpadla, k podlahovému topení, ale také do systému solárních panelů. Mohou vám pomoci snížit náklady až o 70 %.
Díky jedinečné konstrukci každého zásobníku, je zajištěna vysoce kvalitní a hlavně čerstvá teplá voda, u které nehrozí vznik nežádoucí bakteriální infekce. Tepelná čerpadla Daikin využívají několik efektivních zdrojů obnovitelné energie.

Zjistit více

Geotermální tepelná čerpadla

Jsou vhodné pro ohřev vody, ale i vytápění domu. Pracují v jakémkoliv klimatu prostřednictvím invertorové technologie tepelného čerpadla země-voda. Nejlépe se hodí do novostaveb, ale také pro rozsáhlé rekonstrukce.

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

V podstatě je to druh klimatizace, která je určena pro chlazení, ale i vytápění. Je to perfektní volba u nových domů, tzv. zelených budov, kde je systém elektrického vytápění ve většině případů již zastaralý a potřebuje být vyměněn.

Oproti mobilní klimatizaci jsou tato čerpadla mnohem více účinné a hlavně maximálně tiché. Velkou výhodou je, že jsou schopné vzduch odvlhčovat, zvlhčovat, ale také vyčistit od různých alergenů, choroboplodných zárodků či těkavých organických látek. Zaujmou rovněž svým elegantním designem.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda při nízké teplotě

Toto čerpadlo je možné využít na chlazení, ohřev teplé vody i vytápění. Je dobré zmínit, že tepelnou energii získává z dvojice zdrojů, přičemž využívá 75 % tepelné energie ze vzduchu a 25 % elektrické energie. Je nejvhodnější do novostaveb.

Tato nízkoteplotní tepelná čerpadla vzduch-voda vynikají vysokou spolehlivosti a velmi jednoduchou instalací. Stačí jen propojit venkovní jednotku s vnitřní a poté připojit na novou otopnou soustavu, která je v domě. Na provoz tohoto čerpadla nepotřebujete komín, ale také žádný přívod plynu či vzduchu. Jediné, co je třeba, je zásuvka pro zapojení do sítě.

Tepelná čerpadla vzduch-voda při vysoké teplotě

Stejně jako předchozí typ je i tento určen pro ohřev teplé vody, chlazení i vytápění. Toto vysokoteplotní čerpadlo využívá 65 % tepelné energie ze vzduchu a 35 % elektrické energie. Hravě může nahradit starý bojler nebo kotel.

Není nutné měnit ani radiátory, ani rozvody. Výhodou je, že čerpadlo je schopné dodávat optimálně teplou vodu do starších typů vysokoteplotních radiátorů. To vše je možné i při velmi nízkých venkovních teplotách.

Hybridní tepelné čerpadlo

Tento hybrid je vlastně kombinací tepelného čerpadla s kondenzačním plynovým kotlem. Hodí se pro ohřev teplé vody, chlazení i vytápění. S tímto typem máte jistotu, že provoz bude úsporný a vytápění energeticky účinné, bez ohledu na to, jaké jsou hodnoty venkovních teplot.

Ovládání je jednoduché, inteligentní a provoz naprosto tichý, díky čemuž nebudete nijak rušeni. Co se týká instalace, hodí se nejlépe do starých budov i pro rekonstrukce. Dá se totiž rychle a jednoduše připojit na již existující kabeláž i potrubí.

O značce Daikin

Daikin Central Europe vznikla v roce 1999 a svou centrálu má ve Vídni. Řadí se k odborníkům na poli ventilace, klimatizování, vytápění, mrazení, ale i chlazení či ohřev vody. Působí v 16 zemích východní a střední Evropy.

Snaží se maximálně přizpůsobit každému jednotlivému zákazníkovi, ať je to majitel rodinného domu či obřího hotelu. Najdou pro vás vždy řešení přesně na míru a podle vašich aktuálních potřeb.

Zjistit více

Tepelná čerpadla Daikin můžete nakoupit také v: Woltair.cz

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (72 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo