Vysavače Hoover

Vysavače Hoover patří mezi první značky v celé historii. Řadí se do střední až vyšší třídy, přičemž mezi jednotlivými modely najdete i ty, které jsou vhodné na jakýkoliv povrch, ať už je to tvrdá podlaha nebo třeba koberec.

Nechybí ani takové vysavače, které jsou velmi tiché. Pokud jde o produktové řady, do nich patří sáčkové i bezsáčkové vysavače, které se dají snadno rozlišit podle nástavců. Rozdíl je také v efektivitě vysávání nebo v hlučnosti.

Nabídka je vskutku bohatá, neboť na našem trhu se vyskytuje kolem 200 různých modelů vysavačů. Na výběr jsou klasické, tyčové i ruční. Suché vysávání zastanou sáčkové i bezsáčkové modely. Ve většině případů jsou vysavače Hoover energeticky úsporné a mají i nízké emise prachu. Efektivní jsou rovněž při odstraňování nečistot z tvrdých podlah.

V případě hlučnosti jsou vysavače na průměru kolem 75 dB, ale pro náročnější zákazníky, kteří si rádi připlatí, jsou k dispozici i takové modely, jejichž hlučnost se pohybuje kolem 60 dB.

Všechny vysavače Hoover

Produktová řada Space Explorer

Ideální řada vysavačů pro domácnosti, které nejsou náročné na vysávání. Hlučnost je kolem 75 dB a patří do střední třídy. K dispozici je univerzální hubice All Floors, vhodná na klasický úklid a všechny typy povrchů.

Nechybí také nástavec Mini Turbo Pet, který je určen na dřevěné parkety. Jsou vybaveny kontrolkou naplněnosti sáčku, filtrací EPA 11 a předmotorovým pěnovým filtrem. Ten je vhodný hlavně pro majitele domácích mazlíčků, ale také alergiky.

Produktová řada Thunder

Jsou specifické tím, že zůstává sice zachován sací výkon, ale mají mnohem nižší příkon. Úspěšnost při vysávání koberců je spíše průměrná, ale jsou to experti na tvrdé podlahy. Samozřejmostí je vysoce účinná filtrace.

Produktová řada Télios

Vysavače Hoover z této řady mají vyšší pořizovací cenu a jsou skvělé pro opravdu náročné domácnosti. Specialitou je maximálně tichý motor, jehož hlučnost je pod 70 dB, čemuž vděčí za systém Perfect Silence.

Součástí je také univerzální hubice All Floors a hubice na údržbu parket. Pro koberce s vysokým a hustým chlupem je určen nástavec Carpet Optimax. Jasně, že nemůže chybět ani vysoce kvalitní filtrace za pomocí EPA sáčků i se systémem pro oddělení prachu.

Produktová řada Khross

Vysavače Hoover v této řadě jsou prvními, které nepotřebují sáček, a přesto hravě zvládnou vyčištění každého povrchu zcela bez problémů. Září svou efektivitou při vysávání prachu a také se mohou pochlubit trvalou sací sílou.

Hlučnost se pohybuje kolem 78 dB. Veškeré nežádoucí částice zachytí spolehlivý filtr EPA 10, což je dobrá zpráva i pro domácnosti s alergiky. Snadné vysypání nádoby pomocí stisku jediného tlačítka zajistí systém One Touch. K dispozici jsou hubice Carpet Optimax, Mini Turbo Pet a All Floors.

Produktová řada Reactiv

U těchto vysavačů je hlučnost do 75 dB, ale efektivita čištění zůstává stejná. Multicyklonová technologie AirVolution převádí příkon na sací výkon, díky čemuž se dost významně daří šetřit opotřebení motoru a zároveň se snižuje spotřeba elektrické energie. Tato řada disponuje totožnými funkcemi i technologiemi jako Khross.

O značce Hoover

Společnost Hoover vznikla roku 1908 v Ohiu (USA). Zrod vysavačů začal vlastně astmatem, kterým trpěl správce obchodního domu a občasný vynálezce James Murray Sprangler, který sestavil první model, co si nechal patentovat.

Na jeho výrobu použil smeták, ventilátor, krabice od mýdel a povlak na polštář. Když jeden takový vysavač daroval své sestřenici, byla z něj nadšená a zapůsobil i na jejího manžela, kterým nebyl nikdo jiný než William Henry Hoover.

Přestože to byli původně výrobci koženého zboží, rozhodli se od Spranglera odkoupil jeho patent a založit společnost Electric Suction Sweeper Company. Spangler zůstal vedoucím výroby a nadále pro společnost vytvářel novinky a nechal si patentovat mnoho dalších návrhů na vysavače až dokud nezemřel.

Společnost pak byla v roce 1915 přejmenována na Hoover Suction Sweeper Company a rodině Spanglera šly i nadále licenční poplatky. Evropa poznala značku Hoover o něco později, ale už roku 1932 došlo k založení prvního evropského výrobního závodu v Londýně, konkrétně v Perivale.

Postupně se společnost vypracovala a získala velmi silné postavení v oblasti péče o podlahy. Objednávky se jen hrnuly a Hoover se těšil věhlasu v celosvětovém měřítku.

Kromě Evropy a Spojeného království expandovala také do Asie a Afriky. Vedle vysavačů, se tato značka rozhodla zapojit i do jiných kategoriích, na kterých usilovně pracuje.

Vysavače můžete Hoover nakoupit v těchto e-shopech: Mall.czExpert.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Díky vašemu článku jsem si přes Heuréku koupil Hoover HF122GPT 011 a jsem moc spokojený. Skvěle vysává, parádně frčí po podlaze bez jakéhokoliv zadrhnutí a fakt zvládne spoustu nečistot. Jsem z něj nadšený, doufám, že dlouho vydrží, je to dříč.

Přidat komentář

Recenzer
Logo