Ultrazvukové čističe zubů

Ultrazvukové čističe zubů vám dopomohou k zdravějším zubům díky modernímu způsobu čištění zubů ultrazvukem. Pomocí ultrazvuku vyčistíte zuby šetrně a mnohem lépe než pomocí klasických zubních i mezizubních kartáčků. Ultrazvukové čističe jsou určeny především k odstraňování zubního kamene a zubního plaku. Plak i kámen odstraní čistič v těžko dostupných místech, tedy v mezizubních prostorech i v okolí dásní.

Ultrazvukové čističe vzhledem připomínají elektrické zubní kartáčky, liší se však kovovým nástavcem, který znáte z ordinací zubních lékařů. Při práci používají tyto čističe sonické vibrace o velmi vysokých frekvencích. Kromě toho nabízí několik různých režimů, které vám umožní intenzitu ultrazvuku podle potřeby měnit. V začátcích používání tak můžete začínat s nižší intenzitou, později můžete intenzitu vibrací zvyšovat. Samotný proces čištění vám zabere pouze několik minut času. Proces čištění by neměl být v žádném případě bolestivý, jestliže jsou vaše zuby citlivější, můžete však pociťovat mírný diskomfort.

Výběr ultrazvukového čističe není nijak složitý. Jediné na co se musíte zaměřit je frekvence ultrazvukových vln, který souvisí s výkonem přístroje. Každý čistič by vám pak měl umožnit intenzitu ultrazvuku nastavovat. Kromě možnosti nastavovat intenzitu nabízí čističe další funkce, na které se při výběru můžete rovněž zaměřit. Kvalitu přístroje určuje zejména známý výrobce a pochopitelně vás bude zajímat i pořizovací cena.

Porovnat ceny čističů zubů

Výkon

Ultrazvukové čističe fungují na principu ultrazvukových vln. Na intenzitu frekvencí má vliv právě výkon, který úzce souvisí s pořizovací cenou. Levnější přístroje pracují s nižší intenzitou, která se pohybuje do 3 000 kmitů/minutu. Ty dražší pak využívají vysoké frekvence a kmitají rychlostí 12 000 a více kmitů/minutu. Tyto přístroje jsou mnohem šetrnější a jsou tak vodné zejména pro majitele citlivějších zubů. Díky vysoké frekvenci rovněž snížíte riziko možného poškození dásní a skloviny.

Napájení

Ultrazvukové čističe zubů jsou zpravidla napájeny bateriemi. Volit můžete mezi přístroji, které umožňují vložení tužkových baterií, nebo disponují dobíjecí baterií. Ty můžete pravidelně dobíjet pomocí USB kabelu nebo dokovací stanice. Při výběru však narazíte i na přístroje napájené ze sítě.

Funkce

Ultrazvukové čističe nabízí kromě možnosti měnit intenzitu vibrací i další bezpečností či praktické funkce. S jejich počtem roste cena přístroje, avšak jednotlivé funkce mohou být při používání čističe velmi praktické.

  • Nabíjení – přístroje s dobíjecí baterií budete muset pravidelně nabíjet. Volit budete mezi přístroji, které lze nabíjet pomocí USB kabelu. Další možností jsou přístroje doplněné o nabíjecí stanici.
  • LED diody – upozorní vás na stav baterie. Díky LED diodám budete vědět, kdy je nutné čistič opětovně nabít.
  • Signalizace – díky akustické signalizaci budete přesně vědět, jak dlouho péče o zuby trvá. Dražší přístroje vás mohou informovat i o čase, který potřebujete k čistění jednotlivých zubů.
  • Automatické vypnutí – praktická funkce, která zabrání zbytečnému vybíjení baterie. Po nějaké době nečinnosti se přístroj sám vypne.
  • Voděodolnost – dražší přístroje bývají voděodolné. Na voděodolnost upozorňuje hodnota IP. Voděodolné přístroje mají hodnotu IP X6.
  • Cestovní pouzdro – k dispozici jsou i cestovní přístroje, které jsou doplněny o praktické pouzdro. To si však můžete dokoupit i samostatně.

