Tepelná čerpadla Daikin

Tepelná čerpadla Daikin jsou vhodná pro každý byt nebo dům. Na trhu jsou vysokoteplotní čerpadla, která jsou ideální zejména při rekonstrukci domů, a není přitom potřeba měnit rozvody.

Nízkoteplotní tepelná čerpadla se zase nejlépe hodí do novostaveb, případně do komerčních prostor. Tato čerpadla zvládají vytápění, chlazení i ohřev vody. Energii mohou čerpat ze země, vzduchu i vody.

Dá se říci, že tepelná čerpadla Daikin jsou zcela variabilní, protože je snadno připojíte k radiátorům, konvektorům tepelného čerpadla, k podlahovému topení, ale také do systému solárních panelů. Mohou vám pomoci snížit náklady až o 70 %.
Díky jedinečné konstrukci každého zásobníku, je zajištěna vysoce kvalitní a hlavně čerstvá teplá voda, u které nehrozí vznik nežádoucí bakteriální infekce. Tepelná čerpadla Daikin využívají několik efektivních zdrojů obnovitelné energie.

Zjistit více

Geotermální tepelná čerpadla

Jsou vhodné pro ohřev vody, ale i vytápění domu. Pracují v jakémkoliv klimatu prostřednictvím invertorové technologie tepelného čerpadla země-voda. Nejlépe se hodí do novostaveb, ale také pro rozsáhlé rekonstrukce.

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch

V podstatě je to druh klimatizace, která je určena pro chlazení, ale i vytápění. Je to perfektní volba u nových domů, tzv. zelených budov, kde je systém elektrického vytápění ve většině případů již zastaralý a potřebuje být vyměněn.

Oproti mobilní klimatizaci jsou tato čerpadla mnohem více účinné a hlavně maximálně tiché. Velkou výhodou je, že jsou schopné vzduch odvlhčovat, zvlhčovat, ale také vyčistit od různých alergenů, choroboplodných zárodků či těkavých organických látek. Zaujmou rovněž svým elegantním designem.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda při nízké teplotě

Toto čerpadlo je možné využít na chlazení, ohřev teplé vody i vytápění. Je dobré zmínit, že tepelnou energii získává z dvojice zdrojů, přičemž využívá 75 % tepelné energie ze vzduchu a 25 % elektrické energie. Je nejvhodnější do novostaveb.

Tato nízkoteplotní tepelná čerpadla vzduch-voda vynikají vysokou spolehlivosti a velmi jednoduchou instalací. Stačí jen propojit venkovní jednotku s vnitřní a poté připojit na novou otopnou soustavu, která je v domě. Na provoz tohoto čerpadla nepotřebujete komín, ale také žádný přívod plynu či vzduchu. Jediné, co je třeba, je zásuvka pro zapojení do sítě.

Tepelná čerpadla vzduch-voda při vysoké teplotě

Stejně jako předchozí typ je i tento určen pro ohřev teplé vody, chlazení i vytápění. Toto vysokoteplotní čerpadlo využívá 65 % tepelné energie ze vzduchu a 35 % elektrické energie. Hravě může nahradit starý bojler nebo kotel.

Není nutné měnit ani radiátory, ani rozvody. Výhodou je, že čerpadlo je schopné dodávat optimálně teplou vodu do starších typů vysokoteplotních radiátorů. To vše je možné i při velmi nízkých venkovních teplotách.

Hybridní tepelné čerpadlo

Tento hybrid je vlastně kombinací tepelného čerpadla s kondenzačním plynovým kotlem. Hodí se pro ohřev teplé vody, chlazení i vytápění. S tímto typem máte jistotu, že provoz bude úsporný a vytápění energeticky účinné, bez ohledu na to, jaké jsou hodnoty venkovních teplot.

Ovládání je jednoduché, inteligentní a provoz naprosto tichý, díky čemuž nebudete nijak rušeni. Co se týká instalace, hodí se nejlépe do starých budov i pro rekonstrukce. Dá se totiž rychle a jednoduše připojit na již existující kabeláž i potrubí.

O značce Daikin

Daikin Central Europe vznikla v roce 1999 a svou centrálu má ve Vídni. Řadí se k odborníkům na poli ventilace, klimatizování, vytápění, mrazení, ale i chlazení či ohřev vody. Působí v 16 zemích východní a střední Evropy.

Snaží se maximálně přizpůsobit každému jednotlivému zákazníkovi, ať je to majitel rodinného domu či obřího hotelu. Najdou pro vás vždy řešení přesně na míru a podle vašich aktuálních potřeb.

Zjistit více

Tepelná čerpadla Daikin můžete nakoupit také v: Woltair.cz

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.2/5 (94 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Máme stejnou zkušenost, poškozená řídící deska, prý špatný kontakt. Nákladná oprava.

  2. Osobně bych značku Daikin nedoporučil, při drobné závadě na přívodním kabelu, došlo k nevratnému poškození řídící desky TČ. Oprava v záruce 20 tis. Takže až vám například , půjde někdo vyměnit elektroměr a na chvilku odpojí nulu, tak máte po čerpadlu. Podle servisního technika Daikin, poměrně častá záležitost. U většiny čerpadel je to ošetřené pojistkami nebo relátkem.

  3. Na tepelná čerpadla Daikin jsme se s manželem dívali, když jsme se rozhodovali, jaké pořídit. Tato značka nám byla doporučena a musím uznat, že jsme velmi spokojeni, zatím aspoň žádný problém nebyl, uvidíme za delší čas, až bude zařízení v provozu.

Přidat komentář

Recenzer
Logo