Značka

Ultrazvukové čističe zubů nabízí mnoho různých výrobců. V případě těch méně známých si však nemůžete být zcela jistí jejich funkčností. Proto se před výběrem zaměřte na uživatelské recenze, které vám s výběrem vhodného čističe velmi pomohou. Ultrazvukový čistič můžete koupit od značky Concept, MegaSmile, Mediashop, Verk, Effly, Emag, Silk´n nebo My White Secret.

Cena

Pořizovací cena ultrazvukových čističů zubů začíná na méně než 500 Kč. Za tuto cenu koupíte základní méně výkonné přístroje. Přístroje s cenou nad 500 Kč nabízí větší výkon a tím i více čistících režimů. Ultrazvukový čistič můžete koupit i společně s elektrickým zubním kartáčkem. Za takovou sadu zaplatíte od 1 – 3 000 Kč.

Porovnat ceny čističů zubů

Otázky a odpovědi

Jak vzniká zubní kámen?

Při konzumaci nápojů a potravin se na zubech přirozeně množí bakterie. Díky pravidelnému čištění zbavíte svoje zuby nánosů plaku. Pokud nebude hygiena zubní dutiny dokonalá, bude plak na zubech tvrdnout a postupně se začne přeměňovat na zubní kámen. Zubní kámen pak nemůžete odstranit elektrickým ani klasickým zubním kartáčkem. Zde přichází na řadu návštěva odborníka nebo můžete vyzkoušet právě ultrazvukový čistič zubů.

Jaké mají ultrazvukové čističe výhody a nevýhody?

Největší výhodou je úspora peněz a času, díky ultrazvukovému čističi nebudete muset absolvovat pravidelné návštěvy dentistů, které by měly probíhat alespoň 2x ročně. Za proces provedený odborníkem pak musíte zaplatit nemalé peníze. Díky ultrazvukovému čističi dokážete předejít vzniku zánětu dásní, který je jednou z nejčastějších zubních potíží.

Nevýhodu ultrazvukového čištění pocítí pouze jedinci s velmi citlivými zuby nebo ti, kteří řeší potíže s odhalenými zubními krčky. V jejich případě může být používání přístroje bolestivé a nepříjemné. Tyto osoby by měli raději přenechat péči o zuby odborníkům, který jim odstraní zubní kámen skutečně šetrně.

Z čeho je ultrazvukový čistič zubů vyroben?

Na výrobu přístrojů se používá vysoce kvalitní plast. Ve většině případů jsou čističe vyrobené z kombinace různých materiálů, jako je ABS plast a potravinářský silikon. Hlavice je pak vyrobena z nerezové oceli. Výrobní materiál vám zaručuje dlouhou životnost a správnou funkčnost. Dražší přístroje pak bývají voděodolné, což vám zaručí opravdu bezpečný provoz a snadnou údržbu.

Závěr

Ultrazvukové čističe zubů odstraní pomocí ultrazvukových vln zubní kámen. K zubní sklovině jsou přístroje velmi účinné i účinné. Moderní přístroje jsou vybaveny několika režimy, které vám umožňují intenzitu frekvencí dle potřeby měnit. Intenzitu vibrací umožňují regulovat i přístroje v základních verzích.

Dražší čističe pak nabízí i několik praktických funkcí, které však nejsou pro samotný chod přístroje nijak podstatné. Při výběru věnujte pozornost zejména výkonu, který souvisí právě s frekvencí ultrazvukových vln. Ultrazvukový čistič zbaví vaše zuby odolných usazenin, zubního plaku i kamene či různých skvrn. Pomocí přístroje zuby vyčistíte i vybělíte.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Zubaři nedoporučuji kvůli tomu že není chlazení vodou. Může dojít k zahřátí a odumření zubů.

  2. Moje zubařka mi doporučila ústní sprchu Philips Sonicare HX3911/40, tak jsem na její radu dala a jsem nadšená. Opravdu mi to na dásně hodně pomáhá a mám v ústech daleko lepší pocit než dřív.

Přidat komentář

Recenzer
Logo